Autor Téma: Přehrávání videa DRAGON  (Přečteno 9710 krát)

wavit

  • Host
Přehrávání videa DRAGON
« kdy: Srpen 12, 2011, 12:08:57 »
Zdravím pánové,
lehký postřeh, po instalaci a pokusu o přehrávání filmů v AVI (divx)obraz OK ale zvuk žáden, doinstaloval jsem si Kmplayer a VLC player, v těch vše jede jak má... Doufám že tyhle připomínky neberete jako hnidopišství :-) jinak je systém přívětivý ...

Přeji hezký den

wavit :-)

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #1 kdy: Srpen 12, 2011, 16:06:53 »
Podobné problémy sem měl i v Mandrivě. Pak sem si nainstaloval VLC a od té doby nic jiného nepoužívám. Tady v Mageii sem Dragona ani nezkoušel, a zrovna instaloval VLC :)
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

wavit

  • Host
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #2 kdy: Srpen 12, 2011, 17:11:11 »
JJ ovšem DRAGON je nativním přehrávačem MAGEIA a jelikož počítám že né každý uživatel chce a ví jak instalovat aplikace možná by nebylo od věci kdyby to fungovalo :-) tyhle ptákoviny mne odrazovaly od některých distribucí... zkusil jsem a více jsem nechtěl... :-)

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #3 kdy: Srpen 12, 2011, 20:11:48 »
Asi proto dala Mandriva jako výchozí SMplayer :) (podle mě nejlepší přehrávač)
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #4 kdy: Srpen 12, 2011, 20:15:39 »
Dle mého skromného názoru, je ještě o něco lepší MPlayer (tedy background pro SMplayer :) ).

Dragon nemá sám o sobě žádné kodeky, na rozdíl od (S|K)Mplayeru či VLC. Proto některé věci nepřehraje, zatímco  LVC / Mplayer ano.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #5 kdy: Srpen 13, 2011, 20:05:23 »
Dle mého skromného názoru, je ještě o něco lepší MPlayer (tedy background pro SMplayer :) ).

Ano, mám rád sílu mplayer-u, ale taky mám rád naprosto úžasné možnosti nastavení, které dodá grafická nadstavba "S" :)
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

Robo

  • Host
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #6 kdy: Srpen 13, 2011, 20:40:04 »
NO,já bych doporučil starý dobrý Totem-docela mne překvapil v Magei po nehezkých zkušenostech v Mandrivě.Teď fakt nevim,esli jde o novější verzi,každopádně umí nativně .flv,.mp4,a dokonce .flac!Žádné obtěžování ,,kupte si u Fluenda"...  :)Mám ho i jako webový flešák.

Robo

  • Host
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #7 kdy: Srpen 13, 2011, 20:55:55 »
Kecám-webový flešák je pochopitelně Adobe F-player!Totem dělá wmv!

_dworkin

  • Host
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #8 kdy: Srpen 17, 2011, 12:49:28 »
Ja mam opacnou zkusenost. Pri testovani vykonu meho noveho netbooku s AMD E350 jsem zkousel prehrat Shakira - Loca (Full HD) na Tytrubko a sekalo se mi to. Tak jsem to stahnul a spustil v Totemu, Dragonu a Parole. Stale se to sekalo. Konzolovy mplayer to zvladl (nevim kolik u toho vypustil snimku), ale neprehraje zvuk.
Kód: [Vybrat]
Trying to force audio codec driver family libmad...
Opening audio decoder: [ffmpeg] FFmpeg/libavcodec audio decoders
Cannot find codec 'aac' in libavcodec...
ADecoder init failed :(
ADecoder init failed :(
Requested audio codec family [faad] (afm=faad) not available.
Enable it at compilation.
Cannot find codec for audio format 0x4134504D.
Audio: no sound

Vadi mu mp4a (MPEG-4 AAC) a to same u Xine a VLC.

