Autor Téma: Conky + MTP  (Přečteno 86 krát)

gln

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Conky + MTP
« kdy: Květen 06, 2024, 23:33:28 »
Ahojte lidi…

Mám prosbu, resp. potřebuju trochu nakopnout. Nevím, jestli to vůbec půjde, ale i přesto zkusím nastínit dotaz. Předně, není to důležité, jen taková blbůstka…

Na ploše notebooku mi běží program Conky. Jsem s ním docela spokojen, ukazuje, to co chci. Mimo jiné i připojené disky → /: a home: napřímo, externí disky pomocí scriptu v případě, že je disk připojen. Zobrazení je vždy pomocí fs_bar a na něm fs_type, fs_size, fs_free  a fs_free_perc…

Na, a chtěl bych tam stejným způsobem zobrazit i případně připojený telefon s Androidem.
Jenomže telefon se připojuje přes protokol MTP. A tam jsem v koncích. Telefon je připojen, přistupuju k němu pomocí Krusaderu nebo Dolphinu → v pohodě... Ale třeba v Terminálu ho nezobrazím… Nevím, kde připojený telefon hledat. V /media/ nebo /run/media/user/ není, jinde, třeba /run/user/… nebo /var/run/user/ také nic…

Zkoušel jsem i příkazy mtpfs nebo mtp-connect, ale ty asi neřeší mé potřeby, myslím… Alespoň jsem na to zatím nepřišel. Využiju je asi ale k vytvoření podmínky, zda je telefon připojený…

Taky přemýšlím o adb… Ale to asi můj problém nevyřeší...

Poradíte? Děkuji za Váš čas… Jirka. 
HP 250 G7 (Intel Core i3 Kaby Lake R - 2.2/3.4GHz, 15,6" SVA, RAM 8 GB DDR4, Intel UHD Graphics, HDD 1000 GB).
Mageia 9 64-bit, KDE Plasma 5.27.10

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 586
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Conky + MTP
« Odpověď #1 kdy: Květen 07, 2024, 18:34:49 »
Zajímavý program. Předpokládám, že nepoužíváš KDE Plasma, co? Tom to je všechno již základu pomocí appletů.
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

gln

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Conky + MTP
« Odpověď #2 kdy: Květen 09, 2024, 16:17:09 »
Buď zdráv… :-)

Díky za odpověď.
No používám KDE Plasma… :-) Viz podpis dole. Vím, že podobné věci jdou řešit pomocí appletů, zkoušel jsem je. Ale ty Conky se mi líbí tak trochu víc… Dám si tak co chci a jak chci. A člověk si pohraje. :-) Pro info posílám obrázek hlavního okna. Na ploše mám ještě čtyři (jednoduchá) okna – ale tam uvedené informace jsou docela osobní…

K tomu oknu: Je docela hotové, budu už jen „krupičkovat“. Hlavně bych chtěl ještě vyřešit zobrazování coveru u přehrávané skladby. Tam jsem dosud na „cestě“, vím, jak na to, ale blbne to. A hlavně budu muset asi upravit celou sbírku skladeb.
A plánu je i zobrazení interaktivních obrázků (tlačítek) na ploše Conky, pomocí kterých by bylo možno Amarok ovládat. Mělo by to jít, ale tam zatím pátrám… :-)

Měj se, Jirka.
HP 250 G7 (Intel Core i3 Kaby Lake R - 2.2/3.4GHz, 15,6" SVA, RAM 8 GB DDR4, Intel UHD Graphics, HDD 1000 GB).
Mageia 9 64-bit, KDE Plasma 5.27.10