Autor Téma: meet.jit.si nesdili a neprijma obraz ani zvuk  (Přečteno 1822 krát)

LUTEC

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Karma: +1/-1
  • MGA 6; plasma
    • Zobrazit profil
meet.jit.si nesdili a neprijma obraz ani zvuk
« kdy: Březen 01, 2021, 22:38:53 »
Pro distanční výuku naše škola používá nešťastnou aplikaci jit.si. Bohužel se mi nedaří na ntb s mageií zprovoznit. Aplikace běží v prohlížeči a když ji spustím a vstoupím do místnosti, tak vidím všechny uživatele, ale nevidím jejich obraz a neslyším jejich zvuk. Kamera jede a na svém pc vidím svoje video, ale nesdílím ho. Zkusil jsem firefox, který na stránkách jit.si nedoporučují, ale i Chromium a výsledek stejný. Zkusil jsem vypnout firewall, ale taky žádná změna. Mám dva notebooky a v obou mageii a oba mají stejný problém. Poradíte mi někdo, co bych mohl jěště zkusit?
Mageia 8 (64bit), plasma

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:meet.jit.si nesdili a neprijma obraz ani zvuk
« Odpověď #1 kdy: Březen 01, 2021, 23:01:07 »
Pred časom som mal podobný probmém, ale na platforme Zoom.
Vo Firefoxe som upravil v Možnostiach → Súkromie a bezpečnosť → Rozšírená ochrana pred sledovaním. Na čas práce na Zoom si nastavil vlastnú, kde som dovolil webovým stránkam používať kameru aj mikrofón a zrazu všetko fungovalo. Po konferencii som znova prepol na pôvodnú - Štandardnú a všetko sa zablokovalo. Problémom nebol firewall, ale len nastavenia samotného prehliadača.
S aplikáciou jit.si však nemám skúsenosti.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:meet.jit.si nesdili a neprijma obraz ani zvuk
« Odpověď #2 kdy: Březen 04, 2021, 18:58:35 »
Jitsi používám ve Firefox běžně. Není potřeba vytvářet vlastní profil. Stačí na dotaz povoleí kamery a mikrofonu odpovědět kladně a nepovolovat trvale.

Otestovat to můžeš na adrese https://meet.jit.si/ . V pravo nahoře je ozubené kolečko a tam záložka zařízení
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:meet.jit.si nesdili a neprijma obraz ani zvuk
« Odpověď #3 kdy: Březen 04, 2021, 19:03:12 »
Jestli ale dobře chápu, je problém se zvukem? Díval jsi se do nastavení zvuku "Ovláddání hlasitosti PulseAudio"?
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64