Autor Téma: Ikony v KDE4  (Přečteno 10034 krát)

lukas.v1

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 90
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:Ikony v KDE4
« Odpověď #15 kdy: Duben 03, 2014, 21:40:47 »
Tak jsem zpět. Mageiu 2 i KDE 4.8.5 mám nainstalovány, takže hurá, jdeme na to.

Přenastav si rozvržení Plochy podle mých screenshotů. V rozvržení plochy, které máš nastavené se nezobrazují skutečné ikony umístěné ve složce /home/login/Plocha.

Vyvolej nabídku plochy, klikni na Nastavení `Pracovní plocha`. V mém screenshotu vidíš, že v levém panelu mám nastavenu stranu 'Pohled'.

Hned v horní části okna je rozbalovací seznam s rozvrženími plochy. Zvol 'Pohled na složku'.

Pokud máš na ploše nějaké ikony, nepodléhají zarovnání do mřížky. Všechny je odstraň a přesuň je na plochu znovu. Ve druhém screenshotu vidíš, že mi KDE nabízí kopírování souboru položky nebo vytvoření odkazu na soubor položky nabídky. Fungují obě možnosti.

V druhém screenshotu taky vidíš, že se mi navíc v nabídce plochy objevila podnabídka ikony, kde mám možnost zarovnat ikony do mřížky.

lukas.v1

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 90
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:Ikony v KDE4
« Odpověď #16 kdy: Duben 03, 2014, 21:44:50 »
V druhém screenshotu taky vidíš, že se mi navíc v nabídce plochy objevila podnabídka ikony, kde mám možnost zarovnat ikony do mřížky.

Sorry. V prvním screenshotu.

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Ikony v KDE4
« Odpověď #17 kdy: Duben 03, 2014, 22:07:17 »
To jsme se nepochopili!
Mě na MAG2 s KDE 4.8.5. a na Fedoře18 s KDE 4.10.5 chybí v Nastavení plochy volby:
"Umístění", "Zobrazení" a "Filtr", viz screenshoty v postu:
http://forum.mageia.cz/index.php?topic=648.msg5107#msg5107

Takže buď musím něco přeinstalovat nebo doinstalovat (nechápu kam se to zdejchlo - navíc na dvou naprosto nesouvisejících mašinách - NB a PC s naprosto nesouvisejícími systémy).

Teď jestli lze vyčmuchat, kde je ten zlobivý skřítek v obou KDEčkách (Mageiaí a Fedoří)?!?
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Ikony v KDE4
« Odpověď #18 kdy: Duben 03, 2014, 22:09:59 »
Sluší se poznamenat, že zas tolik špíny na KDE 4 jsem kydat nemusel.
Omlouvám se vývojářům.
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

lukas.v1

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 90
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:Ikony v KDE4
« Odpověď #19 kdy: Duben 03, 2014, 22:16:43 »
A nechceš raději můj návod vyzkoušet?
Změnil jsem rozvržení plochy na tebou nastavenou 'Pracovní plochu'.
Posílám i screenshot. Nyní ti už tvoje i moje nastavení souhlasí? A souhlasí i tvoje a moje nabídka plochy?
Když změníš rozvržení plochy na 'Pohled na složku', objeví se ti, jak píšeš volby:
"Umístění", "Zobrazení" a "Filtr".

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Ikony v KDE4 - VYŘEŠENO
« Odpověď #20 kdy: Duben 04, 2014, 08:45:17 »
Ha!
Tak další omluva! Měl`s samozřejmě pravdu, jen jsem se zalekl složitého vysvětlení; méně je někdy více!

Takže po předlouhém bádání - VYŘEŠENO:

Přehodit po kliknutí pravým myšítkem do plochy poslední položku dole - "Nastavení......" a vybrat v "Rozvržení" možnost "Pohled na složku".


Nastavení na Prac.plocha či Rozvržení novin rozhází komplet celé nastavení Plochy, takže bacha na to. Jinde se to patrně přenastavit ani nedá.

Díky za trpělivost (doufám že v KDE 5 se už nevyzná vůbec nikdo a bude to ještě řádově složitější)
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

_jadd

  • Host
Re:Ikony v KDE4
« Odpověď #21 kdy: Duben 19, 2014, 12:14:49 »
Možná by ti víc sedlo Gnome, zkus stáhnout livedvd Fedory a můžeš ho vyzkoušet aniž bys něco zkazil.