_dworkin

  • Host
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #9 kdy: Srpen 17, 2011, 13:46:55 »
Tak zvuku pomuze povoleni repozitaru Tainted ( zda se ze je to jako plf u Mandrivy ).

Staci Xine pridat xine-faad a (g)mplayer a vlc stahnout ve verzi tainted.

PS: Nakonec se VLC seka stejne jako Totem, Dragon a Parole. Xine po chvilce odejde zvuk a jedine (g)mplayer je schopen prehrat Full HD i se zvukem.

Robo

  • Host
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #10 kdy: Srpen 27, 2011, 23:56:43 »
Nevim,jaký prohlížeč používáš,standardně v Mozille,Chrome je jako výchozí přehrávač Adobe Flash Player-stává se,že při aktualizaci samotného prohlížečeto chce i následnou aktualizaci Adobe Flash-jednoduchá záležitost!Jak říkám,u mne Totem jednoznačně bere formáty typu .flv ,wmv,mp4 pří on-line přehrávání-videa,o.l.rádia...Po stažení,třeba pomocí Easy YouTube Downloader,právě Totem vše přehraje bez keců-coby uloženky na disku-Tedy obraz i zvuk.Když to teda u tebe nefunguje,doporučuji užíti M Player+náležitosti (kvůli grafickému zobrazení).Jinak nevim,jak říkám,mne vše šlape na Totemu...

Arvalis

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 50
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #11 kdy: Duben 24, 2012, 21:29:50 »
Připojím se s názorem. Můj hlavní favorit je SMPlayer, ten mě kdysi zaujal natolik, že jsem pro něj udělal lokalizaci do češtiny když byl ve svých počátcích a aktivně hlásil bugy a připomínky k tomuto GUI :) Z toho množství možností kterými disponuje Mplayer vyzobává ty co jsou běžně využitelné pro běžného uživatele, umí i ručně přidávat parametry se kterými se Mplayer pustí kdyby bylo potřeba něco navíc. Má bezproblémovou podporu VDPAU (HW dekodování videa na NVIDIA kartách, výborná věc ...na mém Core i7 bere přehrávání Full HD Videa asi 1 procento CPU). Později jsem začal používat i VLC pro přehrávání streamů internetové televize a DVB-T. VLC toho umí neskutečnou spoustu, mimo jiné i streamovat jakýkoliv zdroj po síti na pár kliknutí, nebo v řádku s pár parametry) Umí velmi kvalitně deinterlacovat a pracovat s filtry obrazu jako je ostření a podobně. Až jsem nechtěl věřit jak se tím dá vylepšit třeba SD vysílání DVB-T. To bohužel platilo ve verzi 1.x, nová 2.x má toto nedotažené. Tímto bych se i rád přimluvil o zařazení balíčku VLC 1.x do Peťošova repozitáře pro Mageiu 2. Nepodařil se mi v betě 3 zkompilovat  ::)

Petra

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Karma: +0/-0
  • www.transparentprague.cz
    • Zobrazit profil
    • Bipolární afektivní porucha
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #12 kdy: Květen 09, 2012, 14:31:44 »
Nazdar už jste někdo zkoušel Vlc 2 ? http://rpmfind.net/linux/rpm2html/search.php?query=vlc  . díky za odpověď .
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem.

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #13 kdy: Květen 10, 2012, 06:10:27 »
VLC používám už pěkně dlouho. Je to první přehrávač, který dávám do systému hned po instalaci. Přehraje úplně všechno. Od streamových vysílaní až po flash. Dokonce umí videa i konvertovat a spolupracuje s TV kartami. A není potřeba stahovat nějaký balíček. Stačí ho nainstalovat v konzoli pomocí

urpmi vlc

Jako root... :)
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

Petra

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Karma: +0/-0
  • www.transparentprague.cz
    • Zobrazit profil
    • Bipolární afektivní porucha
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #14 kdy: Květen 11, 2012, 17:52:01 »
Díky ,používám většinou SMplayer, VLC určitě zkusím ;)  .
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem.