Autor Téma: Po probuzení nenajede wifi  (Přečteno 8810 krát)

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Po probuzení nenajede wifi
« kdy: Září 01, 2012, 15:56:19 »
Vážení přátelé,

mám NTB Lenovo R61, MAG2, KDE4. Od instalace (měsíc, či dva) mě zlobí, že po probuzení se wifi nespustí automaticky, musím ručně. Co s tím ?

Dík
Pep
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 471
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Po probuzení nenajede wifi
« Odpověď #1 kdy: Září 02, 2012, 15:11:43 »
na netu jsem zaznamenal pouze nějaké bugy, které byly v souvislosti s určitým chipsetem wifi karty, zkus jej zjistit a dopsat jej sem, případně pohledat v bugzille, případně by se to mělo nahlásit, ať to v nové verzi nedělá bordel
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Po probuzení nenajede wifi
« Odpověď #2 kdy: Září 03, 2012, 06:18:54 »
Mám pocit, že karta je Intel Corporation 82566MM Gigabit Network Connection (marně lovím konsolový příkaz na její identifikaci, beru nápis ve Správě sítí, či popis jenž se zobrazí "Alt"+"F2", "hardware" - takže to lze brát vážně ;) ).
Před chvílí se mi taky povedlo omylem použít komb. kláves "Fn"+"F5" (tedy switch na wifi připojení); připojení spadlo, ale tatáž kombinace už k zapnutí nevedla. Což si myslím by fungovat mělo. Pomohl až celkový restart, refresh nepomohl.
Fyzický (hardwarový) switch na bezdrátová zařízení wifi vypne, po zapnutí je potřeba se připojit, stejně jako po probuzení.

Pep
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Po probuzení nenajede wifi
« Odpověď #3 kdy: Září 03, 2012, 07:41:43 »
MCC > HW > konfigurace noveho pripojeni. Cele proklikat a overit, ze v jednom z poslednich kroku je povoleno "ovladani uzivatelem" a "spustit automaticky" (a nebo tak nejak...)
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

_dworkin

  • Host
Re:Po probuzení nenajede wifi
« Odpověď #4 kdy: Září 03, 2012, 13:32:55 »
http://www.abclinuxu.cz/clanky/jaderne-noviny-16.-8.-2012-rychlejsi-lokalni-tcp

Wifi je jedna z pricin proc uspavani vubec nepouzivam. Jak pisi v clanku vyse, muze byt problem v spatnem ovladaci. Muze potrebovat nacist pri kazdem zapnuti firmware a po probuzeni nemusi byt jeste pristupny disk. U mne Lenovo po vypnuti natvrdo obcas jeste u wifi blbne, tvari se ze je natvrdo vypnute a pomuze az "rfkill unblock all".

Kód: [Vybrat]
[root@localhost dworkin]# service -f network
Vypínám rozhraní eth0:                                          [  OK  ]
Vypínám rozhraní pro loopback:                                  [  OK  ]
Spouštím rozhraní pro loopback:                                 [  OK  ]
Nastavuji bezdrátovou regulatorní doménu                        [  OK  ]
Spouštím rozhraní eth0:                                         [  OK  ]
Spouštím rozhraní wlan0:  RTNETLINK answers: Operation not possible due to RF-kill
RTNETLINK answers: Operation not possible due to RF-kill
Error for wireless request "Set Encode" (8B2A) :
    SET failed on device wlan0 ; Invalid argument.
Could not set interface wlan0 flags: Operation not possible due to RF-kill
Failed to initialize driver interface
Sorry, there is already an instance of ifplugd for wlan0 running.
                                                                [SELHALO]
[root@localhost dworkin]# modprobe -r ath9k
[root@localhost dworkin]# rfkill unblock all
[root@localhost dworkin]# iwconfig
lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

wlan0     IEEE 802.11bgn  ESSID:"skritek" 
          Mode:Managed  Access Point: Not-Associated   Tx-Power=off   
          Retry  long limit:7   RTS thr:off   Fragment thr:off
          Encryption key:off
          Power Management:on
         
[root@localhost dworkin]# service -f network
Vypínám rozhraní eth0:                                          [  OK  ]
Vypínám rozhraní wlan0:  Interface "wlan0" is already disabled.
Znovu načítám nastavení vnstatd:                                [  OK  ]
                                                                [  OK  ]
Vypínám rozhraní pro loopback:                                  [  OK  ]
Spouštím rozhraní pro loopback:                                 [  OK  ]
Nastavuji bezdrátovou regulatorní doménu                        [  OK  ]
Spouštím rozhraní eth0:                                         [  OK  ]
Spouštím rozhraní wlan0:  Error for wireless request "Set Encode" (8B2A) :
    SET failed on device wlan0 ; Invalid argument.
                                                                [  OK  ]

Takze by mozna pomohlo napsat si do nejakeho skriptu, ktery se spusti pro probuzeni par "magickych" prikazu.

mig31

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 103
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Po probuzení nenajede wifi
« Odpověď #5 kdy: Září 03, 2012, 18:51:40 »
Uplne stejny problem, ktery se resil rfkill unblock all byl na mem notebooku hned po instalaci. Moje WiFi tak pouziva ovladac ath9k.
Ale ted' pri uspani najizdi bez problemu.
Desktop: Corei3-4160@3,6GHz 4 GB RAM Nvidia GTX650 1GB VRAM Mageia 6 64-bit KDE5
Notebook: Hp Pavilion dm1 Intel Pentium 1,3Ghz 3GB RAM Mageia 5 64-bit KDE4

