Autor Téma: KDE, nebo GNOME?  (Přečteno 10847 krát)

z.pepa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
KDE, nebo GNOME?
« kdy: Červenec 21, 2011, 17:19:22 »
Dobrý den kotlíkáři :),

pokud budu chtít instalovat Mageiu (pro čj fakt ne zrovna příjemný název...), které prostředí je lepší?

Mě je celkem jedno které, zkušenosti mám z různých dister s oběma.

Děkuji za odpověď
Mageia 2 (32bit)
KDE 4.8.2

Jsem BFU, ale mozek a tlačítko "Vyhledat" používám :)

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:KDE, nebo GNOME?
« Odpověď #1 kdy: Červenec 21, 2011, 17:26:16 »
Kotlíkáři??? Trochu mimo ;) Cauldron je sice kotel, ale tak se jmenuje vývojová větev Mageii, takže spíše "jedničkáři". Jestli chceš nějaké oslovení s "Mageia" v sobě, tak (např) Mageisti :)
nechapu smysl tve otazky. jestli mas zkusenosti, tak víš, které Ti více vyhovuje. Co do podpory jsou obě prostředí podporována a nachází se jak na instalačním DVD, tak i jsou pro každé LiveCD.
Takže... jak zní tvůj dotaz? Které je lepší? To si rozmysli sám a neptej se...
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

z.pepa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:KDE, nebo GNOME?
« Odpověď #2 kdy: Červenec 21, 2011, 17:29:42 »
No kotlík je na obrázku vedle názvu, tak proto :)

Některá distra lépe jedou na GNOME a jiná ho prakticky nemají vůbec, proto se ptám, zda oproti Mandrivě to není jinak, u té je to jedno.

Mageia 2 (32bit)
KDE 4.8.2

Jsem BFU, ale mozek a tlačítko "Vyhledat" používám :)

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:KDE, nebo GNOME?
« Odpověď #3 kdy: Červenec 21, 2011, 17:32:44 »
Co se týče Mageii, tam je to jedno. Dokonce i Xfce a nebo LXDE je skvěle podporováno :)
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

zuzzan

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:KDE, nebo GNOME?
« Odpověď #4 kdy: Červenec 21, 2011, 17:56:41 »
Osobně mám GNOME, protože KDE4. Ale pomalu se chystám na Xfce4, protože GNOME3.

martin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:KDE, nebo GNOME?
« Odpověď #5 kdy: Červenec 21, 2011, 18:25:46 »
Asi je to jedno mně se více osvědčilo KDE.
Martin

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:KDE, nebo GNOME?
« Odpověď #6 kdy: Červenec 21, 2011, 21:18:34 »
Já osobně mám Xfce. K mému stylu práce a k mému uvažování se hodí nejlépe, napsal jsem si k tomu vlastní GTK vzhled a jsem spokojen uz asi třetím rokem.
KDE4 dříve a dnes je něco neporovnatelného. KDE4 dnes už je opravdu výborný a stabilní prostředí (nepoužívám, ale sleduji ;) ). A to jsem nepatřil k velkým zastáncům KDE4.0... Ale teď... :)
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:KDE, nebo GNOME?
« Odpověď #7 kdy: Červenec 22, 2011, 09:03:31 »
Jak řekl Peťoš, záleží na preferencích. Já osobně používám KDE, protože je parádně propojené (přesto že PIM nepoužívám).
Zkoušel jsem LXDE a líbilo se mi více jak Gnome.


Osobně mám GNOME, protože KDE4. Ale pomalu se chystám na Xfce4, protože GNOME3.

Této větě vůbec nerozumím. KDE4 pracuje výborně. A také nechápu, proč chceš utéct od Gnome kvůli Gnome3. Spousta lidí ho sice pomlouvá, ale je to spíše jen póza. Kamarád, který již dříve používal Ubuntu a vrátil se zpět k Win 7 opět přešel zpět k Ubuntu. A proč? Protože ho Gnome 3 a shell nadchli tak, že prohlásil, že už Win 7 nechce ani vidět a zůstává u Gnome.
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

zuzzan

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:KDE, nebo GNOME?
« Odpověď #8 kdy: Červenec 22, 2011, 11:06:51 »
Citace
...A také nechápu, proč chceš utéct od Gnome kvůli Gnome3.
Nejedá se o žádnou pózu, ale o čistě praktické důvody.
Způsob práce s jednou lištou dole a s ikonami na ploše mi plně vyhovuje a nehodlám jej v nejbližší době měnit. Možná je to dáno tím, že doma jedu na lin a v práci na win. Další důvod je malý výkon mého domáciho obstarožního stroje, který ještě taky něco musí vydržet (Compiz mi jede s odřenýma ušima). Rozhodně nejsem zaujatý vůdči novým věcem a prostředím, ale prosímvás, neberte mi něco, co ještě chci pár let používat (viz Mandriva 2011 a Gnome).

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:KDE, nebo GNOME?
« Odpověď #9 kdy: Červenec 22, 2011, 11:24:27 »
MDV11 bude obsahovat Gnome3? Nevšiml jsem si.
Nebo snad jde o to, že Gnome nebude oficiální prostředí? To ale přeci neznamená, že nebude součástí distribuce. Stejně tak XFCE, LXDE, IceWM, ... .
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

zuzzan

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:KDE, nebo GNOME?
« Odpověď #10 kdy: Červenec 22, 2011, 12:58:18 »
To je důvod, proč jsem zvolil Mageiu. Neupřednostňuje žádné prostředí a je čistě na mě jako uživateli, co budu používat. Mandriva nasadila jasný směr s preferencí KDE a to, že bude GNOME jen v repu a ne v iso, je pro mne důvod ke změně, protože do budoucna se dá počítat s dalšími omezenimi ze strany Mandriva SA, možná časem i směrem k Xfce (mimochodem, neudržují Xfce právě nejaktuálnější).
...
Upozorňuji, že veškeré mnou zde uvedené myšlenky jsou čistě subjektivního charakteru a není potřeba se s nimi ztotožňovat a ani mě přesvědčovat o opaku.
Mandrivu používám aktivně na serverech od verze 9.2 (Mandrake) a na desktopu od 2007.0.

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:KDE, nebo GNOME?
« Odpověď #11 kdy: Červenec 23, 2011, 22:15:14 »
Ja osobne používam KDE. Pravdou je, čo napísal Peťoš, že KDE 4.0 a dnešné KDE nasadené v Magei 1 sa porovnávať nedá - ani čo sa týka rýchlosti ani stability. Dokonca je viac rozbudované a dá sa všemožne nastaviť a kombinovať.
Mageia 9/64 bit
Plasma5