Autor Téma: KDE-kurzor  (Přečteno 3190 krát)

Robo

  • Host
KDE-kurzor
« kdy: Prosinec 28, 2012, 19:43:04 »
Zdravim,
asi blbá otázka,ale... nevíte prosím někdo,kde a jak se v KDE nastavuje rychlost blikání kurzoru v textovém poli?Jak hledám,tak hledám... :-\

   Abych zbytečně nezakládal další téma - jak v KDE zprovoznit zvýraznění kurzoru myši-vodní kruhy (Ctrl) ? Něco podobnýho jsem rozjel ve zprávci efektů,ale rotující zakladatelé EU se mi moc nelíbí...

 Děkuji za rady !

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:KDE-kurzor
« Odpověď #1 kdy: Leden 09, 2013, 15:58:52 »
Zdravim,
asi blbá otázka,ale... nevíte prosím někdo,kde a jak se v KDE nastavuje rychlost blikání kurzoru v textovém poli?Jak hledám,tak hledám... :-\

Pro nastavení rychlosti blikání v KDE aplikacích:
K-MenuSpustit příkaz...qtconfigInterfaceCursor Flash Time → změň hodnotu → FileSave → test v textovém poli např. kliknutím mezerníku

!Tip!Pro nastavení opakování klávesy v KDE aplikacích:
Nastavení systémuVstupní zařízeníKlávesnice .→ HardwareOpakování klávesyProdleva / Rychlost → změň hodnoty → test v Testovací oblasti

!Tip!Změna rychlosti blikání ve Firefoxu:
do URL řádku zadat about:config → pravý klik myší → Nová předvolbaČíslo → název bude:"ui.caretBlinkTime" → zadej hodnotu → restart Firefoxu

   Abych zbytečně nezakládal další téma - jak v KDE zprovoznit zvýraznění kurzoru myši-vodní kruhy (Ctrl) ? Něco podobnýho jsem rozjel ve zprávci efektů,ale rotující zakladatelé EU se mi moc nelíbí...
  • pro prostředí KDE je určen KWin: Nastavení systémuEfekty na ploše
  • pro prostředí GNOME je určen Compiz Fusion: MCCNastavit 3D efekty grafického pracovního prostředíCompiz Fusion → doinstalovat chybějící balíčky → odhlášení a přihlášení
UPOZORNĚNÍ: - při používání efektů Compiz Fusionu v KDE se mohou vyskytnout problémy !!! Např. problém při snímkování s KSnapshots + http://forum.mageia.cz/index.php?topic=275.0
« Poslední změna: Leden 09, 2013, 16:24:14 od Yullaw »

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Robo

  • Host
Re:KDE-kurzor
« Odpověď #2 kdy: Leden 18, 2013, 19:30:17 »
Díky za odpověď!
  Co se týká oné rychlosti blikání kurzoru -asi jsem to nepodal dost jasně,moje chyba!- ale mněl jsem spíš na mysli textové pole coby L.O. Writter nebo Leafpad,teda spíš v textových editorech,než polích.Tam se dle Tvého návodu nic nemění a rychlost blikání kurzoru je asi v intervalu 1 sekunda,teda žádná změna.Samotné zmiňované programy na tohle nemají hejblátka.

Ctrl kruhy:
Jako správce efetků v KDE používám tebou zmiňovaný KWin,ale jiná volba,než "pětžlutýchhvězdičektočícíchsevkruhuvesměruhodinovýchručiček" prostě není.Možná chybí nějaký balíček?


Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:KDE-kurzor
« Odpověď #3 kdy: Leden 18, 2013, 21:12:25 »
L.O. Writter nebo Leafpad,teda spíš v textových editorech,než polích.Tam se dle Tvého návodu nic nemění a rychlost blikání kurzoru je asi v intervalu 1 sekunda,teda žádná změna.Samotné zmiňované programy na tohle nemají hejblátka.
Vážně?
Pro nastavení rychlosti blikání v KDE aplikacích:
K-MenuSpustit příkaz...qtconfigInterfaceCursor Flash Time → změň hodnotu → FileSave → test v textovém poli např. kliknutím mezerníku
Po restartu L.O. Writeru se změní rychlost blikání kurzoru...
Leafpad je GTK+ aplikace, kde toto nastavení neplatí. Nastavení pro GTK+ apps jsem nehledal. Vyzkoušej kwrite - ten ti nesedí ?

EDIT: kwrite
« Poslední změna: Leden 18, 2013, 21:16:30 od Yullaw »

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Robo

  • Host
Re:KDE-kurzor
« Odpověď #4 kdy: Leden 19, 2013, 23:31:50 »
Ne,L.O.Writer nereaguje ani po restartu.
Ale zato reaguje KWrite. :D
Leafpad,ve kterém to taky nejede,jsem si oblíbil pro jeho jednoduchost a rychlost nasazení.Nevěděl jsem,že se jedná o GTK aplikaci.A hlavně na rozdíl od KWrite nedělá problémy s odjinud instalovanými fonty a vstupními metodami (ANSI atd).Do dokumentů psanými v Leafpadu mohu v pohodě přistupovat a psát v nich i z Windows přes program Ake I Pad bez toho,abych se obával ignorace speci českých a slovenských znaků a tím znehodnocení celého dokumentu.A obráceně.
Takže teď nevim.Mám li si vybrat mezi rychlostí blikání kurzoru a spolehlivostí oblíbeného "writeprocessor" programu Leafpad,volím radši druhou možnost.
   Každopádně děkuji za snahu o pomoc, Yullaw e !