Autor Téma: zamrznutie celeho systemu  (Přečteno 1694 krát)

XMen

  • Host
zamrznutie celeho systemu
« kdy: Červenec 23, 2014, 13:46:58 »
Zdravim vsetkych. Neviem kam som mohol tuto temu pridat a ani neviem co presne moj problem sposobuje. Mam na nb nainstalovanu mageiu 3 64bit s KDE a vmware 10, na ktorom mam windows. Raz za cas (velmi nepravidelne ale asi priblizne 1x za mesiac) sa mi stane, ze ked mam spusteny vmware a nieco robim ci uz na windowse alebo linuxe (napr. aj otvorenie stranky v browseri) tak sa mi cely system zasekne. Toto sa mi na linuxe este nikdy nestalo, zeby takto vytuhol cely system. Niesom schopny spravnit nic ine nez restart. Taketo spravanie by som ocakaval skor na windowse nez linuxe ale neviem ci to sposobuje ten vmware alebo je chyba v linuxe. Hladal som cez systemd v logoch ale samozrejme tam nic nebolo. Ani na internete som nenasiel podobny problem. Kazdopadne videl som, ze sa mi takto system zasekol aj na prostredi LXDE a to bez spusteneho vmware. Mam preto silne podozrenie na linux a bud nejaky planovac alebo nieco podobne. Vie niekto nieco o takom probleme, zeby mu uplne vytuhol system prip. vie niekdo riesenie tohto problemu? Bohuzial mi tento problem sposobuje aj stratu neulozenych dat a tym aj iste, aj ked len male, naklady.

XMen

  • Host
Re:zamrznutie celeho systemu
« Odpověď #1 kdy: Červenec 23, 2014, 13:50:37 »
Este pre upresnenie mam jadro 3.8.13.4-desktop-1.mga3

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:zamrznutie celeho systemu
« Odpověď #2 kdy: Červenec 23, 2014, 14:08:57 »
Pokud máš externí harddisky napojené přes USB, zkus je odpojit (hardwarově) v ten moment, kdy se ti systém sekne.

U mě na MGA4, kernel 3.12.21-2 se někdy s dlouhodobě neaktivním připojeným HDD stane, že se natvrdo uspí a pak když chci stáhnout soubor z netu, tak se neotevře okno, kam to chci uložit, systém se kousne a po hardwarovém odpojení HDD se vše zase rozjede.

Třeba to bude tím...

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

XMen

  • Host
Re:zamrznutie celeho systemu
« Odpověď #3 kdy: Červenec 24, 2014, 17:04:26 »
Nie nemam tam ziadny externy disk. Je to nb HP probook 6560b vylepseny o SSD disk od samsungu (pro verzia).
Co ma hlavne stve je, ze v logoch nemozem najst ziadnu zmienku o zaseknuti systemu resp. zeby mal nejaky problem a tak vlastne nemam ani co reklamovat. Vidim iba jediny dosledok a to je totalne zamrznutie systemu. Taka vec sa mi nikdy na mandrive ani inych distrach nestala. Mozne priciny mozu byt podla mna 3 a ziadnu z nich nemozem potvrdit:
1) Bug v jadre linuxu (deadlock alebo nejaky zly planovac)
2) Chyba vo vmware (kedze manipuluje s jadrom linuxu)
3) HW problem