Autor Téma: Nelze vypnou notebook ani se odhlásit  (Přečteno 7372 krát)

dom

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Nelze vypnou notebook ani se odhlásit
« kdy: Leden 06, 2012, 12:19:26 »
Po čisté instalaci, úspěšném zprovoznění GK NVidia mám stále jeden problém, který přetrvává i když jsem zkoušel 3 různé kernely.
Pokud se chci odhlásit z grafického prostředí (KDE 4.6.5), nebo vypnout systém klasickým způsobem, po chvíli zůstane pouze černá obrazovka a kurzor myši. Jinak vůbec nic. HDD přestane pracovat. Pokud se pak přepnu do terminálu (Ctrl+Alt+F1), přihlásím se, tak můžu systém bez problému vypnout i restartovat - reboot, halt. Notebook často nevypínám, uspávání do RAM funguje dobře, ale pokud se potřebuji odhlásit, není to moc příjemné.

Mageia 1, Notebook Compal FL90, NVidia GeForce 8600M GT.
Notebook Compal FL90, Mageia 2, KDE 4.8.5, NVidia GeForce 8600M GT.

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Nelze vypnou notebook ani se odhlásit
« Odpověď #1 kdy: Leden 06, 2012, 13:40:33 »
Rekl bych, ze (v souvislosti s tim, co pises tady) to bude budto problem v nastaveni profilu KDE nebo v nastaveni prav tveho uzivatele. Rekl bych, ze se obe temata vyresi timtez (at uz to bude cokoli)
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

dom

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Nelze vypnou notebook ani se odhlásit
« Odpověď #2 kdy: Leden 06, 2012, 13:52:58 »
Je to jasné, založení nového uživatele dokázalo chybu v mém nastavení. Postupně, jak čas dovolí se v tom budu "drápat" a nakonec stejně skončím u kompletního nového nastavení ~/.kde4 To už je mi předem jasné.
Díky za rady.
Notebook Compal FL90, Mageia 2, KDE 4.8.5, NVidia GeForce 8600M GT.

dom

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Nelze vypnou notebook ani se odhlásit
« Odpověď #3 kdy: Leden 07, 2012, 13:24:38 »
Ještě jsem si dnes ráno všiml, že zavřený notebook nespinká v RAM, jak to vždy dělával. Chtěl jsem se podívat na nastavení Správy napájení KDE a ejhle. V modulu nebyl žádný profil. Pokusil jsem se nějaký vytvořit a to nešlo. Bylo rozhodnuto. Přejmenoval jsem ~/.kde4 a ihned se pokusil o odhlášení. To proběhlo bez problémů. Kalarm funguje, takže asi začnu postupně zpět kopírovat nastavení z původního adresáře ~/.kde4 a uvidíme, kde je zakopaný pejsek. Jen podotýkám, že tento adresář jsem měl již několik povýšení systému, (2009.1, 2010.0, 2010.1, 2010.2, MGA 2, MGA 1) což asi nebude ideální a zřejmě to systému nesvědčí.
Notebook Compal FL90, Mageia 2, KDE 4.8.5, NVidia GeForce 8600M GT.

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Nelze vypnou notebook ani se odhlásit
« Odpověď #4 kdy: Leden 08, 2012, 20:50:51 »
... jsem měl již několik povýšení systému, (2009.1, 2010.0, 2010.1, 2010.2, MGA 2, MGA 1)...

Tebe sa podarilo mať plne funkčnú MGA 2? Ja, nech sa snažím ako sa snažím, stále skončím s tým, že počítač sa nevie pripojiť k sieti. Ani Alfa 1 ani Alfa 2 to nedokáže. A to na 32 aj 64 bit systém. Na dvoch počítačoch. Na jednom je sieťovka Realtek a na druhom Intel.
Jediné úspešné pripojenie na internet je pri použití Live verzie - aj pri Alfa 1 aj pri Alfa 2, ale iba do momentu, kým to nenainštalujem na disk a nedám aktualizovať. Po aktualizácii je sieť nefunkčná.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Nelze vypnou notebook ani se odhlásit
« Odpověď #5 kdy: Leden 08, 2012, 20:54:17 »
Neodstranuj po instalaci "nepotrebne ovladace". Hadame se, jak je to mozne, ale nekdy se stava, ze to sebere drivery pro GK, nekdy pro wifi...
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Nelze vypnou notebook ani se odhlásit
« Odpověď #6 kdy: Leden 08, 2012, 20:58:23 »
Nič neodstraňujem. Jednoducho nainštalujem a ono to hneď po čistej inštalácii nie je funkčné. Dokonca ani pri záverečnom zhrunutí nie je schopné vytvoriť sieťové spojenie.
MGA 1 na tých istých strojoch so sieťou nemá problém.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

