Autor Téma: Neběží žádný démon D-BUS  (Přečteno 4481 krát)

karel kudrna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Karma: +0/-0
  • skill :: googllama jabber:patryk@jabber.cz
    • Zobrazit profil
Neběží žádný démon D-BUS
« kdy: Listopad 24, 2015, 10:55:45 »
Zdravím,
nejdou mi nastartovat aplikace jako uživateli, například office. Pod rootem to jde. Hledal jsem radu na forech, několik jsem jich i našel, ale každá je jiná a já si nejsem jist co udělat...
Chybová hláška:
Kód: [Vybrat]
(soffice:21983): GConf-WARNING **: Client failed to connect to the D-BUS daemon:
Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
Varování GConfu: selhání při výpisu párů v „/desktop/gnome/interface“: Neběží žádný démon D-BUS

(soffice:21983): GConf-WARNING **: Client failed to connect to the D-BUS daemon:
Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
Varování GConfu: selhání při výpisu párů v „/system/proxy“: Neběží žádný démon D-BUS

(soffice:21983): GConf-WARNING **: Client failed to connect to the D-BUS daemon:
Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
Varování GConfu: selhání při výpisu párů v „/system/http_proxy/host“: Neběží žádný démon D-BUS

(soffice:21983): GConf-WARNING **: Client failed to connect to the D-BUS daemon:
Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
Varování GConfu: selhání při výpisu párů v „/desktop/gnome/url-handlers/mailto“: Neběží žádný démon D-BUS

** (soffice:21983): CRITICAL **: void g_lo_menu_insert_section(GLOMenu*, gint, const gchar*, GMenuModel*): assertion 'G_IS_LO_MENU (menu)' failed
prostý user
...selským rozumem...

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re: Neběží žádný démon D-BUS
« Odpověď #1 kdy: Listopad 24, 2015, 20:30:33 »
Nenapsal jsi obecné informace jako je verze Mageie, grafické prostředí atd. Viz http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

  • Verzi Mageie a spuštěného kernelu:
Kód: [Vybrat]
$ cat /etc/issue
  • Jaké desktopové prostředí:
Kód: [Vybrat]
$ cat /etc/sysconfig/desktop
  • Je spuštěn D-Bus?:
Kód: [Vybrat]
$ systemctl status dbus

    Mohu jen tipovat nebo funguje telepatie, že asi používáš GNOME, hledáním jsem našel:
    https://wiki.archlinux.de/title/GNOME#Zugangshilfen
    takže příkazem pod rootem:
    Kód: [Vybrat]
    # echo export NO_AT_BRIDGE=1 >> /etc/environmentvyzkoušej funkčnost nyní.

    Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
    Notebook Acer Aspire E1-571G
    CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

    karel kudrna

    • Newbie
    • *
    • Příspěvků: 39
    • Karma: +0/-0
    • skill :: googllama jabber:patryk@jabber.cz
      • Zobrazit profil
    Re: Neběží žádný démon D-BUS
    « Odpověď #2 kdy: Listopad 25, 2015, 07:43:58 »
    No a to je právě vono... ;) nevím na co má ten autobus vůbec vliv.
    Kód: [Vybrat]
    [hajka@localhost ~]$ cat /etc/issue
    Mageia release 5 (Official) for i586
    Kernel 4.1.13-desktop-2.mga5 on an i686 / \l
    [hajka@localhost ~]$ cat /etc/sysconfig/desktop
    DESKTOP=Xfce4
    DISPLAYMANAGER=LXDM
    [hajka@localhost ~]$ systemctl status dbus
    ● dbus.service - D-Bus System Message Bus
       Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/dbus.service; static)
       Active: active (running) since St 2015-11-25 07:19:27 CET; 21min ago
         Docs: man:dbus-daemon(1)
     Main PID: 682 (dbus-daemon)
       CGroup: /system.slice/dbus.service
               └─682 /usr/bin/dbus-daemon --system --address=systemd: --nofork --...
    teď běží. proč se vypíná?
    prostý user
    ...selským rozumem...

    karel kudrna

    • Newbie
    • *
    • Příspěvků: 39
    • Karma: +0/-0
    • skill :: googllama jabber:patryk@jabber.cz
      • Zobrazit profil
    Re: Neběží žádný démon D-BUS
    « Odpověď #3 kdy: Listopad 25, 2015, 10:13:32 »
    teď taky koukám že píšu jak čuně... normálně tam mi vypadly slova... tak se omlouvám.
    Chtěl bych vědět nač ten dbus je, abych se mohl nějak zorientovat v radách na zahraničních fórech. Rad jsem našel několik, ale nevím, která je pro mně. A proč aplikace pod rootem běží? Děkuju.
    prostý user
    ...selským rozumem...