Autor Téma: Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem  (Přečteno 10270 krát)

Lada

  • Host
Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem
« kdy: Únor 26, 2012, 12:17:48 »
Vyzkousel jsem b1 pod VMware playerem a problem – po instalaci nelze pripojit mechaniku (virtual iso) a tudiz nejde aktualizace (nevidi zdroj). jeste se mi nepovedlo ani jednu versi mga2 smysluplne pouzit :-( . mga1 (a mnoho dalsich distrubuci) jede bez problemu :-) . Vyzkousel jsem 32 i 64 se stejnym vysledkem.

Mandriva 2010.2 32, KDE 4.5.5, VMware player 4.0.2 build-591240
Odpovědět

ferri

  • Host
Re:Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem
« Odpověď #1 kdy: Únor 26, 2012, 15:04:51 »
Nefunkčnosť CD/DVD mechaniky po preverení potvrdzujem aj ja. :(
Nereaguje ani na pripojený iso obraz a ani na fyzické médium.

Nechápem však akú to má súvislosť s aktualizáciami, ktoré mi bez problémov fungujú. :-[
Pokiaľ je funkčné sieťové pripojenie vo virtuálnom stroji, je potrebné nastaviť zdroje softvéru a aktualizovať.

Lada

  • Host
Re:Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem
« Odpověď #2 kdy: Únor 26, 2012, 16:09:01 »
pri aktualizaci to vyzaduje vlozeni zdrojoveho dvd :-)

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem
« Odpověď #3 kdy: Únor 26, 2012, 16:35:32 »
Ja inštalujem na fyzický stroj, nie virtuálny. S mechanikou problém nemám. Stále je problém so sieťou - treba doinštalovať Networkmanager a závislosti. Potom mu stačia zdroje z internetu (ale treba zrušiť zdroj DVD).

Systém pracuje bez problému. Jedinú chybu, čo som si zatiaľ všimol je, že user nevie zapisovať na sieťový disk. Zápis môže vykonať jedine root. Nedajú sa nastaviť práva zápisu pre usera. Stále vypisuje, že smb takú možnosť nemá. Je mi to divné, lebo doteraz s tým problém nebol.
Zatiaľ som sa však k hlbšej analýze problému nedostal.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

ferri

  • Host
Re:Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem
« Odpověď #4 kdy: Únor 26, 2012, 19:50:40 »
pri aktualizaci to vyzaduje vlozeni zdrojoveho dvd :-)
Ešte raz.Pred samotnou aktualizáciou treba nastaviť zdroje softvéru.
Aké zdroje softvéru sú nastavené?
Pokiaľ sú nastavené korektne, optické médium treba odstaviť.

ferri

  • Host
Re:Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem
« Odpověď #5 kdy: Únor 26, 2012, 20:36:18 »
... optické médium treba odstaviť.
Nedalo mi to a skúsil som si inštaláciu a aktualizáciu beta 1 ešte raz.

A bolo to podľa predpokladu. Zdroje softvéru som pridal podľa obrázku vyššie, avšak CD-ROM core media som ponechal nastavené. Aktualizácia si toto médium pýtala. Po odstavení zdroja CD-ROM core media ho už aktualizácia nevyžadovala a prebehla v poriadku.

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem
« Odpověď #6 kdy: Únor 26, 2012, 20:39:26 »
Priorita zdroju je zvrchu seznamu dolu. Mate-li nastavene DVD nad zdroji z internetu, je jasne, ze budou (stejne verze balicku) instalovany z DVD. Neni nutne ten zdroj rusit, staci pomoci sipek v pravo "doklikat" DVD zdroj uplne dolu. Ale je pravda, ze odebrani/zakaz DVD zdroje je spolehlivejsi.
VMware byl sveho casu neuveritelne problemovy -- pri kazde aktualizaci bylo nutne hledat patche, upravovat, prekonfigurovavat... Ocividne tyto neprijemnosti setrvavaji. Ja osobne presel pod virtualizaci KVM (Qemu), pripadne doporucuji Sun Virtual Box. Virtual Box jednoduse nainstalujete z RPM balicku, vse zcela bez problemu a bez potizi. V KVM, VirtualBoxu, Xen a IBM pSystem LPAR funguje Mageia spolehlive a bez problemu.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

ferri

  • Host
Re:Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem
« Odpověď #7 kdy: Únor 27, 2012, 06:18:48 »
VMware byl sveho casu neuveritelne problemovy -- pri kazde aktualizaci bylo nutne hledat patche, upravovat, prekonfigurovavat... Ocividne tyto neprijemnosti setrvavaji.
Ja osobne mám s VMware len dobré skúsenosti. Napr. už asi 3 roky mám jeden WinXP virtuálny stroj, v ktorom mám nainštalované prekladové slovníky. A tento virtuál bez problémov migrujem nielen medzi verziami VMware aj jednotlivými distribúciami.
Skôr sú pre VMware vhodné a nevhodné distribúcie. Mageia patrí medzi vysoko vhodné :D. Do tej druhej skupiny patrí bez pochyby openSuse. :(