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Po probuzení nenajede wifi
« Odpověď #6 kdy: Září 04, 2012, 06:57:10 »
MCC > HW > konfigurace noveho pripojeni. Cele proklikat a overit, ze v jednom z poslednich kroku je povoleno "ovladani uzivatelem" a "spustit automaticky" (a nebo tak nejak...)
Tak jsem to proklikal a hle:
"Při testu spojení na síti se vyskytly chyby. To může být způsobeno neplatným nastavením sítě nebo problémy na vašem modemu nebo směrovači. Můžete zkusit znovu spustit nastavení a ověřit volby pro připojení."
To je ale hovadina, protože z tohoto připojení teď posílám tenhle post. Takže bug, protože před přeinstalací, tedy na Mandrivě2010.2 to svištělo i nabíhalo po probuzení jak vítr bez jakýchkoli problémů.
Kód: [Vybrat]
[root@pepaxa joe]# service -f network
Vypínám rozhraní eth0:                                                                                                      [  OK  ]
Vypínám rozhraní wlan0:                                                                                                     [  OK  ]
Vypínám rozhraní pro loopback:                                                                                              [  OK  ]
Spouštím rozhraní pro loopback:                                                                                             [  OK  ]
Nastavuji bezdrátovou regulatorní doménu                                                                                    [  OK  ]
Spouštím rozhraní eth0:                                                                                                     [  OK  ]
Spouštím rozhraní usb0:  CHYBA    : [/etc/sysconfig/network-scripts/ifup-eth] Device usb0 does not seem to be present, delaying initialization.
                                                                                                                            [SELHALO]
Spouštím rozhraní wlan0:                                                                                                    [  OK  ]
[root@pepaxa joe]#
Pep
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

plastique

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
    • Elektronický Ott
Re:Po probuzení nenajede wifi
« Odpověď #7 kdy: Září 14, 2012, 12:35:42 »
Chybu potvrzuji s tím, že někdy to naběhne. S těmi ovladači je to zvláštní, protože v Ubuntu to fungovalo - čekal bych, že jaderné moduly budou +- stejné.
Vlastimil Ott
Liberix, o.p.s.

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Po probuzení nenajede wifi
« Odpověď #8 kdy: Září 15, 2012, 11:43:10 »
Uplne stejny problem, ktery se resil rfkill unblock all byl na mem notebooku hned po instalaci. Moje WiFi tak pouziva ovladac ath9k.
Ale ted' pri uspani najizdi bez problemu.

Na netu jsem sice něco jako oficiální stránky ath9k vyčenichal a se svou velmi chabou angličtinou si možná správně odvodil, že podporují jen chipsety od čtyř výrobců wifi karet (můj intel mezi nimi není). I kdybych se do boje s instalací jejich ovladače pustil, je nějaká reálná šance, že to bude u mě chodit ?
Pep
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Po probuzení nenajede wifi - zatím vyřešeno
« Odpověď #9 kdy: Září 18, 2012, 01:37:13 »
Takže - když jsem si způsobil colaps systému tím, že jsem nb odpojil natvrdo od napáječe, všiml jsem si, že při následné startu na mě pořvává, že nějaké iwl3945 (ovládátko na wifi kartu) je v nějakém erroru.

Poté jsem tedy instalil staronový systém MGA2 (v tuto chvíli už se - pravda - blýská na MGA3) a hle - řve to při instalaci že "chybí komponenta /mnt/lib/firmware/iwlwifi-3549-2.ucode a že lze instalovat z http://intellinuxwireless.org
No tak jsem tam čenichal a něco jsem tam stáhl (dle jména) a zkopíroval do adr. /lib/firmware
Vida, už najíždí síť i po probuzení sama od sebe, takže prozatím vyřešeno !

Pep
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Po probuzení nenajede wifi
« Odpověď #10 kdy: Září 18, 2012, 06:04:43 »
No tak jsem tam čenichal a něco jsem tam stáhl (dle jména) a zkopíroval do adr. /lib/firmware

Muzes napsat CO jsi stahl a odkud? Jinak super prace! Vidis, ze to jde :) Mas u me za odmenu lizatko a jednu cokoladu :)
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Po probuzení nenajede wifi - zatím vyřešeno
« Odpověď #11 kdy: Září 18, 2012, 12:54:04 »
... "chybí komponenta /mnt/lib/firmware/iwlwifi-3549-2.ucode" a že lze instalovat z http://intellinuxwireless.org...
Vždyť jsem to psal - iwlwifi-3945-2.ucode z
Kód: [Vybrat]
http://intellinuxwireless.org
A bude to lízátko a čokoláda konopné ??? ;)
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Po probuzení nenajede wifi
« Odpověď #12 kdy: Září 18, 2012, 14:55:25 »
Pravda, mea culpa, mea maxima culpa, snad omluvitelna jen nekrestanskou hodinou, kdy jsem odpovidal :)
Dojed, cokoladove lizatko mas v Brne.

(vida, pokud te clovek trochu donuti, objevis reseni vseho, co te trapi :) :D )
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

plastique

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
    • Elektronický Ott
Re:Po probuzení nenajede wifi
« Odpověď #13 kdy: Září 24, 2012, 13:45:35 »
Ale univerzální řešení problému to není, já žádné chyby nenacházím a probuzení pořád moc nefunguje. Funguje to, když počkám s přihlášením třeba minutu. Mezitím ta wifina naběhne. Když se po probuzení PC hned přihlásím, už to nenaskočí.
Vlastimil Ott
Liberix, o.p.s.

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Po probuzení nenajede wifi
« Odpověď #14 kdy: Září 24, 2012, 16:36:40 »
hmm, to vypada na speedboot: http://wiki.mageia.cz/hardware:zvukove_karty:problemy
zkus. Vim, na wiki je to ke zvuku, ale symptomy/reseni stejne.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru