Autor Téma: [Vyřešeno]Náhlá nefunkčnost Dropboxu  (Přečteno 4032 krát)

Pavel Vybíral

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 209
  • Karma: +10/-1
    • Zobrazit profil
[Vyřešeno]Náhlá nefunkčnost Dropboxu
« kdy: Červenec 25, 2014, 19:26:34 »
Zdravím Vás.
Nedávno se mi začala dít poměrně nepříjemná věc (bohužel opravdu netuším z jakého důvodu). Mám ve svém počítači nainstalován Dropbox, který dosud bez problému fungoval. Nevím co se stalo, ale nyní se mi při každém přihlášení do prostředí KDE automaticky začne stahovat Dropboxův démon (vyskočí dialog "Stahuji dropboxův démon") jako kdybych spouštěl Dropbox poprvé (používám Kfilebox). To by ani tak nevadilo, kdyby se mi po dokončení stahování a vybrání tlačítka "Run GTK based installer" Dropbox neukončil a neodmítal se spustit.
Zkoušel jsem Kfilebox spustit i pod jiným uživatelem, kde doposud spuštěn nebyl, ale dosáhl jsem stejného výsledku.
Také jsem zkoušel přejít do složky ~/.dropbox-dist, kde jsem spustil soubor dropboxd. Výsledek je takový, že Dropbox asi na 5 vteřin naběhne, ale pak se opět vypne, bohužel bez jakéhokoliv výstupu do terminálu.
Následně jsem zkusil složku ~/.dropbox-dist stáhnout pomocí wget dle návodu na oficiálních stránkách, ale výsledek je stejný. Zkusil jsem i smazat složky ~/.dropbox, ~/.dropbox-dist a ~/Dropbox, ale výsledek je opět stejný.
Ještě jsem zkusil spustit Kfilebox z terminálu, kde jsem dostal tuto chybu:
Kód: [Vybrat]
~/.dropbox/[config.db,dropbox.db] was not foundKdyž jsem zkusil použít místo Kfilebox Nautilus-Dropbox a spustit Dropbox pomocí příkazu dropbox, napsalo mi to "Starting Dropbox...Done!", ale po 5 vteřinách se Dropbox opět vypnul.
Dle oficiálních stránek jsem zkusil unlinkovat své zařízení přes webové rozhraní, ale opět se stalo to samé.
Už opravdu netuším co s tím, ale Dropbox ke své práci potřebuji a tak bych tento problém velice rád vyřešil.

Předem Vám děkuji za Vaše rady. :)

EDIT:[Vyřešeno]
« Poslední změna: Srpen 02, 2014, 16:30:20 od Yullaw »
Notebook Lenovo IdeaPad G580
Intel Core i7 @ 2.90GHz, 6GB RAM, Intel HD 4000 & nVidia GeForce GT635M
Mageia 4 64 Bit (kernel-desktop-3.14.32-1.mga4); KDE 4.12.5

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 917
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Náhlá nefunkčnost Dropboxu
« Odpověď #1 kdy: Červenec 26, 2014, 10:51:29 »
Divne. Ja pouzivam tedy nautilus-dropbox. Doporucil bych odebrat ~/.dropbox* a ~/Dropbox a vsechny balicky s dropboxem.
Potom spustit z konzole pomoci:
Kód: [Vybrat]
dropbox startA nechat dost dlouho zapnute (nechanou otevrenou konzoli). A divat se, jestli se neco neobjevi :/
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Pavel Vybíral

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 209
  • Karma: +10/-1
    • Zobrazit profil
Re:Náhlá nefunkčnost Dropboxu
« Odpověď #2 kdy: Červenec 26, 2014, 13:46:54 »
Všechno cos psal jsem zkoušel - Smazat adresáře ~/.dropbox* a ~/Dropbox, odebrat všechny balíčky s Dropboxem spojené (v mém případě kfilebox + sirotci), znovu nainstalovat a spustit z konzole (to samé jsem zkoušel s Nautilus-Dropbox). Konzole mi určitě nic dalšího nevyhodí, protože se Dropbox prostě po 5 vteřinách vypne a terminál mě vyzve k zadání dalšího příkazu (vypíše [pavel@Pavel-Notebook ~]$ ).
Notebook Lenovo IdeaPad G580
Intel Core i7 @ 2.90GHz, 6GB RAM, Intel HD 4000 & nVidia GeForce GT635M
Mageia 4 64 Bit (kernel-desktop-3.14.32-1.mga4); KDE 4.12.5

Vítek

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 69
  • Karma: +10/-0
    • Zobrazit profil
Re:Náhlá nefunkčnost Dropboxu
« Odpověď #3 kdy: Červenec 26, 2014, 20:38:02 »
Možná je to hloupost, ale zkus si v nastavení KDE změnit motiv ikon na GNOME.
S výchozím motivem Oxygen (nebo jiným) někdy dropbox padá.

Pavel Vybíral

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 209
  • Karma: +10/-1
    • Zobrazit profil
Re:Náhlá nefunkčnost Dropboxu
« Odpověď #4 kdy: Červenec 26, 2014, 22:15:25 »
Hm...Hloupost to není. Kdesi jsem tady o tom četl, ale špatně jsem to pochopil (myslel jsem, že se má změnit sada ikon v nastavení Dropboxu, ne v celém KDE). Tudíž děkuji a zároveň se omlouvám, Dropbox již nyní funguje. Jen nedokážu pochopit, proč mi až donedávna fungoval i s ikonami Oxygen. :D
Notebook Lenovo IdeaPad G580
Intel Core i7 @ 2.90GHz, 6GB RAM, Intel HD 4000 & nVidia GeForce GT635M
Mageia 4 64 Bit (kernel-desktop-3.14.32-1.mga4); KDE 4.12.5

Pavel Vybíral

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 209
  • Karma: +10/-1
    • Zobrazit profil
Re:Náhlá nefunkčnost Dropboxu
« Odpověď #5 kdy: Červenec 26, 2014, 22:21:56 »
Teď jsem přepnul ikony zpět na Oxygen a Dropbox rázem funguje i teď. Co se ale nevyřešilo je to, že se při každém přihlášení stále stahuje Dropboxův démon...Nevíte o tomhle někdo něco? :D
Notebook Lenovo IdeaPad G580
Intel Core i7 @ 2.90GHz, 6GB RAM, Intel HD 4000 & nVidia GeForce GT635M
Mageia 4 64 Bit (kernel-desktop-3.14.32-1.mga4); KDE 4.12.5

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:Náhlá nefunkčnost Dropboxu
« Odpověď #6 kdy: Červenec 26, 2014, 22:35:41 »
Řešilo se to také zde: http://forum.mageia.cz/index.php?topic=622.msg4950#msg4950

Zde https://wiki.mageia.org/en/Dropbox#Installation je další upozornění:
Citace
Note: Do not install the package "nautilus-dropbox" in the KDE4, because it can cause conflicts. The package "Nautilus-dropbox" is for GNOME and other desktops that use some Gnome functionality, such as XFCE4.

S tím auto stahováním Dropboxu nevím, ale tak se choval i Pipelight, vždy aktualizoval wine, při otevření web. prohlížeče i pluginy. Zkus jej odinstalovat, kdyby náhodou :) To by byla haluz, kdyby to zabralo...

Mrkni také do Nastavení systémuSpuštění a ukončení, třeba tam něco najdeš....

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Vítek

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 69
  • Karma: +10/-0
    • Zobrazit profil
Re:Náhlá nefunkčnost Dropboxu
« Odpověď #7 kdy: Červenec 26, 2014, 22:39:29 »
Možná to způsebuje Kfilebox. Zkus ho odinstalovat a spouštět dropbox přímo.
Já kfilebox vůbec nepoužívám. V nastavení KDE jsem si do automatického spuštění přidal spuštění souboru se skriptem
~/.dropbox-dist/dropboxd

Pavel Vybíral

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 209
  • Karma: +10/-1
    • Zobrazit profil
Re:Náhlá nefunkčnost Dropboxu
« Odpověď #8 kdy: Červenec 26, 2014, 22:49:17 »
A jo. To je dobrej nápad. :D Mockrát díky Vítku. Jen se mi teda vůbec nelíbí ty ikonky GNOME, pokusím se tento problém ještě nějak vyřešit. ;) Téma se může uzamknout, ještě jednou děkuji. :)
Notebook Lenovo IdeaPad G580
Intel Core i7 @ 2.90GHz, 6GB RAM, Intel HD 4000 & nVidia GeForce GT635M
Mageia 4 64 Bit (kernel-desktop-3.14.32-1.mga4); KDE 4.12.5

Vítek

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 69
  • Karma: +10/-0
    • Zobrazit profil
Re:Náhlá nefunkčnost Dropboxu
« Odpověď #9 kdy: Červenec 27, 2014, 21:51:32 »
Ty GNOME ikony se mi nepodařilo vyřešit. Taky mi to vadí.
Jen jsem zjistil, že jsou potřeba jen když se zobrazuje nějaké dialogové okno. Například při zobrazení nastavení Preferences. Když je nastaveno jiné téma ikon, tak při zobrazení dialogu mi droppbox vždy spadne.
Ale když dropbox běží pouze na pozadí, tak GNOME ikony nejsou potřeba a může se použít i jiné téma. Alespoň u mne to tak funguje,

Snad se to zlepší s připravovanou verzí 2.11.x
Mělo by být přepsáno UI, které má být postaveno na QT. Tím by se snad mohla odstranit ta závislost na GNOME.