Hardware > Tiskárny a skenery

Jde nějak přistoupit na lokální tiskárnu z jiného PC?

(1/2) > >>

JTS:
Tiskárna je připojená přes usb přímo k pc (nejspíš vůbec není síťová) a má ipp://localhost/printers/HP_LaserJat_1018, zkoušel jsem místo toho localhost dát na jiném PC IP toho PC, ze kterého tiskne. CUPS mi tiskárnu nastavilo, ale při pokusu o tisk testovací stránky píše, že tiskárna neodpovídá. Souborové systémy počítačů jsem schopen propojit přes sshfs. Nejde to nějak využít, tak abych mohl tisknout i z toho druhého PC, když je první zapnutý?

Joelp:
Povolit v CUPS tisk ze vzdálených PC + povolit ve firewall ;)

JTS:
Povoleno na obou PC. Jak ji potom přes CUPS přidám? Pomocí Internet printing protokol? Na lokálním PC je ipp://lokalhost/usb/HP_Laser_Jet_1018?serial=KP1BM2S na vzdáleném jsem místo localhost zadal IP adresu PC, ke kterému je připojena, ale netiskne. Nebo to ipp se musí nejprve vytvořit nějak jinak?

Joelp:
Mělo by to jít naklikat. Hledat síťová tiskárny na IP a průvodce ti pak nabídne konfiguraci. Doporučuji ale projít logy, tam se dozvíš více.

Ivko:
Ja mám MGA v sieti - počítače vzájomne vidia zdieľané tlačiarne bez toho, aby som čokoľvek pridával (stačí mať nainštalovaný CUPS).
Ak sa jedná o tlačiareň pripojená k Windows systému, tak som to kedysi robil tak, že som na tom počítači mal nastavenú statickú IP adresu, a tú som potom zadal pri vyhľadávaní tlačiarne v sieti. Takýto spôsob inštalácie som praktizoval kdesi od roku 2007 ešte na Mandrive, neskôr na Magei a nebol najmenší problém.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi