Autor Téma: linux mageia a win xp na jednom hdd  (Přečteno 4794 krát)

codyk

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 125
  • Karma: +1/-3
    • Zobrazit profil
linux mageia a win xp na jednom hdd
« kdy: Říjen 30, 2011, 09:43:11 »
vím, že toho je plnej net, ale v drtivé většině se řeší to , že už maj win a "jen" doinstalují linux. já to chci naopak. zajímalo by mě defakto jen to, jestli při instalaci win se přepíše resp. smaže grub (předpokládám , že jo) jestli tento grub můžu obnovit přímo z instalačního dvd mageii v tom záchranném řežimu? win si chci dát jen pro správu nokie (nokia ovi suite a dvbt, noc jiného...zkoušel jsem xp přes virtual box, ale nespustil jsem ani jedno...škoda, ušetřilo by mi to práci) dík

jinak bych chtěl poděkovat za mageiu, vyzkoušel jsem ubuntu, kubuntu, fedoru a mandrivu a musím říct, že mi mageia vyhovuje zatím nejvíce, jen pár blbostí (viz moje dotazy) mi trošičku otravujou náladu

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
« Odpověď #1 kdy: Říjen 30, 2011, 10:01:04 »
Obrácená instalace není nejspíš zrovna OK. Zkus spíš vyřešit problém s virtualboxem. Já mám taky XP pod virtualboxem a to pro změnu kvůli GPS GARMIN.
Taky sem míval problém  rozjet virtualbox. Je nutné ho stáhnout z oficiálních stránek jinak nebudou fungovat USB.
Postup instalace:
Pokud při startu OS háže chybu:
Doinstalovat balík: kernel-source-x.xx.xx.xx - aktuální verzi zjistit v konzole příkazem:  uname -a
případně kernel-desktop-devel-latest

Nastavení USB:
editace souboru /etc/fstab

  none /proc/bus/usb usbfs devgid=id_skupiny_vboxusers,devnode=664 0 0

id_skupiny_vboxusers = ID číslo skupiny vboxusers !

Pokud nepomůže - přidat uživatele do skupiny USB (je skrytá)

Je to původně návod pro mandrivu, ale tady funguje taky... Aspoň teda mě...
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

codyk

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 125
  • Karma: +1/-3
    • Zobrazit profil
Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
« Odpověď #2 kdy: Říjen 30, 2011, 10:08:59 »
dík za rychlou odpověď. ve virtualboxu win nainstaluju v poho, dokonce jede, ale nespustím tam právě ty dva softy které potřebuju tj nokia suite a od asusu na ovládání dvbt ... jinak mi to jede normal...tedy jen pár dalších programů co jsem jen zkoušel, abych věděl jestli není chyba někde jinde, proto si pohrávám s myšlenkou švihnout druhej os.

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
« Odpověď #3 kdy: Říjen 30, 2011, 11:27:18 »
Tak to bych hledal problém jinde, protože pokud ti jede win ve virtualboxu, tak není důvod proč by tam nešlo něco nainstalovat nebo nefungovalo. Mě tam TV karta funguje v pohodě a zatím všechno co sem potřeboval ve win vyzkoušet fungovalo taky...
Já to teď schválně zkusil s Nokií 6230 a ve virtualboxu na XP to funguje... a ve Wine se sice program spustí ale nekomunikuje..

Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
« Odpověď #4 kdy: Říjen 30, 2011, 11:28:14 »
eror - NOKIA 6303
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

codyk

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 125
  • Karma: +1/-3
    • Zobrazit profil
Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
« Odpověď #5 kdy: Říjen 30, 2011, 12:33:06 »
až si schrupnu po noční tak zkusím ještě jednou přes virtualbox win a ty softy a pak dám vědět. Dík

codyk

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 125
  • Karma: +1/-3
    • Zobrazit profil
Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
« Odpověď #6 kdy: Říjen 30, 2011, 19:35:15 »
jesus co se mi to tam poslalo ? správně až si schrupnu po noční tak zkusím ještě jednou nahrát win přes virtualbox. dík   to je to psaní přes t9 na mobilu po noční ...

codyk

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 125
  • Karma: +1/-3
    • Zobrazit profil
Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
« Odpověď #7 kdy: Říjen 30, 2011, 23:17:02 »
tak jsem si na virtualboxu  nainstaloval win7 a podařilo se mi sprovoznit nokiasuite, celej zakopanej pes byl v tom, že jsem ve virtual boxu zapoměl povolit usb ovladače ... teď ještě zkusím rozchodit tu televizi

codyk

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 125
  • Karma: +1/-3
    • Zobrazit profil
Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
« Odpověď #8 kdy: Říjen 30, 2011, 23:52:02 »
takže už i ta tv mi jede

vstepanek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 18
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
« Odpověď #9 kdy: Leden 18, 2013, 22:18:19 »
Obrácená instalace není nejspíš zrovna OK. Zkus spíš vyřešit problém s virtualboxem. Já mám taky XP pod virtualboxem a to pro změnu kvůli GPS GARMIN.
Taky sem míval problém  rozjet virtualbox. Je nutné ho stáhnout z oficiálních stránek jinak nebudou fungovat USB.
Postup instalace:
Pokud při startu OS háže chybu:
Doinstalovat balík: kernel-source-x.xx.xx.xx - aktuální verzi zjistit v konzole příkazem:  uname -a
případně kernel-desktop-devel-latest

Nastavení USB:
editace souboru /etc/fstab

  none /proc/bus/usb usbfs devgid=id_skupiny_vboxusers,devnode=664 0 0

id_skupiny_vboxusers = ID číslo skupiny vboxusers !

Pokud nepomůže - přidat uživatele do skupiny USB (je skrytá)

Je to původně návod pro mandrivu, ale tady funguje taky... Aspoň teda mě...


Prosím pomozte mi někdo polopaticky vysvětlit nastavení USB. Ty soubory "fstab" tam jsou 3 tak bych nerad něco do...
Mageia 2 (32 bit), 3.4.24-desktop-3.mga2
KDE-4.8.5
Dell Latitude D620,CPU Centrino Duo 1,66Ghz,Ram 4GB