Lada

  • Host
Re:Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem
« Odpověď #8 kdy: Únor 27, 2012, 08:40:03 »
Podobne jako Ferri mam s VMware dobre zkusenosti. Presel jsem z Virtual Boxu, kde jsem mel problemy s USB. jak jsem jiz uvedl, mimo mga2 jsem nemel problemy s zadnou distribuci (Ubuntu a varianty, PClinuxOS, Mint, Mandriva 2011 atd.)

Lada

  • Host
Re:Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem
« Odpověď #9 kdy: Únor 27, 2012, 08:42:53 »
jeste doplneni- samozrejme pod VMware jede i mga1

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem
« Odpověď #10 kdy: Únor 27, 2012, 10:15:53 »
Čítate, čo píše Peťoš???

VMware byl sveho casu neuveritelne problemovy -- pri kazde aktualizaci bylo nutne hledat patche, upravovat, prekonfigurovavat...

ČO to znamená? Že staršie verzie systémov MÔŽU bežať v pohode, ale niečo novšie MÔŽE mať problém. Nemusí, ale môže. MGA2 má kopec nových vecí, na ktoré ešte NEMUSÍ byť VMware dostatočne pripravený.
Ja mám MGA2 nainštalovanú priamo na fyzickom stroji a beží úplne v pohode. Je stabilná ako ostrá verzia.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

ferri

  • Host
Re:Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem
« Odpověď #11 kdy: Únor 27, 2012, 18:53:45 »
... na ktoré ešte NEMUSÍ byť VMware dostatočne pripravený.

VMware je virtualizačný (simulačný) softvér, pomocou ktorého si jeho používateľ vitvorí tzv. virtual machine, čo je akýsi simulovaný počítač s procesorom, voliteľnou veľkosťou RAM,HDD, sieťovou kartou, USB, grafickou kartou atď.
Do takto pripraveného obrazu počítača potom nainštaluje operačný systém. Preto pod Linuxom môže bez problémov bežať hosťovaný Windows alebo opačne alebo rovnako alebo viac linuxov naraz ....
To či je Mageia 2 beta 1 plná alebo prázdna noviniek je simulovanému počítaču úplne jedno. On sa len tvári ako normálny počítač.
http://www.vmware.com/products/player/overview.html

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem
« Odpověď #12 kdy: Únor 27, 2012, 19:03:39 »
Ferri, muj mily, teorie je jedna vec, ale praxe je trochu jinde. Neboli precist si neco na webovych strankach je hezke, ale ucis profesionalniho kuchare jak varit a mas v ruce recept z casopisu Ctyrlistek.
Je to virtualni prostredi, prekladaji se nektera volani, nektera se predavaji primo HW (je-li na to pripraveno CPU -- plna virtualizace, paravirtualizace...). Zalezi take na tom, co mas presne za virtualizaci (IBM pSystem LPAR je uplne jiny system  virtualizace nez KVM a to je neco jineho nez VirtualBox a nebo VMWare. Kazdy moderni OS pozna, ze je ve virtualizovanem prostredi a dle toho upravuje nektere sve chovani.
 
Nez zacnes poucovat a ohanet se PR clankama z webu produktu, doporucuji studovat, studovat, studovat...
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem
« Odpověď #13 kdy: Únor 27, 2012, 19:16:44 »
Kazdy moderni OS pozna, ze je ve virtualizovanem prostredi a dle toho upravuje nektere sve chovani.

A ani toto dokonce není tak jednoduché. Ale to Peťoš ví :)
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem
« Odpověď #14 kdy: Únor 27, 2012, 19:21:15 »
A ani toto dokonce není tak jednoduché. Ale to Peťoš ví :)
Ano, vi :D Ale abychom to popsali, tak 800 strankova publikace by tak pochytila zaklady... A na to tu neni chut, cas a ani to spravne misto.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru