Autor Téma: Kriplení nvidia ovladače  (Přečteno 3384 krát)

Honza

  • Host
Kriplení nvidia ovladače
« kdy: Červen 16, 2013, 22:35:43 »
Zdar, poradíte někdo? Už jsem z toho nějak nervózní. Na Mageia2 mám nvidii 9800 a používám jejich binární ovladače. Ale teď už podruhé se mi stalo, že mi nějaká svině svinutá VYMĚNILA xorg.conf a dala do něj nouveau. Já pak koukám na hlášku, že nvidia ovladač nenalezen a říkám si: kua, už zase! Takže překopíruju svůj xorg.conf ze zálohy a jedu dál jako předtím...
Ale nechápu,co to má znamenat. Stalo se to poprvé někdy před pár týdny. Mám dost silné podezření na aktualizovanou verzi systemd, nebo něco podobně chytrého...
Setkali jste se někdo s něčím podobným?
Díky
Honza

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Kriplení nvidia ovladače
« Odpověď #1 kdy: Červen 16, 2013, 22:53:43 »
svině svinutá VYMĚNILA xorg.conf a dala do něj nouveau.
To je tak, kdyz das pocitac do chlivku. Prasata by mela byt vykrmena a potom dat na zabijacku. Nedavat jim pocitac. A pokud das praseti i heslo k rootu... tak musis dobre vedet, co delas.

(A binarni driver jsi instaloval pres MCC, nebo z run baliku z webu vyrobce? Pokud nevis, zeptej se v chlivku...)
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:Kriplení nvidia ovladače
« Odpověď #2 kdy: Červen 16, 2013, 23:01:16 »
To je tak, kdyz das pocitac do chlivku. Prasata by mela byt vykrmena a potom dat na zabijacku. Nedavat jim pocitac. A pokud das praseti i heslo k rootu... tak musis dobre vedet, co delas.

(A binarni driver jsi instaloval pres MCC, nebo z run baliku z webu vyrobce? Pokud nevis, zeptej se v chlivku...)
:D

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Honza

  • Host
Re:Kriplení nvidia ovladače
« Odpověď #3 kdy: Červen 17, 2013, 13:08:22 »
Tak podle reakcí soudím, že se to ještě nikomu nestalo... Ovladač je ručně instalovaný, nikoliv rpm balíček, verze je myslím 319 a funguje mi takhle už mnoho měsíců. Ale protože se mi to stalo dvakrát v relativně krátkém čase, rád bych s tím něco udělal. Mageia je aktualizovaná, takže předpokládám, že se to stalo kvůli nějaké aktualizaci. Ale pokud jsem v tom sám, tak nevím...

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Kriplení nvidia ovladače
« Odpověď #4 kdy: Červen 17, 2013, 20:09:04 »
Na to, aby sa čosi v xorg-u "prepísalo", sú potrebné práva administrátora. Na to naražal Petoš. Samo od seba sa to nijakou aktualizáciou prepísať nemôže. Roky používam xorg.conf, ktorý som si napísal sám a zatiaľ sa "samo" neprepísalo nič. A to už prebehla nie jedna aktualizácia.
Problém bude kdesi medzi stoličkou a klávesnicou. Systém nezvykne sám od seba z vlastnej iniciatívy robiť čosi, čo sa jemu jednoducho zapáči.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

eda

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Kriplení nvidia ovladače
« Odpověď #5 kdy: Červen 17, 2013, 20:21:29 »
Tak jak psal Ivko a Peťoš, vypadá to, že se ti někdo hrabe v počítači jako root a snaží se ti přes mcc nainstalovat grafickou kartu. Základní otázka tedy je, zdali jsi napčítači sám a kdo zná tvoje heslo root.
Mageia 4/64 bit - KDE 4.12
AMD Athlon II X4 640, NVIDIA GeForce 750

Honza

  • Host
Re:Kriplení nvidia ovladače
« Odpověď #6 kdy: Červen 18, 2013, 15:10:19 »
Díky za rekace. Počítač určitě nikdo nepouožil a o napadení mého hesla pochybuju, zásah zvenčí určitě ne. Mám naopak špatné zkušenosti s některými službami v systému, že právě dělají co chtějí a uživatel zírá. Budu to pozorovat, jsem zvědav, jestli se to zase objeví. Možná pomůže aktualizace na Mag3, pokud ne, přeinstaluju to...