Autor Téma: Android - USB připojení  (Přečteno 17724 krát)

gln

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Android - USB připojení
« Odpověď #15 kdy: Červenec 25, 2015, 16:04:05 »
Ahoj lidi… :-)

Tak už jsem se dostal k notebooku a začal zkoušet. Dík všem za podněty a nápady… Tak tedy ke mně a mému notebooku. Vybavení HW a SW viz podpis… :-)

Nainstaloval jsem zmíněné balíčky i se závislostmi: kio-mtp, libmtp9 (libudev1, libusb1), mtpfs.
Sebe jako uživatele jsem přidal do skupiny uucp. Restartoval jsem notebook.
Zkusil jsem připojit telefon (Huawei Ascend P7, Android 4.4.2.) K telefonu jsem přistupoval jak přes widget Dostupná zařízení → Otevřít ve správci souborů, tak i v mém oblíbeném  Krusaderu zadáním mtp:/  do adresního řádku.
Napoprvé se to podařilo, načetly se všechny složky jak na SDkartě (11 složek) tak i interní paměť telefonu (32 složek). Super. Pak jsem to ale zkoušel opakovat – a už to bylo nahodile, tedy u SD karty. Jednou se načetlo 5 složek, jindy jen 2, jindy 8, jindy celá… Zajímavé je, že interní paměť telefonu se celá načetla vždy.
Tak jsem dle WIKI zkusil upravit soubor /usr/share/apps/solid/actions/solid_mtp.desktop, tedy řádek Exec=kioclient exec mtp:udi=%i/ nahradit řádkem Exec=dolphin "mtp:/". Nic se však zásadně nezměnilo, připojování karty probíhalo stejně – jednou tak, jindy tak.

Ještě, jen tak pro zajímavost… Jako root jsem si zkopíroval soubor /usr/share/apps/solid/actions/solid_mtp.desktop, přejmenoval ho na  solid_mtp_krusader.desktop a  v sekci [Desktop Action open] provedl následné úpravy:

Kód: [Vybrat]
Exec=krusader "mtp:/"
Icon=krusader_user
Name=Open with Krusader
Name[cs]=Otevřít v Krusaderu

Při připojení telefonu k PC přes protokol MTP přibyla ve vyskakovacím widgetu  Dostupná zařízení ikonka „Otevřít v Krusaderu“. Po kliknutí se otevře Krusader s načteným telefonem. Bohužel, stále platí jednou v pohodě, jindy chybí složky…

Tož tak, budu laborovat dál… :-)   Jirka.
HP 250 G7 (Intel Core i3 Kaby Lake R - 2.2/3.4GHz, 15,6" SVA, RAM 8 GB DDR4, Intel UHD Graphics, HDD 1000 GB).
Mageia 9 64-bit, KDE Plasma 5.27.10

gln

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Android - USB připojení
« Odpověď #16 kdy: Červenec 25, 2015, 20:22:28 »
Ahoj všem…  :)

Tak mi to nedalo a protože na předešlé verzi Magei, co jsem měl předtím, šel  telefon v režimu mass storage  připojit, tak jsem si stáhl LiveDVD Mageia3, KDE, 32-bit, vypálil na DVD-čko z zkusil načíst… Mageia naběhla, připojil jsem telefon kabelem a ten se v pohodě připojil (viz obrázek 32bit.png). Hmm… A proč to tedy v Magei5 nejde???
Zkusil jsem se podívat do Ovládacího centra Mageia na LiveDVD, jak je detekován HW při připojeném telefonu a objevil se tam jako úložné zařízení USB, modul usb_storage (viz obrázek andr_32.png).

Když jsem zkusil tentýž telefon připojený v Mageia5 pomocí protokolu MTP najít Ovládacím centru Mageia, tak jsem telefon našel pouze v neznámých zařízeních, kde jako modul bylo uvedeno usbfs.
Nemůže být zakopaný pes tady???

