Autor Téma: Odinstalace  (Přečteno 1755 krát)

majakmp3

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Odinstalace
« kdy: Květen 22, 2013, 16:39:32 »
V Mageie 3 (pořád mám ještě RC) jsem experimentoval s různými DE. Instalace přes správce softwaru probýhá bez problému - většinou stačí nainstalovat příslušný metabalíček - tasks.
Horší je to s odinstalací.
Po odinstalaci Gnome 3  mi zbylo hodně komoponent, které tam předtím nebyly. Překvapilo mě, že po odinstalování xdg-user-dirs-gtk se jako závislosti označilo 1.2 GB dalších programů a po restartu už nenajede ani přihlašovací nabídka, ze které bych mohl vybrat zbylá DE - měl by tam být minimálně KDE4 a Xfce. 
 

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 917
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Odinstalace
« Odpověď #1 kdy: Květen 22, 2013, 16:44:42 »
Proc jsi odebiral xdg-user-dirs-gtk ? V tuto chvili s takto rozdrbnutym systemem a urovni znalosti, doporucuji reinstall. Je to resitelne z CLI, ale... nejsem si jisty urovni znalosti. Nic osobniho, nic ve zlem, jen upozornuji na pro tebe nejjednodussi cestu.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

majakmp3

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Odinstalace
« Odpověď #2 kdy: Květen 22, 2013, 17:08:01 »
Proc jsi odebiral xdg-user-dirs-gtk ? V tuto chvili s takto rozdrbnutym systemem a urovni znalosti, doporucuji reinstall. Je to resitelne z CLI, ale... nejsem si jisty urovni znalosti. Nic osobniho, nic ve zlem, jen upozornuji na pro tebe nejjednodussi cestu.
xdg-user-dirs-gtk jsem odinstaloval protože:
  • myslím, že to tam původně nebylo - (před instalací Gnome 3)
  • podle popisu balíčku jsem to nepotřeboval

Pozitivní je na tom to, že mě to konečně donutí přejít z RC na Mageia 3  8)

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Odinstalace
« Odpověď #3 kdy: Květen 22, 2013, 17:14:51 »
xdg-user-dirs-gtk jsem odinstaloval protože:
  • myslím, že to tam původně nebylo - (před instalací Gnome 3)
  • podle popisu balíčku jsem to nepotřeboval

A ja si myslím, že ak si niekto myslí, že si správne myslí, tak sa mýli  ;)

Život ma naučil: Ak nevieš, čo robíš, nerob to.

Keď sa inštaluje systém z DVD (konkrétne s KDE prostredím), tak inštaluje nejakých 1700 balíkov. Ak si schopný si zapamätať čo i len všetky názvy, tak klobúk dolu...
Okrem toho mnohé programy sú závislé na iných, ktoré sa primárne javia, že nie sú potrebné. Ale to je len pocit. URPMI systém rieši za užívateľa závislosti nie zbytočne.
A ešte jedna vec - to máš tak málo miesta, že si všetky tie balíky musel odstraňovať?
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 917
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Odinstalace
« Odpověď #4 kdy: Květen 22, 2013, 17:25:12 »
myslím
nedelej to. Vetsinou to vede k omylu. Budto vez (tj. od slova vedet) a nebo ne.

podle popisu balíčku jsem to nepotřeboval
Co te vedlo k tomuto presvedceni?

A Linux se v klidu vyporada s par tisicovkama baliku. Pokud te netlaci misto, klidne je tam v systemu nechej.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru