Autor Téma: Multifunkce HP LaserJet Pro MFP M28w - tisk přes wifi  (Přečteno 3406 krát)

Mil

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 32
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Multifunkce HP LaserJet Pro MFP M28w - tisk přes wifi
« kdy: Červen 10, 2021, 18:37:55 »
Nainstaloval jsem MGA 8 - čistá instalace na nový PC. Nejde mi zprovoznit tisk přes wifi. Postup přes HP device manager - okno 1/3 - zvolím že chci tiskárnu přes wifi, přes toto okno se otevře nové okno 1/5 - připojit kabelem ,2/5 vyberu nabízenou nalezenou tiskárnu, 4/5 vyplním heslo k wifi,5/5- napíše mi to, že vše OK, ať odpojím kabel. Dokončit - pak se toto okno průvodce zavře. Ale mám tam stále první okno průvodce, kde píše, že není žádné zařízení nainstalováno a jede to celé dokola. Jakýsi HP-doctor konzole vypisuje spoustu chyb, ze kterých nejsem moudrý.

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Multifunkce HP LaserJet Pro MFP M28w - tisk přes wifi
« Odpověď #1 kdy: Červen 10, 2021, 22:40:49 »
Ja to robím takto:
Na tlačiarni mám nastavenú manuálne IP adresu napevno. Potom vo vyhľadávaní tlačiarne na PC naťukám priamo túto nastavenú IP adresu a počítač na nej bez problému nájde tlačiareň (nemusím pripájať ani káblom, nastavujem priamo cez wi-fi.
Nikdy som nemal problém tlačiť. A to takto bežím na viacerých počítačoch na viacerých tlačiarňach, vo viacerých vnútorných sietiach a zatiaľ som nezaznamenal žiaden problém.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Mil

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 32
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Multifunkce HP LaserJet Pro MFP M28w - tisk přes wifi
« Odpověď #2 kdy: Červen 11, 2021, 18:30:28 »
No to nevím, jak se dělá. Ale člověk se stále něco učí. Prvně se zeptám, pokud bych to takto změnil, zda nehrozí, že pak nebude fungovat na jiných systémech a zařízeních, kde už je zprovozněná (tablety, PC s Win apod.)
Toto se Mageie nedaří. Win - nainstaluju jeden exe a vše funkční. Android - nainstaluju jednu app a tisknu. Linux Mint - nemusím vůbec nic a tiskárna funguje. Tady je to porod. Ach jo.

Mil

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 32
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Multifunkce HP LaserJet Pro MFP M28w - tisk přes wifi
« Odpověď #3 kdy: Červen 12, 2021, 10:02:38 »
Tak nakonec naprosto jednoduché. Díky moc. Nebylo třeba nic nastavovat, jen zjistit IP adresu přímo z tiskárny a přes MCC přidat tiskárnu.Pár kliknutí a hotovo. Dokonce se povedlo (přes pár chybových hlášek) zprovoznit i skenování. Funguje Skenování dokumentů i XSane. Paráda. Snad to vydrží. Ještě jednou dík.

Petr Chromec

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 45
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Multifunkce HP LaserJet Pro MFP M28w - tisk přes wifi
« Odpověď #4 kdy: Červenec 02, 2021, 14:27:18 »
Panove tak nevim co presne se zmenilo ale jak mi tahle multifunkce nechtela scanovat tak dnes jsem jen tak klikl na scan a ejhle, uz funguje vsechno... Tisk i scan pres Wifi... Docela me stvalo scanovat na ni pres appku v mobilu a vysledek si posilat mailem...  ;D ;D