Autor Téma: [Vyřešeno] nemožnost připojení k internetu po restartu  (Přečteno 4292 krát)

LUTEC

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Karma: +1/-1
  • MGA 6; plasma
    • Zobrazit profil
Mám asi týden mageii4, systém jsem instaloval v práci kde mám možnost připojení k internetu kabelem a stáhnul jsem všechny aktualizace a nastavil analogový modem, kterým se připojuji doma. Modem jsem zkusil připojit a fungoval jak má. Zjistil jsem ale problém s wifi protože mám BCM 4312 se kterou jsem měl problém při každé instalaci linuxu už od Mandrivy na které jsem začal. Našel jsem tady na fóru téma kde se problém s BCM v mageii (http://forum.mageia.cz/index.php?topic=602.0) řešil a postupoval postupně podle tématu a zkoušel postupně přidávat balíčky:

 b43-fWcutter, b43-openfwwf, b43-tools
Když broadcom-ssb-config nefungoval, tak jsem nainstaloval: broadcom-wl-common, dkms-broadcom-wl, broadcom-wlkernel-desktop-latest, broadcom-wl-kernel-3.12.8-desktop-2.mga4

vždy jsem jeden přidal a zkusil wifi, nešlo šel jsem dál až po přidání posledního jsem restartoval a wifi najednou šla. Připojil jsem se zkušebně v práci a wifi fungovala, pc jsem vypnul a jel domu. Cestou domu jsem v autobusu zapnul pc a zkusil se připojit k jejich wifi a wifi šla. Zase jsem vypnul pc a pokračoval k domovu, Doma jsem pc zapnul a chtěl se připojit pomocí analogového modemu, ale nic se nedělo a připojit se nešlo. Pak mě napadlo zkusit připojení pro modem nastavit znovu a pc se připojilo. Po restartu ale stejný problém a musím vždy po vypnutí znovu nastavit připojení pro modem.


Jak jsem vytvořil připojení:

zapnu MMC/síť a internet/Nastavit nové síťové rozhraní/Analogový telefonní modem/ /dev/tty/usb0/neuvedeno - upravit ručně/ název připojení - modem, tel. číslo - #777, jméno - ufon, heslo - ufon. ověření - pap/chap/automaticky/automaticky/automaticky/ povolit uřivatelům spravovat připojení/ připojit se k internetu - ano


jak se pak připojuju:

po zapnutí kliknu pravou myší na Net applet a zvolím připojit analogový modem


když zapnu pc a přidám připojení znovu tak funguje a když modem odpojím a znovu připojím tak není problém dokud nerestartuju nebo nevypnu pc, potom musím znovu projít v mmc celým nastavením


nemáte někdo radu co dělat abych se mohl jednoduše připojovat jak jsem byl zvyklý kliknutím na Net applet a zvolením připojit analogovy modem?

EDIT: [Vyřešeno]
« Poslední změna: Leden 10, 2015, 19:32:35 od Yullaw »
Mageia 8 (64bit), plasma

LUTEC

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Karma: +1/-1
  • MGA 6; plasma
    • Zobrazit profil
Re:nemožnost připojení k internetu po restartu
« Odpověď #1 kdy: Leden 10, 2015, 18:29:14 »
vyřešeno pomocí příkazu wvdial a Yullawa
Mageia 8 (64bit), plasma

LUTEC

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Karma: +1/-1
  • MGA 6; plasma
    • Zobrazit profil
[Vyřešeno]Re:nemožnost připojení k internetu po restartu
« Odpověď #2 kdy: Leden 10, 2015, 19:26:28 »
musel se nainstalovat wvdial
- pak příkazem wvdialconf /etc/wvdial.conf se vytvoří konfigurační soubor, který se musí upravit, aby tam byly zapsány všechny parametry
- v mém případě:
Kód: [Vybrat]
[Dialer Defaults]
Init1 = ATZ
Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
Modem Type = Analog Modem
Phone = #777
ISDN = 0
Password = ufon
Username = ufon
Modem = /dev/ttyUSB0
Baud = 9600

- vše se dělá pod rootem

- pak příkazem wvdial vytočit připojení

pokud někomu vadí zapínat konzoli a pamatovat si, že pro připojení se musí zadat wvdial je možnost vytvořit skript pro připojení
 skript se jmenuje ufon.sh a je v něm napsáno pouze:
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
wvdial

při kliku na tento skript se pc připojí, případně lze tento skript uložit do  home/.kde/autostart a bude se připojovat automaticky při zapnutí pc

EDIT: výstup do kódu; [Vyřešeno]



« Poslední změna: Leden 10, 2015, 19:31:47 od Yullaw »
Mageia 8 (64bit), plasma

mig31

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 103
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:[Vyřešeno] nemožnost připojení k internetu po restartu
« Odpověď #3 kdy: Leden 13, 2015, 21:19:33 »
Podobnym zpusobem se daji vtvorit i konfiguraky po pppd, ktere pak vola net_applet.

Jinak existuje graficka aplikace KPPP pro KDE pro jednoduche nastaveni priojeni pres modem
Desktop: Corei3-4160@3,6GHz 4 GB RAM Nvidia GTX650 1GB VRAM Mageia 6 64-bit KDE5
Notebook: Hp Pavilion dm1 Intel Pentium 1,3Ghz 3GB RAM Mageia 5 64-bit KDE4