Autor Téma: bluetooth sluchatka  (Přečteno 8078 krát)

LUTEC

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Karma: +1/-1
  • MGA 6; plasma
    • Zobrazit profil
bluetooth sluchatka
« kdy: Únor 05, 2013, 22:47:46 »
Mam bluetooth sluchatka ktera jsem pripojil pomoci bluetooth k pc, normalne se to sparovalo a v bluetooth menu jsou zobrazeny jako audio zarizeni. Zvuk do nich ale nejde. Kde bych to mohl zkusit nastavit? Projel jsem smesovac a nikde jsem tam nic nenasel a ani v menu bluetooth jsem nic nenasel. Sluchatka jsou nokia BH 503
Mageia 8 (64bit), plasma

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:bluetooth sluchatka
« Odpověď #1 kdy: Únor 05, 2013, 22:54:36 »
Mrkni na nastaveni PulseAudio. (viz MCC>Hardware>Zvuk) A balicek - a aplikace - pavucontrol.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Vítek

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 69
  • Karma: +10/-0
    • Zobrazit profil
Re:bluetooth sluchatka
« Odpověď #2 kdy: Únor 06, 2013, 00:11:20 »
Nejprve je nutné mít nainstalován balíček pulseaudio-module-bluetooth.

Další nastavení se pak provede v programu Ovládání hlasitosti PulseAudio. Najdeš jej v menu v sekci Zvuk a video.
Pokud jsou sluchátka spárovány, mělo by se ti zobrazit na záložce Nastavení další zařízení se sluchátky. Zde si vybereš požadovanou službu (Přehrávání A2DP nebo duplexní telefonii - pokud chceš používat mikrofon)
Dále, když je spuštěn program přehrávající zvuk, zobrazí se na záložce Přehrávání jeho zvukový stream. Tam je potřeba nastavit, že se má výstup směrovat na sluchátka. Tohle nastavení se musí udělat pro každý zvukový program individuálně. Není to společné pro všechny programy.
PulseAudio si pamatuje poslední nastavení. Když potom připáruješ sluchátka a vybereš potřebnou službu, automaticky se na ně přesměruje výstup.

LUTEC

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Karma: +1/-1
  • MGA 6; plasma
    • Zobrazit profil
Re:bluetooth sluchatka
« Odpověď #3 kdy: Únor 06, 2013, 00:30:33 »
Mrkni na nastaveni PulseAudio. (viz MCC>Hardware>Zvuk) A balicek - a aplikace - pavucontrol.

balicek pavucontrol mam pridany a pulse audio povolene
Mageia 8 (64bit), plasma

LUTEC

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Karma: +1/-1
  • MGA 6; plasma
    • Zobrazit profil
Re:bluetooth sluchatka
« Odpověď #4 kdy: Únor 06, 2013, 00:34:48 »
Nejprve je nutné mít nainstalován balíček pulseaudio-module-bluetooth.

Další nastavení se pak provede v programu Ovládání hlasitosti PulseAudio. Najdeš jej v menu v sekci Zvuk a video.
Pokud jsou sluchátka spárovány, mělo by se ti zobrazit na záložce Nastavení další zařízení se sluchátky. Zde si vybereš požadovanou službu (Přehrávání A2DP nebo duplexní telefonii - pokud chceš používat mikrofon)
Dále, když je spuštěn program přehrávající zvuk, zobrazí se na záložce Přehrávání jeho zvukový stream. Tam je potřeba nastavit, že se má výstup směrovat na sluchátka. Tohle nastavení se musí udělat pro každý zvukový program individuálně. Není to společné pro všechny programy.
PulseAudio si pamatuje poslední nastavení. Když potom připáruješ sluchátka a vybereš potřebnou službu, automaticky se na ně přesměruje výstup.

balicek pulseaudio-module-bluetooth jsem pridal, ale na zalozce nastaveni  v pulse audio mam na vyber pouze:

analogove duplexni stereo
analogove stereo output
analogove stereo input
vypnuto

Mageia 8 (64bit), plasma

LUTEC

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Karma: +1/-1
  • MGA 6; plasma
    • Zobrazit profil
Re:bluetooth sluchatka
« Odpověď #5 kdy: Únor 06, 2013, 18:09:25 »
Tak se omlouvam, chtelo to restart. Uz to jede. Je to teda slozitejsi nastavovani, ale hlavni je, ze to jde. Diky za rady
Mageia 8 (64bit), plasma

Vítek

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 69
  • Karma: +10/-0
    • Zobrazit profil
Re:bluetooth sluchatka
« Odpověď #6 kdy: Únor 06, 2013, 21:58:53 »
Jsem rád, že jsem pomohl. PulseAudio vypadá složitě, ale jeho síla se projeví když je v PC několik zvukových výstupů. Potom člověk ocení možnost individuálního nastavení pro jednotlivé programy.

LUTEC

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Karma: +1/-1
  • MGA 6; plasma
    • Zobrazit profil
Re:bluetooth sluchatka
« Odpověď #7 kdy: Únor 06, 2013, 22:48:42 »
zatim se mi nepovedlo nastavit ruzne vystupy pro ruzne programy, ale melo by to jit i tak? Ze bych pres bluetooth poslouchal hudbu z amaroku a do vystupu jack sluchatka sel zvuk treba z filmu ve vlc?
Mageia 8 (64bit), plasma

Petr Hejtkov

  • Host
Re:bluetooth sluchatka
« Odpověď #8 kdy: Květen 27, 2013, 09:23:07 »
Zdravim, mam uplne ten stejnej problem s Nokii BH-503 .mam je sparovanny, ovladac jsem shanel na internetu,pak jsem se docetl,ze v sedmickach se daji pouzit drivery z microsoft bluetoth,ale zobrazili se mi pouze jako headset.nevim,jak je pridat do seznamu ..Zarizeni pro prehravani,kde by se mely,automaticky objevit.a take nevim,zda by nemeli mit jeste nejakej driver.Muzete prosim poradit??