Autor Téma: HP OfficeJet 6950 nejde připojit  (Přečteno 2412 krát)

Lojza

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
HP OfficeJet 6950 nejde připojit
« kdy: Prosinec 21, 2019, 21:56:27 »
Zdravím, došlo k povýšení na MGA 7.1 a po týdnu k pádu systému, se kterým jsem si neporadil. Takže jsem si stáhl DVD iso a nainstaloval znovu. Zjistil jsem, že nejede tiskárna, která je připojená přes telefonní kabel asi (koncovka je menší než na UTP, ale vlezlo to tam), doposud jela, na windows jede nadále, ale na magei to prostě přestalo. Vzhledem k tomu, že sítím nerozumím, netuším, kde co a jak nastavit, aby ji to našlo. Ví někdo, co s tím? prosím po lopatě, jsem běžný uživatel. Díky.
MGA 8
CPU: AMD Phenom II X4 905e, 8GB RAM
GPU: RS780L [Radeon 3000]

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 471
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:HP OfficeJet 6950 nejde připojit
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 22, 2019, 11:20:13 »
Tiskárna má 100 procentní podporu v linuxu, pokusím se to popsat do několika bodů, tiskárnu nemám, takže budeš muset trochu improvizovat, nemůžu tam popsat vše, něco co se objeví jen tobě.

Pakliže nebudeš vědět jak daný bod udělat, napiš, jinak jej nezačínej vůbec dělat ani jej nepřeskakuj!

1. Ujisti se, že máš povolené zdroje Core Release, Core Updates, Nonfree Release, Nonfree Updates, Tainted Release a Tainted Updates. Protože nebudeš instalovat Steam, u kterého je nutnost povolit i 32bitové zdroje u 64bitového systému, ale hplip, tak by měli stačit jen 6 výše uvedených v seznamu. (nápověda MCC >> Správa softwaru >> Nastavit zdroje software pro instalaci a aktualizaci)

pozn.
připojení přes "telefonní kabel" slouží pouze pro funkci faxu, pokud fax nepoužíváš, nemusí to být vůbec zapojeno, dle informací uvedených třeba zde https://www.tsbohemia.cz/hp-officejet-6950-p4c78a-_d258342.html?utm_source=google&utm_medium=srovnavac&gclid=Cj0KCQiAxfzvBRCZARIsAGA7YMzdtWNibShXBWPh74kRi8IuNRa8spd4NwkiNBT1XRGdtqXMGOBVtp8aAiqMEALw_wcB by měla být tiskárna připojená přes wifi ke tvému routeru >> v následujících bodech se provádí instalace programů pro tiskárnu a její detekce (předpokládám, že bude tiskárna na síti detekována automaticky, pokud ne, musela by se možná muset zadat ip adresa - lze zjistit z windows, kde to funguje, případně přes aplikaci pro Android pro sken sítě Fing, NetX nebo přes Nmap v linuxu - nechci do toho zabředávat, musel by jsi mi pro nmap sdělit, jakou IP adresu ve vnitřní síti má tvůj PC, abych ti mohl pomoci s příkazem pro daný rozsah, proto jsem uvedl dvě předchozí varianty)

2. MCC (Mageia Control Center = Ovládací centrum Mageia) >> Hardware >> Nastavit tiskárny, řízení tiskových úloh - pokud jsi to ještě nespouštěl, tak budeš vyzván k instalaci dvou balíčků (task-printing-server a task-printing-hp) a následně kvůli závislostem i dalším ... vše potvrď

3. v nově otevřeném okně zvol Přidat, pak zvol Síťová tiskárna >> Najít síťovou tiskárnu a tlačítko Hledat, pokud je tiskárna v síti a je zapnutá, měla by se objevit v seznamu, následně by jsi měl u ní zvolit ovladače, to musíš zvolit dle tvé tiskárny, to není nic složitého - pokud by se tiskárna neobjevila, bylo by třeba zadat její IP adresu (viz. poznámka), ale myslím, že to nebude nutné, tady je odkaz na video v čase 23:24, kde někdo přidává síťovou tiskárnu do M6, k průběhu jak to bude vypadat, by ti to mohlo pomoci https://youtu.be/T80kKWDsgxQ?t=1404

pozn. č. 2
skener přidáš přes bod 2, jen místo Nastavit tiskárny, řízení tiskových úloh zvolíš Nastavit skener
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Lojza

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:HP OfficeJet 6950 nejde připojit
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 23, 2019, 09:23:41 »
Ahoj, díky za vyčerpávající odpověď, ale tohle jsem všechno udělal několikrát, než jsem napsal, píšu, až když to prostě nejde. Yullaw a Peťoš to řešili vždy komplet odebráním zdrojů, já změnil i zrcadlo, i nástroj curl na wget a stejně nic. V tom videu mu to najde na síti tu tiskárnu, mě ne. A ruční přidání, co tam dělá, taky nejede. No prostě jsem to vyřešil tak, že jsem koupil usb kabel k tiskárně, protože od výroby nebyl, a připojil po "staru". Každopádně díky.
MGA 8
CPU: AMD Phenom II X4 905e, 8GB RAM
GPU: RS780L [Radeon 3000]

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 471
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:HP OfficeJet 6950 nejde připojit
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 23, 2019, 11:23:18 »
přepínání zdrojů z curl na wget apod není již dle mých zkušeností třeba od verze M5/6

tu IP adresu tiskárny jsi zkoušel zadávat? přinejhorším bych se mohl zkusit připojit na dálku, ale nezaručuju, že bych to rozjel - kdyžtak mi napiš SZ :)
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru