Autor Téma: Po načtení DVD mechanika už médium nevysune  (Přečteno 6185 krát)

Pavelt

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 134
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Po načtení DVD mechanika už médium nevysune
« kdy: Květen 25, 2013, 16:36:02 »
Když vložím do DVD mechaniky disk a zavřu ji, načte se a zobrazí jeho přítomnost v systému. Jakmile mačkám fyzicky, hardwarově tlačítko na mechanice k vysunutí disku, mechanika nedělá nic. Když ale spustím K3B a dám myší a pravým tlačítkem vysunout disk softwarově, mechanika se probere a šuplík s diskem vysune.
Mandriva to nedělala, Mageia2 ano a tak jsem čekal na 3. verzi a ona je tu ta chyba pořád.
Není to bug? Co s tím?
Díky Pavel

Pavel Vybíral

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 209
  • Karma: +10/-1
    • Zobrazit profil
Re:Po načtení DVD mechanika už médium nevysune
« Odpověď #1 kdy: Květen 25, 2013, 17:02:47 »
No...mně osobně to tak nedělá a disk to v pohodě vysune jak hardwarově, tak softwarově. Možná je to někde v BIOSu, ale pochybuji...Každopádně, bug to určitě není. Postup na opravu bohužel neznám...
Notebook Lenovo IdeaPad G580
Intel Core i7 @ 2.90GHz, 6GB RAM, Intel HD 4000 & nVidia GeForce GT635M
Mageia 4 64 Bit (kernel-desktop-3.14.32-1.mga4); KDE 4.12.5

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Po načtení DVD mechanika už médium nevysune
« Odpověď #2 kdy: Květen 25, 2013, 17:41:43 »
NO... a nemas proste jen "unavene" tlacitko? Jinak da se vysunout i prikazem 'eject'
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Pavelt

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 134
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Re:Po načtení DVD mechanika už médium nevysune
« Odpověď #3 kdy: Květen 25, 2013, 18:30:27 »
Já vím, že se člověk někdy vyděsí, nepřemýšlí a zapomene třeba na to unavené tlačítko, ale po mageii2 na komp šly na chvíly windows XP a vše šlo dobře. V Mageiách se tlačítkem prázdná mechanika otevře, ale jakmile načte médioum, jakoby zamrzne.
Našel jsem cosi o bugu:
https://bugs.mageia.org/show_bug.cgi?id=4803
Vypadá to že je to ještě nějaké unresolved a unfixed.
Pavel

Pavel Vybíral

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 209
  • Karma: +10/-1
    • Zobrazit profil
Re:Po načtení DVD mechanika už médium nevysune
« Odpověď #4 kdy: Květen 25, 2013, 19:45:27 »
Když jdeš třeba spát, počítač vypínáš nebo pouze dáváš do režimu spánku, jak je to dnes, pro mě do teď nepochopeným trendem? Mně se občas tlačítko také "unaví" a nepomáhá klasický restart, ale vždycky večer počítač vypnu, i když tlačítko nefunguje. Ráno jej zapnu a všechno funguje, jak má. :D Každopádně, ještě máš možnost vysouvat mechaniku tím, že strčíš třeba jehlu do maličkého otvoru vedle tlačítka. (Tak to aspoň u zaseknutí dělám já :D ).
Notebook Lenovo IdeaPad G580
Intel Core i7 @ 2.90GHz, 6GB RAM, Intel HD 4000 & nVidia GeForce GT635M
Mageia 4 64 Bit (kernel-desktop-3.14.32-1.mga4); KDE 4.12.5

Pavelt

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 134
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Re:Po načtení DVD mechanika už médium nevysune
« Odpověď #5 kdy: Červen 02, 2013, 10:33:48 »
Opravdu to unaveným tlačítkem není, mám to vyzkoušené. Mechanika je v pořádku. Jak jsem psal výše, nějaký bug tohoto druhu se řešil. Myslím si, že je to taky bug.

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:Po načtení DVD mechanika už médium nevysune
« Odpověď #6 kdy: Červen 21, 2013, 15:39:35 »
Mě dělá mechanika něco podobného: Dám vysunout disk -> disk vyjede, ale než se k němu dostanu, tak hned zase zajede. Takže musím zmáčknout tlačítko, čekat jak to bude vyjíždět a rychle sebrat disk než se zase schová. A dělá mi to snad už od MGA1. Mechaniky moc nepoužívám, takže chyby bych v nich neviděl (dělají to samé obě interní) externí (USB) se to zatím naštěstí ještě nenaučila... Už mi to ale ani tak nepřijde a zvykl jsem si na to, ale je to zajímavá chybka...
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

jamys601

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Po načtení DVD mechanika už médium nevysune
« Odpověď #7 kdy: Červen 21, 2013, 20:35:25 »
Tak  s tímto problémem na svém stolním PC jsem se nesetkal. Odjakživa tam byly Win XP, po havárii disku krátce MGA 2, později přeinstalovaná na MGA 3 ( kompletní formát disku, vč. ./home oddílu ). Mám tam dvě mechaniky - Lite-on a Toshiba ( přesné názvy a označení si nepamatuji, mohu dodat, jak se vrátím 22.6. z práce. Tyto mechaniky fungují naprosto korektně, po zmáčknutí vysouvacího tlačítka se bez problému otevřou, tak jak mají. Ještě oceňuji ( s podivem ) v MGA 3 vlastnost, že automaticky v Dolphinu vidí ( a po kliknutí připojí ) 3.5" disketovou mechaniku na dotyčném PC.
 
Dell Inspiron 17 5000 Series, Intel CORE i7, 8GB, RAM, Mageia 9 KDE - Plasma aktuální
ASUS A52J, ATI RADEON HD 5470, Intel CORE i3 2.13 GHz, 6GB RAM, OpenSuse Tumbleweed, KDE - Plasma aktuální

eda

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Po načtení DVD mechanika už médium nevysune
« Odpověď #8 kdy: Červen 21, 2013, 20:52:43 »
Můžu říct, že mi to dělá to samé jak píše Rellik, ale neřešil jsem to. I když v poslední době mám pocit, že to dělat přestalo. Jediné co jsem změnil byla distribuce na Mageia 3 a zapnul jsem AHCI v biosu.
Mageia 4/64 bit - KDE 4.12
AMD Athlon II X4 640, NVIDIA GeForce 750

Pavelt

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 134
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Re:Po načtení DVD mechanika už médium nevysune
« Odpověď #9 kdy: Červen 22, 2013, 09:35:01 »
Pokus:
Zapnu pc, několikrát zkusím vysunou a zasunout cd, funguje to.
Instaluji sw, vložím instalační DVD, načte se dvd media core
a už nejde vysunout tlačítkem na dvd mechanice.
Startuji Dolphin a klikám pravým tlačítkem myši na ikonu DVD. Vybírám "Vysunout".
Objevuje se hlášení: "Authentication is required to unmount ..."Dávám heslo pro roota.
Znovu RMB a vysunout. OK, šuplík s DVD je venku.
Když toto celé opakuji, ale nestartuji pro vysunutí Dolphin ale K3B, K3B po mně žádnou autentifikaci nechce
a vysune mechaniku hned.

To přeci není běžné, aby si systém CD nebo DVD takhle blokoval. Pořád váhám, jestli to jako bug nahlásit.