Abych eliminoval možnost problému v tom, že dřívější Mageia3, kterou jsem používal byla 32-bitová a teď mám 64-bitovou Mageiu5, tak jsem stáhnu LiveDVD, Mageia3, KDE, 64-bit, Vypálil a zkusil načíst… A telefon šel připojit i tady přes mass strorage.
Jen je zajímavé, a to bylo i dříve, že pomocí tohoto typu připojení jsem neviděl vnitřní paměť telefonu u Androidu 4.x. U starších Androidů, třeba 2.3, jsem viděl obě paměti.

Tak fakt nevím. Protokol MTP bude asi fajn, ale ještě něco to potřebuje…
Stále však nevím, čím to je, že Mageia5 si s telefony pomocí mass strorage nerozumí…

J.
HP 250 G7 (Intel Core i3 Kaby Lake R - 2.2/3.4GHz, 15,6" SVA, RAM 8 GB DDR4, Intel UHD Graphics, HDD 1000 GB).
Mageia 9 64-bit, KDE Plasma 5.27.10

mig31

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 103
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Android - USB připojení
« Odpověď #17 kdy: Červenec 28, 2015, 13:27:32 »
Ahoj,

instaloval jsem Mageia 5 z LiveKDE na desktop a v ramci testu na notebook z klasicke DVD instalacky s desktopem Cinnamon.

Instalator LiveKDE nainstaluje balicky libmtp9 (lib64mtp9) a gvfs-mtp a to by melo zajistit pripojeni mtp zarizeni. U Cinnamonu jsem je instaloval rucne. Po pripojeni zarizeni bude nabidnuto k otevreni v appletu ve spodnim pravem rohu.

Zkousel jsem to s Sony Xperia a Jolla mobilem.

Tady jeste seznam baliku mtp co mam nainstalovany na desktopu KDE 64-bit:

lib64mtp9
gvfs-mtp
libmtp-utils
kio-mtp
Desktop: Corei3-4160@3,6GHz 4 GB RAM Nvidia GTX650 1GB VRAM Mageia 6 64-bit KDE5
Notebook: Hp Pavilion dm1 Intel Pentium 1,3Ghz 3GB RAM Mageia 5 64-bit KDE4

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:Android - USB připojení
« Odpověď #18 kdy: Červenec 31, 2015, 20:52:14 »
Dovolená - nedovolená, právě se nám na wiki zrodil další návod: http://wiki.mageia.cz/software:ostatni:prenos_souboru_mezi_mageiou_a_multimedialnim_zarizenim

Původní byl smazán a nahrazen novým s jinou URL adresou z důvodu, že obsahuje HOWTO jak na Androida, iPhone, BlackBerry, MP3 přehrávače, dig. fotoaparáty ap. :)

Prosím o další doplnění, bude-li třeba. Viz. stále aktuální problém s http://wiki.mageia.cz/software:ostatni:prenos_souboru_mezi_mageiou_a_multimedialnim_zarizenim#pristup_do_zarizeni_havaruje_je-li_pozadovan_dalsi_pristup_z_jineho_programu

Zkoušejte a reportujte ;)

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Petra

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Karma: +0/-0
  • www.transparentprague.cz
    • Zobrazit profil
    • Bipolární afektivní porucha
Re:Android - USB připojení
« Odpověď #19 kdy: Červen 10, 2018, 13:00:11 »
Pěkný den. Uvědomuji si že je to vše staršího data. Nerad bych si rozhodil Mageia 6 64 bit prostředí Mate. Mohu vyzkoušet z wiki které jsou v předchozích příspěvcích? Děkuji za případnou odpověď.
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem.

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 586
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Android - USB připojení
« Odpověď #20 kdy: Červen 10, 2018, 14:51:24 »
Pěkný den. Uvědomuji si že je to vše staršího data. Nerad bych si rozhodil Mageia 6 64 bit prostředí Mate. Mohu vyzkoušet z wiki které jsou v předchozích příspěvcích? Děkuji za případnou odpověď.

