Autor Téma: Virtualbox ping  (Přečteno 2957 krát)

strublos

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 70
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Virtualbox ping
« kdy: Červenec 18, 2014, 13:11:56 »
Ahoj,
VirtualBox a v něm nainstalova Win 7 - sit ve virtualboxu nastavena na nat, win 7 mají IP 10.0.2.15

Potřeboval bych z linuxu se normálně dostat na IP adresu 10.0.2.15 ping, vsechny porty atd.

Sit na ktere jsem momentalne ted je 192.168.1.x

Nechci delat pripojeni pres bridge kdy virtual by dostal adresu z dhcp ze site ale vzhledem k tomu ze notas prenasim mezi nekolika sitemi tak bych to musel porad prenastavovat a to se mi nechce :)

Cilem je mit v /etc/hosts zaznam 10.0.2.15 virtual.mga a pak uz komunikovat pres hostname

Je nejake reseni? Poradi nekdo? Diky moc


strublos

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 70
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Virtualbox ping
« Odpověď #1 kdy: Červenec 18, 2014, 13:48:19 »
Udelam to jeste trochu slozitejsi :)
Ve virtualboxu je nastarovana VPN - je to nejake blackbox reseni a potreboval bych ji dostat na linux? Asi nerealne co? :(

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 917
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Virtualbox ping
« Odpověď #2 kdy: Červenec 19, 2014, 13:13:18 »
Nejsem si jisty, ale mam pocit, ze kdyz jsem to zkousel, tak se mi to nepovedlo. A co jsem nasel, tak ze VirtualBox tohle proste neumi.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 917
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Virtualbox ping
« Odpověď #3 kdy: Červenec 19, 2014, 13:16:30 »
A k VPN... to tezko rict. Ja mam vsude openVPN a ta funguje bez problemu. Stejne tak pure-CISCO VPN. Pak je tusim nejaky quick-connect od cisco a to je WINDOWS only... takze zalezi, co mas za tu VPNku...
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

strublos

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 70
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Virtualbox ping
« Odpověď #4 kdy: Červenec 19, 2014, 19:24:06 »
Takze se podelim :)

1. sitovka v Vboxu NAT, 2. sitovka "Sit pouze s hostem" (host-only) - pozor je potreba predtim v nataveni celeho virtualboxu vytvorit sit. Ta je treba 192.168.56.xxx
Pres tuto sit jsou host <> OS ve virtualboxu normalne pristupne :)

Spojit se s adresami ve vpn (domena.intra) jde pomoci proxy, trochu krkolomne ale funguje :D

Na linuxu jsou ty vpn adresy nastaveny v /etc/hosts s tim ze IP je 192.168.56.101 domena.intra

Ta vpn bude nejake silene reseni - vlezu na web - tam se dvou faktorove overim a spusti to jakysi java bazmek ktery nastartuje tu vpn. No silenost :D

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 917
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Virtualbox ping
« Odpověď #5 kdy: Červenec 20, 2014, 11:59:57 »
1. sitovka v Vboxu NAT, 2. sitovka "Sit pouze s hostem" (host-only) - pozor je potreba predtim v nataveni celeho virtualboxu vytvorit sit. Ta je treba 192.168.56.xxx
Pres tuto sit jsou host <> OS ve virtualboxu normalne pristupne :)
Super, koukam, ze VirtualBox se posunul kupredu. Ja to pred casem vyresil pomoci KVM a prime virtualizace :)

Ta vpn bude nejake silene reseni - vlezu na web - tam se dvou faktorove overim a spusti to jakysi java bazmek ktery nastartuje tu vpn. No silenost :D
No to je masakr :D Security by obscurity. To nevim, jak zvladnes :)
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru