Autor Téma: Problémy, problémy a zase jenom problémy  (Přečteno 6134 krát)

Jan Janeczko

  • Host
Problémy, problémy a zase jenom problémy
« kdy: Červen 18, 2013, 14:19:23 »
Nainstaloval jsem Mageiu v dual boot společně s Windows 7 (jako už hodněkrát předtím s jinými distribucemi Linuxu) ale musím přiznat že z tohohle systému jsem se zhrozil. Už na začátku jsem byl překvapen kde se poděl příkaz sudo ale to jsem už nějak přežil. Co mě ale vytočilo na nejvyšší úrovni je že se nemužu dostat na NTFS Disk C z Windowsu, v jinych systemech (Ubuntu, Fedora, Mint, OpenSUSE) to v pohode šlo, tady se musim přes pterminal přihlasit jako root a až potom to jde. Další věc je že nejsem schopen najít konfigurační soubor pro PHP abych zapnul hlášení chyb. Taky nechápu proč když udělal nějaky jednoduchy script tak vše jde ale jak nahraju jeden svuj rozdělan projekt (konkretně menší ehop) tak se nestane vubec nic, přitom v jinych systemech vše funguje bez problemu.

Vím že by jste mi řekli at prejdu na systemy ktere tady vychvaluju, ale taky měl svoje vady, například neodstranitelný tearing u videa, což kupodivu v tomhle systemu nemusim řešit a video se přehrava bez problemu. Proto bych spiš chtěl požadat o radu jak s vypořada s problemy ktere jsem uvedl.

Tenhle system se chova uplně jinak než jakykoliv Linux se kterym jsem se setkal a sam si s nim určitě jen tak neporadim.

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Problémy, problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #1 kdy: Červen 18, 2013, 14:56:25 »
sudo -- zkousel jsi jej nainstalovat?? Napriklad?
NTFS -- jak vypada zaznam v /etc/fstab ? Jak je tam naklikany? Jake jsou prava na mountpoint?
PHP  -- zalezi, ktery mas. Ale zkusil bych pohledat v dokumentaci

V prvni rade si precti neco sam. Do porucuji zacit: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Jan Janeczko

  • Host
Re:Problémy, problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #2 kdy: Červen 18, 2013, 15:15:29 »
Opravud mílí lidé, raději přejdu na systém který se chovvá jako systém a pokusím se opravit jediný problém s videem, a ne tiséce problémů jako v tomto.

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:Problémy, problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #3 kdy: Červen 18, 2013, 15:19:29 »
Nastavení apache (php) je rozděleno do několika souborů (nevím proč, taky jsem na to nadával). Pro server je to ve složce /etc/httpd/conf + v podsložkách další podsoubory. Pro samotné php je to pak /etc/php.ini
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

Miloš Chmel

  • Host
Re:Problémy, problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #4 kdy: Září 21, 2013, 10:28:07 »
Používám Linux již od doby, kdy vyšel RedHat5.1 . Vyskoušel jsem mnoho jiných distribucí ale vždy jsem se vracel k Mandrake, poté Mandrivě. Poslední uživatelsky "přívětivou" distribucí byla poslední Mandriva.
Vůbec nechápu, co ostatní v tom děláte. Edituji videa, mám vlastní webové stránky, ...  VŽDY (!!!) jsem se přihlašoval jako "root" abych nebyl omezován ! NIKDY jsem s tím neměl nejmenší problém a pokud jsem si něco pokazil, tak jsem si to opravil, třeba i novou instalací.  NECHÁPU, CO JE RŮZNÝM CHYTROLÍNŮM DO TOHO , že pracuji přihlášen jako správce systému.
To ale šlo naposledy jen v té Mandrivě. Stejně jako v Debianu i v Mageie se musím jako pitomec stále dokola přihlašovat jako administrátor , pokud chci něco vážného dělat. Například kopírovat soubory  na externí disk nebo na něm cosi upravovat. Když například píšu web ( v Bluefish) musím být přijhlášen jako administrátor. Pokud při tom a to se stává dost často, upravuji nějaký obrázek v Gimpu, opět jako administrátor, jinak bych ho nemohl uložit tam , kam potřebuji, tak až to udělám, přestane "odpovídat" okno s editorem Bluefish. Musím ho proto zavřít a znovu otevřít v ternminálu (mezitím přestane odpovídat zase ten Gimp). A tak tak se to opakuje stále dokola. Přitom na mně vždy vyskočí DEBILNÍ hláška, že pracuji jako administrátor a můžu prý poškodit systém.  Je snad tato distribuce určena pro mateřské školky ?
Kdopak moudrý prosadil nemožnost přihlásit se do systému jako root jako to bylo v Mandrivě. Na co tam tedy je to heslo pro administrátora ?  Admin , dá se předpokládat, není žádný pitomec, který si vědomě bude poškozovat systém.
Mageia je dle mého názoru opravdu HRŮZA,  dělat v ní vážné věci je opravdu utrpení .
 Používám prostředí xfce, které považuji momentálně za jediné solidní, přívětivé a inteligentní.
Instaloval jsem Mageiu3 již poněkolikáté na zformátovaný oddíl. Problémy jsou stále stejné.

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Problémy, problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #5 kdy: Září 21, 2013, 15:33:47 »
NECHÁPU, CO JE RŮZNÝM CHYTROLÍNŮM DO TOHO , že pracuji přihlášen jako správce systému.
...
Mageia je dle mého názoru opravdu HRŮZA, dělat v ní vážné věci je opravdu utrpení.
Jo. Souhlasim. Ja bych vsechny ty internety zrusil. A Linuxy. A Mandrivy. A Mageii. A zpatky stare dobre casy salovych pocitacu. Jsem s tebou, bratre.

PS: Prisel jsi sem jen proto, abys napsal, jak je MGA spatna, protoze ti nedovoli pracovat jako root. No... zkus to jinde. Mi napriklad MGA vyhovuje. Pracuji tak, jak byl cely UNIX (a vsechny UNIX-like systemy) navrzeny a problemy, co mas ty, nemam. Takze odpoved na tve otazky je nasnade: koupis si auto, jezdi na 4 kolach. Ne jen na 2. Auta jsou navrzeny pro jezdeni po 4 kolach. Motorky na 2. UNIXlike systemy mely vzdycky striktni oddeleni uzivatelskeho a spravcovskeho prostoru. Budto to nasleduj, nebo ocekavej problemy (ale nestezuj si!) a nebo pouzivej Windows, ktere zase neco jako spravcovsky/uzivatelsky prostor nemaji.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

martas38

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 30
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Problémy, problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #6 kdy: Září 21, 2013, 21:12:55 »
Nechápu Milouši, že někdo kdo pracuje v linuxu od dob RedHatu 5.1 nedovede tak triviální věc, jako je úprava práv na discích, aby nemusel pořád spouštět aplikace pod rootem jak pako.

Miloš

  • Host
Re:Problémy, problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #7 kdy: Září 22, 2013, 00:03:25 »
"zvyk je železná košile", že ?  ... s výše popsanými nepříjemnostmi jsem se potkal až v Mageie.
Kdybych s Linuxem chtěl teprve začínat, tak by mě to určitě odradilo a zůstal bych u těch Windowsů.
Třeba na to nějak někdy přijdu, nebo si zvyknu anebo .......     

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Problémy, problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #8 kdy: Září 22, 2013, 06:34:35 »
Veď Ti veľmi jasne odpísali, kde je problém. Používaš Linux toľké roky (ako sám uvádzaš) a pritom nevieš vyriešiť také jednoduché veci. Je mi to skutočne divné.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Problémy, problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #9 kdy: Září 22, 2013, 14:24:06 »
"zvyk je železná košile", že ?  ... s výše popsanými nepříjemnostmi jsem se potkal až v Mageie.
Kdybych s Linuxem chtěl teprve začínat, tak by mě to určitě odradilo a zůstal bych u těch Windowsů.
Třeba na to nějak někdy přijdu, nebo si zvyknu anebo .......     
Problem je, ze kdyz jsi presel z Windowsu, tak jsi zmenil operacni system, ale nebyl jsi ochotny zmenit sve navyky. Linux jsi pouzival jako Widle. A ted, kdyz to mas pouzivat jako Linux, jsi nastvany... Na to neni co rict. Doporucuji zacit tim, ze prijmes, ze od RHEL 5.1 to pouzivas spatne a zacit od zacatku a spravne.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Problémy, problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #10 kdy: Září 25, 2013, 03:01:30 »
A čekal někdo od tak bulvárního titulku něco jiného? :)
Škoda na Jan Janeczko vůbec reagovat. Křiklouni, kteří si potřebují postěžovat, jak je všechno na ... . A asi to v hospodě nikoho nezajímá, tak to ventiluje tady :)
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

ferri

  • Host
Re:Problémy, problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #11 kdy: Září 27, 2013, 23:07:44 »
Išiel som okolo a zbadal som tu celkom zaujímavo rozprúdenú diskusiu.
Osobne som začínal s CDčkami z Computerpress-u. Najskôr to bol RedHat. Potom som prešiel na Mandrake. Nasledovala Mandriva na dlhý čas. Potom som váhal medzi ROSA a Mageia. Avšak na istý čas som musel z pracovných dôvodov (realtime linux) prejsť na Fedora Linux.V súčasnosti mám už opäť "voľné" ruky. Skúsil som prejsť na Mageia. Potom na openSUSE. Ale vrátil som sa na Fedora Linux. Úprimne musím priznať, že Fedora je predsalen niekde inde.

Jiří Doskočil

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 60
  • Karma: +8/-0
    • Zobrazit profil
Re:Problémy, problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #12 kdy: Září 27, 2013, 23:42:56 »
Ferri a proč nenapíšeš proč? Jinak je to zase jenom ubohé kopnutí. Sice upřímně přiznáváš, že Fedora je úplně někde jinde, jenže já s tvého příspěvku opravdu nepoznám, kde jinde.

ferri

  • Host
Re:Problémy, problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #13 kdy: Září 28, 2013, 08:51:29 »
Nie je problém upresniť. Občas si Mageia nainštalujem do virtuálu.
A musím skonštatovať, že s každým vydaním je to ako jej pozícia na distrowatch.
S každým vydaním o stupeň nižšie.

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Problémy, problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #14 kdy: Září 28, 2013, 09:32:28 »
To jsi nám to, ferri, upřesnil. Děkujeme za účast v diskuzi.
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64