Autor Téma: MGA4 - Kmail nefunguje nebo jde pomalu  (Přečteno 5171 krát)

Vítek

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 69
  • Karma: +10/-0
    • Zobrazit profil
MGA4 - Kmail nefunguje nebo jde pomalu
« kdy: Únor 08, 2014, 21:47:31 »
Po upgrade na MGA4 jsem narazil na problém, že mi Kmail fungoval velmi špatně. Hrozně dlouho mu trvalo načtení a zobrazení zprávy.

V aktivitě systému jsem si všiml, že mi dost neobvykle vytěžuje systém proces MySQL. Po bližším zkoumání jsem zjistil, že rodičem je akonadi.
Zkusil jsem tedy v Akonadi změnit typ databázového serveru na SQLite a ejhle, zatížení procesoru zmizelo a Kmail začal fungovat jako blesk. V aplikaci Kontact mi teď funguje vše. Mail, kalendář, kontakty. Paráda.

A jak to nastavit
Pokud máte v systray ikonu AkonadiTray, tak pravím tlačítkem v menu zvolit Nastavit.
V záložce "Nastavení serveru Akonadi" pak nastavit ovladač databáze na SQLite, potvrdit a restarovat server.

Okno nastavení serveru Akonadi je možné rovnou spustit z konzole příkazem
kcmshell4 kcm_akonadi_server

Poznámka
Je možné, že při přepnutí databáze můžete přijít o lokálně uložené e-maily. Ale tohle je jen moje domněnka bez ověření. Odhaduji to z toho, že se mi provedla úplná synchronizace  s poštovní serverem.


Jako další bonus je to, že mi Nepomuk a Virtuoso přestal zatěžovat procesor. Už o nich vůbec nevím a přitom mám spuštěnu kompletní indexaci.


Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:MGA4 - Kmail nefunguje nebo jde pomalu
« Odpověď #1 kdy: Únor 10, 2014, 09:35:57 »
Nice! Zkusim nejake performance testy u sebe na pracovnim mailu - 700 mailu denne. Mas male, bezvyznamne, lehce smazatelne +1 :)
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Vítek

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 69
  • Karma: +10/-0
    • Zobrazit profil
Re:MGA4 - Kmail nefunguje nebo jde pomalu
« Odpověď #2 kdy: Únor 10, 2014, 21:19:03 »
Jsem zvědavý na výsledek  :)

chroust

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:MGA4 - Kmail nefunguje nebo jde pomalu
« Odpověď #3 kdy: Duben 09, 2014, 09:11:33 »
I mě trápil KMail se svou pružností, proto jsem zde hledal řešení. Po změně na SQlite se opravdu KMail zlepšil.
U mne výrazné nesmazatelné +1. :-)
Díky

Honzin

  • Host
Re:MGA4 - Kmail nefunguje nebo jde pomalu
« Odpověď #4 kdy: Květen 24, 2015, 19:09:38 »
Tak jsem nainstaloval Mageiu a použil domovský adresář z Mandrivy. Migrace zpráv z Kmailu proběhla v pořádku, ale načítání zpráv trvá dlouho.

Změnil jsem tedy ovladač databáze na SQLite, ale všechny zprávy zmizely. Asi se to mělo migrovat s nastavením SQLite, ale k opakované migraci mě to nepustí. Můžete prosím poradit, jak by se to dalo opravit?

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:MGA4 - Kmail nefunguje nebo jde pomalu
« Odpověď #5 kdy: Květen 25, 2015, 20:42:58 »
Je to napsano v puvodnim prispevku:

Poznámka
Je možné, že při přepnutí databáze můžete přijít o lokálně uložené e-maily. Ale tohle je jen moje domněnka bez ověření. Odhaduji to z toho, že se mi provedla úplná synchronizace  s poštovní serverem.


Musis udelat znovu synchronizaci s mail serverem.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru