Autor Téma: ‎NV18 [GeForce4 MX 440 AGP 8x] - jak optimálně nastavit v MGA4 ?  (Přečteno 4538 krát)

Jaroslav Šolc

  • Host
Nastavit grafický server mi nabídne Nvidia Geforce MX to Geforce 4, ale chybí HW akcelerace. Lze to řešit doinstalováním nějakého balíčku Nvidia...? Jakým?

mig31

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 103
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re: ‎NV18 [GeForce4 MX 440 AGP 8x] - jak optimálně nastavit v MGA4 ?
« Odpověď #1 kdy: Únor 06, 2014, 14:20:02 »
Bohuzel vase karta proprietarnym ovladacem neni podporovana.

Jsou tu dve moznosti:
1) pouzit svobodny ovladac nouveau,
2) pouzit ovladac nv - jenom 2D akcelerace a akcelerace prehravani video pres XV.

Toto lze nastavit bud' pres MCC nebo XFdrake v konsoli.
Desktop: Corei3-4160@3,6GHz 4 GB RAM Nvidia GTX650 1GB VRAM Mageia 6 64-bit KDE5
Notebook: Hp Pavilion dm1 Intel Pentium 1,3Ghz 3GB RAM Mageia 5 64-bit KDE4

JTS

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 101
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re: ‎NV18 [GeForce4 MX 440 AGP 8x] - jak optimálně nastavit v MGA4 ?
« Odpověď #2 kdy: Únor 06, 2014, 18:47:18 »
Díky, už se tu 3 dny marně snažím, tak alespoň vím, že to není totální neschopností... (Zkoušel jsem i ruční instalaci z Nvidia-linux-x86-...pkg1.run ještě podle Bíbrovy příručky k Mandrake 10, tam zase nesouhlasila cesta k modprobe, když už jsem dal v zoufalství instalaci jen konzolových nástrojů, aby se to netlouklo s nouveau ...)

Nvidia ovladač vytvořila k této kartě jen pro Windows? Tam akcelerace dceři běží díky jejich utilitě Nvidia Setup ...Tímto na tomto stroji svůj marný boj s MS Windows vzdávám .....  :-\

tomyp

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Re: ‎NV18 [GeForce4 MX 440 AGP 8x] - jak optimálně nastavit v MGA4 ?
« Odpověď #3 kdy: Únor 08, 2014, 11:23:25 »
no ja nevim, ale to je prehistorická karta ne? Není jednoduší koupit novější podporovanou,než prodrbávat čas?

na zvážení cena karty/cena tvého času
MGA 6 64bit KDE
Smrt a daně jsou jisté, daně jistější

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 471
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re: ‎NV18 [GeForce4 MX 440 AGP 8x] - jak optimálně nastavit v MGA4 ?
« Odpověď #4 kdy: Únor 08, 2014, 12:10:31 »
Nvidia ovladač vytvořila k této kartě jen pro Windows? Tam akcelerace dceři běží díky jejich utilitě Nvidia Setup ...Tímto na tomto stroji svůj marný boj s MS Windows vzdávám .....  :-\
ne, vytvořila ovladač i pro linux, ale je to už pomalu jedna dekáda (v současných proprietárních ovladačích pro ni už podle mě podpora nebude, ale nezkoušel jsem to), před pár dny byl tady na fóru podobný dotaz, na který jsem odpovídal viz. http://forum.mageia.cz/index.php?topic=595.msg4730#msg4730
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru