Autor Téma: Mageia 4 - Chyba proprietárního ovladače NVIDIA  (Přečteno 3050 krát)

Jirka

  • Host
Mageia 4 - Chyba proprietárního ovladače NVIDIA
« kdy: Únor 20, 2014, 22:19:48 »
Zdravím,
před týdnem jsem si nainstaloval Mageiu 4. Při instalaci grafické karty jsem zvolil proprietární ovladač NVIDIA. Hned po instalaci se mi po chvíli používání rozpadl obraz na malé fragmenty. Zároveň došlo k úplnému zatuhnutí systému, takže pomohl jen reset natvrdo. Po opětovném startu se celý problém opakoval. Problém byl vyřešen až přeinstalováním ovladače grafické karty na nouveau. Zde vše funguje bez problémů, nicméně bych se chtěl k původnímu ovladači vrátit. Nemáte někdo podobný problém, nebo tip jak vše vyřešit?
Ještě bych chtěl dodat, že jsem na stejném hardware měl nainstalovanou Mageiu 3, a zde s proprietárním ovladačem nebyl problém.
Používám grafickou kartu GeForce 8300 a mám nainstalovanou Mageiu 4 x86_64.

Předem děkuji za případné nápady nebo rady.

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Mageia 4 - Chyba proprietárního ovladače NVIDIA
« Odpověď #1 kdy: Únor 21, 2014, 07:48:37 »
Zkus doinstalovat -devel balicky k tvemu jadru a dkms. Navic jak presne jsi instalaci nv driveru udelal? Pouzil jsi XFDrake (MCC > HW > GK driver)?
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 471
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Mageia 4 - Chyba proprietárního ovladače NVIDIA
« Odpověď #2 kdy: Únor 21, 2014, 10:22:35 »
nemůžeš mít problém se zdroji? je možné, že máš zdroje nastavené na špatně zesynchronizované zrcadlo, ta grafika by měla být plně podporována, alespoň žádný zádrhel jsem u ní a ovladačů v linuchu nenašel, zkus si zdroje nastavit podle tohodle http://wiki.mageia.cz/:4:zdroje#pridani_specifickeho_zdroje, předtím si ale ty stávající zdroje, které máš v systému, odeber a pak zkus znovu vybrat proprietární ovladač přes MCC, jak píše Peťoš
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

mig31

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 103
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Mageia 4 - Chyba proprietárního ovladače NVIDIA
« Odpověď #3 kdy: Únor 22, 2014, 17:04:46 »
Pouzil jsi XFDrake (MCC > HW > GK driver)?

Dnes jsem instaloval nejnovejsi ovladac Nvidia a pri zapnutem noveua XFdrake havaruje.

Tak, ze asi na zacatku prenastavit na VESA -> restart -> instalace ovladace Nvidia.

GK: Nvidia GTX 650

Zajmavosti je,ze se nepodarilo mi to prenastavit na svobodny 2D ovladac Nvidia Xorg->nv, coz je asi docela dobra alternativa pro vlastniky starsich karet, nebod' tento ovladac podporuje XV extentation pro prehravani video, ktery pouzivaji defaultne vsechny prehravace video.
Desktop: Corei3-4160@3,6GHz 4 GB RAM Nvidia GTX650 1GB VRAM Mageia 6 64-bit KDE5
Notebook: Hp Pavilion dm1 Intel Pentium 1,3Ghz 3GB RAM Mageia 5 64-bit KDE4