Autor Téma: Trinity Desktop Environment  (Přečteno 11145 krát)

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Trinity Desktop Environment
« kdy: Září 28, 2012, 21:16:25 »
Zdravím všetkých, ktorí smútia za starým dobrým KDE 3. Našiel som projekt TDE, ktorý sa javí ako pokračovateľ KDE 3. Myslím, že ho ocenia nielen "romantici" ale aj majitelia starších mašin, ktoré na KDE 4 už akosi nestačia. Nainštaloval som ho zo zdroja, ktorý môžete pridať spustením priloženého skriptu.

Grafické prostredie sa inštaluje príkazom:

urpmi trinity-tdebase trinity-kde-i18n-Slovak


Alebo:

urpmi trinity-tdebase trinity-kde-i18n-Czech

Ja som nainštaloval a zatiaľ sa mi zdá, že to ide celkom stabilne. Zatiaľ som nenarazil na nejaký problém. Ale mám to nainštalované iba pár hodín.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:Trinity Desktop Environment
« Odpověď #1 kdy: Říjen 02, 2012, 18:46:20 »
Test (SW a HW info v podpisu) instalace z KDE4 proběhla v pořádku, bez očividných problémů ;) Spuštění OK, brouzdání po aplikacích OK, takže zatím OK :D

Jak probíhají u tebe testy? Nějaké problémy? Pády, bugy? Nepřou se aplikace mezi KDE3 a KDE4?


máš ode mne +1 za sharing, čučni na wiki, kde jsem to tam přilepil: TDE, plus další desktopová prostředí jako je Razor-qt a možná bude pro MGA3 i MATE

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Petra

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Karma: +0/-0
  • www.transparentprague.cz
    • Zobrazit profil
    • Bipolární afektivní porucha
Re:Trinity Desktop Environment
« Odpověď #2 kdy: Říjen 02, 2012, 20:10:41 »
Pěkný večer . Na instalaci potřebuji tento balík. libstdc++.so.6(GLIBCXX_3.4.15)). nemohu použit starší nebo musí být přesný . Děkuju .

http://rpmfind.net/linux/rpm2html/search.php?query=libstdc%2B%2B.so.6(GLIBCXX_3.4.15)

http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/3/srodzaj/1/search/libstdc%2B%2B.so.6(GLIBCXX_3.4.15)



Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem.

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:Trinity Desktop Environment
« Odpověď #3 kdy: Říjen 02, 2012, 21:11:18 »
Pěkný večer . Na instalaci potřebuji tento balík. libstdc++.so.6(GLIBCXX_3.4.15)). nemohu použit starší nebo musí být přesný . Děkuju .

http://rpmfind.net/linux/rpm2html/search.php?query=libstdc%2B%2B.so.6(GLIBCXX_3.4.15)

http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/3/srodzaj/1/search/libstdc%2B%2B.so.6(GLIBCXX_3.4.15)


  • Prvně napiš, jakou máš verzi Mageii, architekturu.
  • Pak sem do kódu přidej celý výpis z příkazového řádku během instalace.
  • Neinstaluj z / zapomeň na rpmfind.net, rpm.phone.net, pokud chybí soubor, najdeš ho příkazem:
Kód: [Vybrat]
urpmf libstdc++.so.6viz. wiki o urpmf, takže ti chybí balíček libstdc++6

Abychom ti pomohli, musíš nás lépe informovat  ;)






Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Trinity Desktop Environment
« Odpověď #4 kdy: Říjen 02, 2012, 21:18:47 »
Jak probíhají u tebe testy? Nějaké problémy? Pády, bugy? Nepřou se aplikace mezi KDE3 a KDE4?

Zatiaľ nijaký problém medzi KDE 3 a KDE4.

A neviem, či si tú +1 zaslúžim. Našiel som to len tak náhodou. Ale chcel som to ponúknuť, či by niekto ešte nemal záujem.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:Trinity Desktop Environment
« Odpověď #5 kdy: Říjen 02, 2012, 22:36:01 »

  • Prvně napiš, jakou máš verzi Mageii, architekturu.
  • Pak sem do kódu přidej celý výpis z příkazového řádku během instalace.
  • Neinstaluj z / zapomeň na rpmfind.net, rpm.phone.net, pokud chybí soubor, najdeš ho příkazem:
Kód: [Vybrat]
urpmf libstdc++.so.6viz. wiki o urpmf, takže ti chybí balíček libstdc++6

Abychom ti pomohli, musíš nás lépe informovat  ;)

Z tvého příspěvku jsem zjistil, že máš Mageia 1. Ale jistě sis přečetl celé informace i na wiki o TDE, kde je uvedeno JEN pro Mageiu 2, tudíž se již nedivme, že to nefunguje  :o  :)

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Petra

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Karma: +0/-0
  • www.transparentprague.cz
    • Zobrazit profil
    • Bipolární afektivní porucha
Re:Trinity Desktop Environment
« Odpověď #6 kdy: Říjen 03, 2012, 07:56:43 »
Pěkné ráno. Utekl jsem od Ubuntu zpět k Mageia . Docela věcí se mě ještě plete. Pročítám tu wiki. Jen to musím vstřevat . Používám Mageia 1 32 bit Gnome. Občas projdu i wiki Mandriva.  Děkuji za odkaz .
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem.

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:Trinity Desktop Environment
« Odpověď #7 kdy: Říjen 03, 2012, 15:43:52 »
Pěkné ráno. Utekl jsem od Ubuntu zpět k Mageia . Docela věcí se mě ještě plete. Pročítám tu wiki. Jen to musím vstřevat . Používám Mageia 1 32 bit Gnome. Občas projdu i wiki Mandriva.  Děkuji za odkaz .
Wiki na mandrivalinux.cz již dlouho neupravuji a upravovat nebudu. Je to volně v rukách toho, kdo by byl ochoten pokračovat. Vše bych rád přesunul sem, pokud to bude možné, s tím, že rovnou udělám remake a aktualizaci rovnou pro Mageiu. Myslím, že jste si toho všimli. Takže spíše se orientujte na wiki mageia.cz, kde budou přibývat další a další návody, což myslím, že je to pro začínající/pokročilé uživatele důležité.

Pokud něco hledáte konkrétního, zkuste se nejdříve kuknout na tomto fóru (či na mandrivalinux fórum nebo vygooglit), zda již to nebylo někde řešeno. Pokud i tomu nebudete rozumět nebo nenaleznete odpověď, nebojte se zeptat ;)

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Trinity Desktop Environment
« Odpověď #8 kdy: Říjen 08, 2012, 12:40:17 »
hmm, blbe je, ze podpora pro MGA byla ukoncena.
http://trinity.mangafrance.com/mga2/ -- prazdne vcetne podadresaru. :/
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Trinity Desktop Environment
« Odpověď #9 kdy: Říjen 08, 2012, 16:09:55 »
Neviem, zmenili číslo(pribudla jednotka) - teda asi je novšia verzia, len asi balič nestíha. Alebo som prílišný optimista?
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Trinity Desktop Environment
« Odpověď #10 kdy: Říjen 12, 2012, 16:45:31 »
No, konečne repozitár pre Mageiu naplnili. Len "mierne" zmenili štruktúru (nie veľmi tomu rozumiem...), a tak som upravil skript na pridávanie zdrojov.
Mageia 9/64 bit
Plasma5