Autor Téma: Samovolne restartovani  (Přečteno 6589 krát)

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Samovolne restartovani
« Odpověď #15 kdy: Leden 05, 2013, 23:11:23 »
zmenil veľkosť SWAPu, čo sa ale spája s tým, že by potreboval tiež preformátovať /home.
Proc? S tim nemuzu souhlasit... SWAP neni jakkoli vazan na /home... Taky nevidim spojitost mezi tim, ze by pripadne preformatovani /home melo vliv na soft, resp. ze bys pote mohl rict, ze to neni Root Cause.

IMHO to je budto hardware nebo kernel ci Xy. Bohuzel bez service procesoru to je tezke... :/
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

_dworkin

  • Host
Re:Samovolne restartovani
« Odpověď #16 kdy: Leden 06, 2013, 15:21:14 »
Je to 64 bit od pocatku i kdyz mel puvodne 2 Gb. Stabilne zere pri pouzivani cca 1.4 Gb, ale obcas se dostava k tem 2 Gb a zacina swapovat coz je neprijemne. Jak jsem psal, videl jsem uz, ze mi neco sezralo 6 Gb a pak to zacalo swapovat. Myslim ze jsem otviral pdb soubor a implicitne byl nastaven open/libreoffice. Ten ale tomu formatu zjevne nerozumi a jen alokoval a alokoval... Kdyby to umelo jen 4 Gb tak by to  nezabralo vsech 6 Gb. .)))
Ten swap vubec nepouziva a kdyz uz tak je to signal, ze je neco spatne a jen mi to da cas to zabit. Ve skutecnosti se pres 3 Gb prakticky nedostavam.

_dworkin

  • Host
Re:Samovolne restartovani
« Odpověď #17 kdy: Leden 06, 2013, 15:33:38 »
System mam od pocatku Mageii a nepocitam-li puvodni FreeDOS tak tu nic nebezelo. Ty pameti detekuje pri nacitani, tam bych problem nevidel. Mageia 2 ma nejaky zapory co bych musel resit. ( Novy Gnome, v Xfce jsem nenasel vsechny polozky do panelu, jen z gnome, ale ty treba nenactou ikonu, tak jsou tam otazniky a ty musis vedet nad kterym otaznikme tocit koleckem mysi, aby se ztisil zvuk atd. Mageia 2 bezi na notebooku mlady a ta presla na KDE, tak ji to nevadi a ja ji tam nelezu..) Pockam na troku ta bude za chvilku, nemam kam spechat. Jestli je to hardware tak si nepomuzu.

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Samovolne restartovani
« Odpověď #18 kdy: Leden 06, 2013, 22:16:57 »
Proc? S tim nemuzu souhlasit... SWAP neni jakkoli vazan na /home... Taky nevidim spojitost mezi tim, ze by pripadne preformatovani /home melo vliv na soft, resp. ze bys pote mohl rict, ze to neni Root Cause.

Myslel som to tak, že keď má 2 GB SWAPu a 6 GB RAM, tak by ten SWAP bolo dobré zväčšiť - už iba kvôli hibernacii (iba žeby na ňu vôbec nepomýšľal). A keď už by menil veľkosť partície, kde ma SWAP, tak alebo zmenší root odiel alebo /home. Iba žeby mal nejak ináč podelený disk. Ak má dostatok miesta na / oddiel, tak nemusí zasahovať do /home.

Ale to bola iba taká moja úvaha k rozšíreniu RAMky.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Samovolne restartovani
« Odpověď #19 kdy: Leden 07, 2013, 01:13:10 »
Nemyslím si, že s 6GB RAM má smysl používat SWAP. IMHO ho ani nevyužívá (pokud ano tak je asi něco špatně). Z mojich zkušeností je dost rychlejší nastartovat systém "z čista" a dané programy si spustit, něž spouštět po hibernaci.

Osobně bych to tipoval na přehřívání procesoru vlivem zanesení chladiče.

Jestli to chápu z tvojeho popisu správně, tak ti to dělá až po upgradu RAM. Zkoušel jsi ty nové odstranit jestli ti to bude dělat i bez nich?
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64