Autor Téma: Chyba Midnihgt Commanderu ? Lze naistalovat konkrétní SW z předchozí verze OS ?  (Přečteno 3310 krát)

JTS

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 101
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
V Mageia 7 mi nefunguje myš u Midnight Commmanderu, kde může být chyba?
V Gcompris zase postrádám aktivitu pro sestavování analogového elektrického obvodu, která byla v gtk verzi v předchozí distribuci Mageia 6. Lze nějak vedle stávající verze qt pro Mageia 7 doinstalovat gtk verzi pro Mageia 6, aniž by se to způsobilo nějaký problém pro jednu nebo druhou verzi?

Potřebuji toto zjistit i pro Windows Linux Subsystém Ubuntu na pracovním PC, kde mi navíc chybí i Railroad Activity.

Díky

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
V Mageia 7 mi nefunguje myš u Midnight Commmanderu, kde může být chyba?
Zkus zahodit původní konfiguraci, mě to funguje
Kód: [Vybrat]
mv  ~/.config/mc  ~/.config/mc_bck
V Gcompris zase postrádám aktivitu pro sestavování analogového elektrického obvodu, která byla v gtk verzi v předchozí distribuci Mageia 6. Lze nějak vedle stávající verze qt pro Mageia 7 doinstalovat gtk verzi pro Mageia 6, aniž by se to způsobilo nějaký problém pro jednu nebo druhou verzi?

Můžeš zkusit odinstalovat verzi z MGA7 a nainstalovat verzi z MGA6. Moc nedoporučuji kombinovat různé verze.
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

JTS

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 101
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Díky za odpověď,

Kód: [Vybrat]
[root@localhost navsteva]# mv home/navsteva/.config/mc /home/navsteva/.config/mc_bck
mv: nelze získat informace o 'home/navsteva/.config/mc': Adresář nebo soubor neexistuje

Hledal jsem ho a fakt tam ten soubor není. Kde ho mohu získat?

GCompris raději zkusím instalovat do Virtuální Mageia 6 ve Virtualboxu

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
To že neexistuje nevadí. Znamená to jen, že jsi nejspíš nikdy nepoužil mcedit. MC má soubory různě a prozatím nejsou sjednoceny (existuje na to issue):
Kód: [Vybrat]
~/.local/share/mc
~/.config/mc
~/.cache/mc

Klidně je smaž, vytvoří se automaticky při spuštění MC.
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog


Kód: [Vybrat]
[root@localhost navsteva]# mv home/navsteva/.config/mc /home/navsteva/.config/mc_bck
mv: nelze získat informace o 'home/navsteva/.config/mc': Adresář nebo soubor neexistuje

BTW: tento příkaz ti ani fungovat nemohl. Pochybuji, že máš profil na této cestě. Buď tam musíš přidat / před home, nebo to spouštět z adresáře /, ne z navsteva.
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

JTS

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 101
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Díky, smazal jsem je, ale ta myš pořád nefunguje. Taky jsem přidal to lomítko před home, příkaz se provede, ale žádný efekt pro tu myš. Jak se mám bez ní dostat do horního menu ? ....Soubor, Příkaz, Nastavení .... ALT + S mi nefunguje

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Jak se mám bez ní dostat do horního menu ? ....Soubor, Příkaz, Nastavení .... ALT + S mi nefunguje

F9
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

JTS

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 101
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Díky F9 funguje. Znovu jsem vyzkoušel čistou instalaci do Virtualboxu. Problém s Midnight Commander zůstává. Nechápu, jak to, že ostatním to funguje. Já jen neinstaluju Plasmu ale LXDE, že by chyba byla někde tady ?

Nevím, zůstávám zatím u Mageia 6 ....

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Souvislost to mít může. Předpokládám, že v LXDE jsou jiné systémové proměnné. Zkusil bych jidé DE. LXDE je prakticky mrtvé. Zkus LXQt. Případně aktuální Plasma je rychlá i na starém HW. Sám ji používám na starém Lenovo T400.
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

JTS

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 101
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Díky, opravdu v Plasma to funguje, právě jdu testovat LXQt. Nicméně děsí mě, že po čisté instalaci MGA7 a aktualizaci se to kouslo na kernel panic ! Musel jsem zavést z předchozího jádra.

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
to může mít víc důvodů. Odinstaluj vadný kernel, aktualizuje repozitáře a zkus update znovu. Já například nepoužívám zrcadlo mageia.supp.name, dřív s ním byly problémy.

Taky by stálo za to zkotrolovat, jestli ti nedojde místo na disku / nebo /boot.
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64