Autor Téma: Mizení souborů  (Přečteno 2569 krát)

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Mizení souborů
« kdy: Září 17, 2014, 19:32:58 »
Zdravím vespolek. Dnes jsem narazil na jednu dost nepříjemnou věc. Hledaj jsem nějaké soubory co jsem měl ve složce "záloha" na HDD (mám i vypálené). Trochu zděšením bylo, že celá složka a její podsložky neobsahovaly žádné soubory. Celá struktura zůstala (složky a podsložky), ale soubory nikde. Už jsem se s tím setkal i dřív, ale připisoval jsem to tomu, že jsem dělal zálohu na externí disk a nechal soubory přesunout. Teď jsem ale jistý, že konkrétně tuto složku a ještě pár dalších jsem vůbec nekopíroval - spíš naopak - kopíroval jsem to zpět na HDD z DVD... Nesetkal se s tím někdo? Co může být příčina? Ještě podotknu, že PC je komplet nový (cca 4 měsíce).

MGA4, KDE, 64bit

Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 917
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Mizení souborů
« Odpověď #1 kdy: Září 20, 2014, 22:03:37 »
Jaky tam je filesystem?
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:Mizení souborů
« Odpověď #2 kdy: Září 21, 2014, 10:36:53 »
Systémový disk -
A "datový" disk na kterém mi mizí soubory -

SDC je externí disk na zálohu (500Gb NTFS-3G) a SDD je aktuálně připojená SD karta z foťáku ve čtečce - takže těchto se to netýká.
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:Mizení souborů
« Odpověď #3 kdy: Září 29, 2014, 17:09:51 »
Tak hlásím další diskovou anomálii - Při nahrávání souborů na web přes FTP (filezilla) se načtou i další soubory, které vůbec ve složce nejsou.
Příklad: Dnes jsem dal nahrát 24 fotek - označil jsem je a přetáhl do vzdálené složky (tak jako vždy). Jaké bylo překvapení když se mi ve frontě souborů ukázalo místo 24 označených souborů téměř 1800! Nevím z jakého důvodu ta tam načetlo celou nadřazenou (výchozí) složku, ve které je  X dalších složek s fotkama... Nechápu :(

Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)