dom

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Nelze vypnou notebook ani se odhlásit
« Odpověď #7 kdy: Leden 09, 2012, 07:50:36 »
Tebe sa podarilo mať plne funkčnú MGA 2? Ja, nech sa snažím ako sa snažím, stále skončím s tým, že počítač sa nevie pripojiť k sieti.
MGA 2 jsem instaloval jako jednu z několika distribucí při mých pokusech ve vánočním volném čase. Měj jsem ji nainstalovanou jenom chvíli, jakmile jsem zjistil, že došlo k nějakému problému při migraci pošty - kmail a myslím, že ještě kalendáře a kalarmu (jsou tam asi nějaké nové verze, kmail 2 atd), měl jsem obavu, že přijdu o důležitou poštu, proto jsem se zatím vrátil k MGA 1. K síti se notebook připojil sám, proběhla aktualizace a pak se rozběhla akcelerace GK včetně efektů KDE4 sama od sebe, aniž bych cokoliv nastavoval. To jsem ještě nikde nezažil a byl jsem tím docela nadšen. Další podrobnosti jsem nezjišťoval, MGA 2 jsem měl nainstalovanou opravdu jen chvíli. Věřím však, že jakmile bude finální verze, jdu to toho znovu.
Notebook Compal FL90, Mageia 2, KDE 4.8.5, NVidia GeForce 8600M GT.

dom

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Nelze vypnou notebook ani se odhlásit
« Odpověď #8 kdy: Leden 09, 2012, 07:57:05 »
Nič neodstraňujem. Jednoducho nainštalujem a ono to hneď po čistej inštalácii nie je funkčné.
Peťoš určitě myslí odstranění již během instalace, kdy se nabízí volba k odstranění nepotřebných jazyků a nepotřebných ovladačů, nikoliv až po skončení instalace. Pokud si matně vzpomínám, tak nějak se mi to taky nabízelo. Jazyky jsem odstranil, ovladače ponechal.
Notebook Compal FL90, Mageia 2, KDE 4.8.5, NVidia GeForce 8600M GT.

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Nelze vypnou notebook ani se odhlásit
« Odpověď #9 kdy: Leden 09, 2012, 11:02:17 »
Ani počas inštalácie ani po nej. Na začiatok vyberiem slovenčinu a nechám, nech sa inštaluje samo. Vyberám KDE prostredie.
Ale skúsim ešte raz inštaláciu bez toho, aby som čokoľvek menil. Nechám, nech sa inštaluje po anglicky. Možno aj to má vplyv. Ale doteraz s ničím problémy neboli.
Vďaka za rady.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Nelze vypnou notebook ani se odhlásit
« Odpověď #10 kdy: Leden 09, 2012, 12:14:46 »
Previedol som ešte raz inštaláciu.
Pre istotu, Windows inštalátorom som sformátoval HDD, nainštaloval Mageiu štýlom Next→Next→Next... OK. Nič som nenastavoval, nič som neudával.
Výsledok: SIEŤ NEFUNKNČNÁ.

Škoda.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

paur

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Nelze vypnou notebook ani se odhlásit
« Odpověď #11 kdy: Leden 09, 2012, 21:07:54 »
Zkus se podívat, jaký ovladač síťové karty používá live verze, kde síť funguje. Potom můžeš zkusit nastavit systém stejně...

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Nelze vypnou notebook ani se odhlásit
« Odpověď #12 kdy: Leden 09, 2012, 21:16:21 »
Lenže je otázka, prečo Live verzia funguje iba do aktualicácie? To isté robí, keď na MGA 1 nastavím zdroje Cauldron. Všetko do aktualizácie funguje normálne. Podľa mňa bude pes zakopaný inde.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Nelze vypnou notebook ani se odhlásit
« Odpověď #13 kdy: Leden 10, 2012, 23:46:48 »
No, tak som sa tomu povenoval a vyšli mi zaujímavé veci.
Ako testovací stroj používam staré HP - Pentium 4 - 1.6GHz, 1 GB RAM, 160 GB HDD, 32 MB nVidia.
Na tento stroj som postupne inštaloval rôzne vydania Alfy 2 novej Magei. Vyšlo mi:

Inštalácia z DVD - inštalácia trvala hodinu a 17 minút (počítané od spustenia počítača po prvý reštart). Systém plne funkčný a napodiv veľmi svižný, jak na taký starý počítač. Nenašiel som nijakú závadu, okrem pripojenia na sieť, ktoré je nefunknčé.

Inštalácia z Live CD (nie bootovanie do systému, ale priamo inštalácia) - inštálácia trvala necelú polhodinu. Systém pomerne svižný a funkčný, až na to, že nie je možné administrovanie systému - namiesto zadania požiadavky na heslo roota spadnú Xka. Jediná možnosť, ako je možné spraviť čokoľvek ako root bolo spustiť KDE ako Root a nie ako User. Ani tu nie je možné vytvoriť pripojenie na sieť.

Live inštalácia "za chodu" - inštalácia trvala iba 17 minút. Systém lenivý ako slimák (neviem, čo ho spomaľuje), administrácia systému nemožná tak isto ako pri inštalácii z toho istého média, ale ináč funkčný. Dokonca funkčná aj sieť. Po aktualizácii bol systém plne funkčný, svižnejší ako pred aktualizáciou a dokonca aj sieť bola naďalej funkčná.

Z toho všetkého usudzujem, že Alfa 3, ktorá má byť pozajtra vydaná, by mala mať príznaky už celkom funkčného systému. Už sa teším.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Nelze vypnou notebook ani se odhlásit
« Odpověď #14 kdy: Leden 12, 2012, 21:16:26 »
Ako tak pozerám, Alpha 3 je už von. Už aj idem ťahať.
Pekný večer.
Mageia 9/64 bit
Plasma5