Co přesně řešíš? Něco ti nefunguje?
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

Petra

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Karma: +0/-0
  • www.transparentprague.cz
    • Zobrazit profil
    • Bipolární afektivní porucha
Re:Android - USB připojení
« Odpověď #21 kdy: Červen 10, 2018, 15:48:56 »
Android tedy telefon se nepřipojí v prostředí Mate, musím se přepnout do Kde či Gnome.
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem.

jirkacbx

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Re:Android - USB připojení
« Odpověď #22 kdy: Červen 26, 2018, 21:31:48 »
I já se trochu připojim ohledně připojitelnosti mobilu k pc Mageia.
Na můj dotaz do Sony CZ mi bylo sděleno,že podporují regulérní připojitelnost POUZE k Win a Aple,jakýkoliv Linux nepodporují.
Muj mobil Sony Xperia,asi Pro,Android verze 8.0.0,v Dolphinu se hlásí jako F8331.
Přečetl jsem něco tady,pak radši najel na wiki a trochu snažších návodů pro přenos souborů pro obyčejnýho uživatele vyzkoušel.Nejvíc vstřícný a rychlý přenos byl pomocí KDE Connect,jen se musí dávat pozor,kam se soubory přesouvají,aby se to pak nemuselo v mobilu složitěji hledat,když jindy se vše přesune do Album a je to tam hned vidět.
Tímto VELIKÉ DÍKY za návod na Wiki Yullaw a alda81,za rady a podobně :-)

Petra

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Karma: +0/-0
  • www.transparentprague.cz
    • Zobrazit profil
    • Bipolární afektivní porucha
Re:Android - USB připojení
« Odpověď #23 kdy: Červen 28, 2018, 14:56:35 »
I já se trochu připojim ohledně připojitelnosti mobilu k pc Mageia.
Na můj dotaz do Sony CZ mi bylo sděleno,že podporují regulérní připojitelnost POUZE k Win a Aple,jakýkoliv Linux nepodporují.
Muj mobil Sony Xperia,asi Pro,Android verze 8.0.0,v Dolphinu se hlásí jako F8331.
Přečetl jsem něco tady,pak radši najel na wiki a trochu snažších návodů pro přenos souborů pro obyčejnýho uživatele vyzkoušel.Nejvíc vstřícný a rychlý přenos byl pomocí KDE Connect,jen se musí dávat pozor,kam se soubory přesouvají,aby se to pak nemuselo v mobilu složitěji hledat,když jindy se vše přesune do Album a je to tam hned vidět.
Tímto VELIKÉ DÍKY za návod na Wiki Yullaw a alda81,za rady a podobně :-)

Děkuji za komentář, vyhledám si to a nastuduji :)
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem.

RNA

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 115
  • Karma: +10/-0
  • Osobní text
    • Zobrazit profil
Re:Android - USB připojení
« Odpověď #24 kdy: Červen 29, 2018, 11:24:03 »
Pro spojení s telefonem za účelem přenosu souborů (fotky, zálohy seznamu, záznamy amr...) používám aplikaci „Primitive FTPD“. Takže si spustím na PC Filezillu a je to stejné, ať jsem na Linuxu či Window$. Prostě to jede přes protokol SFTP a nezávisí to an OS. Moc doporučuji.
※※※

Petra

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Karma: +0/-0
  • www.transparentprague.cz
    • Zobrazit profil
    • Bipolární afektivní porucha
Re:Android - USB připojení
« Odpověď #25 kdy: Červenec 03, 2018, 09:57:35 »
Pro spojení s telefonem za účelem přenosu souborů (fotky, zálohy seznamu, záznamy amr...) používám aplikaci „Primitive FTPD“. Takže si spustím na PC Filezillu a je to stejné, ať jsem na Linuxu či Window$. Prostě to jede přes protokol SFTP a nezávisí to an OS. Moc doporučuji.

Děkuji mnohokrát, vše funguje jak má.  ;) :)
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem.