Autor Téma: Canon MP550 po nějaké aktualizaci nechce fungovat  (Přečteno 19989 krát)

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Canon MP550 po nějaké aktualizaci nechce fungovat
« kdy: Prosinec 07, 2011, 17:52:31 »
Zdravím, vyskytl se mi jeden problém. Po poslední aktualizaci systému mi přestala komunikovat tiskárna. Funguje jen když ji odeberu, a znovu přidám přes CUPS ( http://localhost:631/ ) Do nedávna fungovala bez problému :( a to i scanner. Poradí někdo jak ji dostat opět do provozu? Mám stahnuté ovladače přímo od Canonu a používám z nich pouze soubor pro konkrétní typ tiskárny s příponou PPD.
Hlavně neraďte "příště nekupuj Canona"... :)

Díky za odpověď..

Mageia 64bit KDE
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Canon MP550 po nějaké aktualizaci nechce fungovat
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 08, 2011, 10:37:02 »
A zkoušel jsi ji přidat pomocí Ovládacího centra?
(Hardware -> Nastavit tiskárny, tiskové fronty -> Přidat -> tiskárna)
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:Canon MP550 po nějaké aktualizaci nechce fungovat
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 08, 2011, 19:20:50 »
Jo to sem dělal jako první...
Když to všechno ponastavuju, tak to tiskne do doby než znovu spustím počítač. Pak když dám něco tisknout, tak se data pošlou do tiskárny, která nabere papír, najede tiskací hlavou nad něho a v tomto okamžiku tiskárna ohlásí "Rušení operace", vyjede bílý papír a tím to skončí... :(
Tohle funguje jen jednou. Při opětovném pokusu tisku, už se data do tiskárny ani nedostanou a zůstane u hodin jen ikonka od správce tisku, kde je vypsáno že dokument čeká na tiskárnu. Ta je vypsaná jako "Disabled", a po chvíli ve statusu vypíše "Processing-Not conected?" Když ji v ovládacím centru povolím, tak se nic neděje... :(
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Canon MP550 po nějaké aktualizaci nechce fungovat
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 08, 2011, 19:35:01 »
Jo, to jsem resil vlastnim skriptem, ktery vzdycky pred tim, nez jsem chtel tisknout, tiskarnu odebral ze systemu a nasledne znovu pridal. Pak mi zacal zlobit, Canon jsem chytil, vyhodil (prodal) a koupil normalne fungujici tiskarnu.
Promin, ale o moc vic ti poradit asi nikdo neporadi.
hledat v hlaskach dmesg a CUPSu (/var/log/cups), messages (/var/log) a tty12.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

starsi

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-7
    • Zobrazit profil
Re:Canon MP550 po nějaké aktualizaci nechce fungovat
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 09, 2011, 03:14:57 »
Skús znovu odobrať a pridať : cjet-0.8.9-10.mga1.x86_64.rpm
Mageia 3 x86_64, KDE, Intel Celeron Dual Core 2GHz, vyrovnávacia pamäť 512 KB, Ram DDR 2GB, matičná doska ASUS PP5B-VM (Green), grafická karta Intel 810 later (82G965 Integrated Graphis Controler), zvukovka integrovaná na karte Intel 82801H (ICH8 Family) HD Audio Controler, HD

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:Canon MP550 po nějaké aktualizaci nechce fungovat
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 09, 2011, 14:11:40 »
Skús znovu odobrať a pridať : cjet-0.8.9-10.mga1.x86_64.rpm
Tak sem to vyzkoušel a kupodivu to bez toho všeho nastavování vytisklo co mělo. Uvidím po restartu... Díky za radu... :)

Peťoš: Vím jaký máš názor na tiskárny Canon a proto sem hned ze začátku napsal, že nepřijímám rady typu - vyhoď a kup pořádnou tiskárnu. :) Já ji provozoval na Mandrivě, kde to bylo trochu složitější ale šla taky v pohodě. Tady v Mageie sem nemusel ani instalovat ovladače a šla hned po nainstalování systému a to i se skenerem. Až na ty problémy posledních pár dní. Snad to už bude OK... :)
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Canon MP550 po nějaké aktualizaci nechce fungovat
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 09, 2011, 14:34:54 »
Jo, protoze jsem Anne Nicolas donutil importovat drivery do Mageii :) Ale ver, ze to byl boj ktery jsme vedli v nekolika rovinach. Od toho, ze tam je podivna licence az pres to, ze na tom chudak maintainer musel odvest fakt kus prace a i presto to neni uplne stoprocentne funkcni :/
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:Canon MP550 po nějaké aktualizaci nechce fungovat
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 22, 2011, 19:43:55 »
Tak to do dneška fungovalo, ale opět sem tam kde sem byl :( Tiskárna jede asi tak: odešlu k tisku - tiskárna hlásí přípravu - po chvíli "chroustání" začne rušit operaci - Nevytiskne nic a je zase v pohotovosti.

A tak se ptám: Jakou byste mi doporučili fototiskárnu nejlépe i jako multifunkci. Koukal sem na nějaké HP, ale nějak mě neoslovili. Ví někdo kde je seznam podporovaných tiskáren? Kdysi sem na něj koukal, ale teď ho nemůžu najít :(
Díky
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:Canon MP550 po nějaké aktualizaci nechce fungovat
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 23, 2011, 08:28:01 »
Díky za odkaz. Asi zůstanu bez tiskárny. Dvě co sem si našel nakonec od HP nejsou podle všeho podporované :(
HP Photosmart 5515 nebo HP Photosmart Plus. Když bych tu první porovnal s HP Photosmart 5510, která je podporovaná, tak by teoreticky mohla fungovat taky ne? Je to podle mě prostě jen vylepšená verze.. :-/
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Canon MP550 po nějaké aktualizaci nechce fungovat
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 23, 2011, 09:17:58 »
Jasné, že vylepšená, lebo má aj duplex. Samozrejme aj cenovo "vylepšená".
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:Canon MP550 po nějaké aktualizaci nechce fungovat
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 23, 2011, 09:27:21 »
Jasné, že vylepšená, lebo má aj duplex. Samozrejme aj cenovo "vylepšená".
Jasné. Cenu neřeším. Jen mě zajímalo jestli bude fungovat nebo ne..
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Canon MP550 po nějaké aktualizaci nechce fungovat
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 23, 2011, 14:33:32 »
No, neviem. V zozname podporovaných zariadení od HP v Ovládacom centre nie je. Skús pohľadať podľa toho zoznamu. Možno Ti ten zoznam lepšie pomôže.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:Canon MP550 po nějaké aktualizaci nechce fungovat
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 23, 2011, 16:05:34 »
Tak sem raděj obstaral tu HP Photosmart 5510 podle http://hplipopensource.com/hplip-web/models/photosmart/photosmart_5510_series.html je v linuxu funkční,ale mě se ji nějak nedaří rozchodit... :(
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 471
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Canon MP550 po nějaké aktualizaci nechce fungovat
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 23, 2011, 17:13:06 »
když se podíváš na tu stránku na kterou jsi dával odkaz, tak zjistíš, že "tiskárna" potřebuje hplip minimálně ve verzi 3.11.10, v Mageii je ale verze nižší 3.11.7,

takže si můžeš zkusit ubalit svůj balíček, postup by měl snad ještě stejný jako v tomto návodě pro Mandrivu http://hplipopensource.com/hplip-web/install/manual/distros/mandriva.html
případně zkus požádat Peťoše, jestli by ubalil do svého repozitáře novější verzi
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru