Autor Téma: [Vyřešeno]Kostebaté písmo  (Přečteno 5393 krát)

serafin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
[Vyřešeno]Kostebaté písmo
« kdy: Leden 12, 2014, 20:11:47 »
Zdravím,

na ntb používám Win XP a nově jsem si nainstaloval Mageia 3 32b, s tím, že bych jí časem nechal jako jediný systém. Zatím to vypadá, že se s ní naučím žít a budeme si rozumět.

Jen jedna věc se mi nelíbí. Proč je písma tak strašně kostrbaté? Přikládám screen pro porovnání z Firefoxu ze stránky root.cz.

Díky za rady a tipy. Další informace případně doplním.

EDIT:[Vyřešeno]
« Poslední změna: Leden 13, 2014, 15:06:09 od Yullaw »

serafin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Kostebaté písmo
« Odpověď #1 kdy: Leden 12, 2014, 20:14:29 »
Ještě doplním, že používám prostředí KDE a systém je plně aktualizovaný.

Mimochodem, příspěvky se zde nedají upravovat (nebo to jen nevidím)?

Pavel Vybíral

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 209
  • Karma: +10/-1
    • Zobrazit profil
Re:Kostebaté písmo
« Odpověď #2 kdy: Leden 12, 2014, 20:52:47 »
Ahoj. Tohle je specifický "problém" Mozilly Firefox. Z nějakého důvodu je v ní tento výchozí font. Pokud máš v plánu používat Firefox i nadále, jednoduše změň font v nastavení. Jinak ti mohu doporučit třeba prohlížeč Chromium (popř. Google Chrome), Opera, či časem i Maxthon, který je momentálně pro Linux v beta verzi a za nějaký ten čas se stane stabilním prohlížečem pro Linux (dnes jsem jej zkoušel, je velmi slušný, až na výkon, kterého si bere poměrně dost). Všechny tyto prohlížeče mají jako výchozí font nějaký lepší (hezčí), teď si nevzpomenu, jaký konkrétně, ale myslím, že je to něco jako A.D. Mono. Volba je na tobě. :)
Notebook Lenovo IdeaPad G580
Intel Core i7 @ 2.90GHz, 6GB RAM, Intel HD 4000 & nVidia GeForce GT635M
Mageia 4 64 Bit (kernel-desktop-3.14.32-1.mga4); KDE 4.12.5

Pavel Vybíral

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 209
  • Karma: +10/-1
    • Zobrazit profil
Re:Kostebaté písmo
« Odpověď #3 kdy: Leden 12, 2014, 20:56:30 »
Jen ještě doplním, že pokud máš písmo kostrbaté v celém systému, v případě KDE se to nastavuje v Nástroje->Nastavení systému->Správa písmen. Jako prioritní písmo dej A.D. Mono.
Notebook Lenovo IdeaPad G580
Intel Core i7 @ 2.90GHz, 6GB RAM, Intel HD 4000 & nVidia GeForce GT635M
Mageia 4 64 Bit (kernel-desktop-3.14.32-1.mga4); KDE 4.12.5

serafin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:[Vyřešeno]Kostrbaté písmo
« Odpověď #4 kdy: Leden 12, 2014, 21:26:03 »
Díky za odpověď.

To mě nenapadlo, že je to problém Firefoxu. FF bych nerad opouštěl, protože ho mám za roky používání pěkně zabydlený. V nastavení jsem změnil výchozí písmo na FreeSans a už to vypadá pěkně. Jen tedy bylo ještě nutné ve FF v Předvolby -> Obsah ->  Písmo a barvy -> Rozšířené zrušit zatržítko u "Povolit stránkám používat vlastní písma namísto výše zvolených"

Jinak v systému písmo vypadá v pořádku a hezky. Problém je tedy zřejmě vyřešen. Díky :-)



EDIT:[Vyřešeno]
« Poslední změna: Leden 13, 2014, 15:05:43 od Yullaw »

_jadd

  • Host
Re:[Vyřešeno]Kostebaté písmo
« Odpověď #5 kdy: Duben 15, 2014, 22:54:47 »
To zcela ideální není. Až ti to bude vyhovovat mít písmo stejné než zamýšlel autor stránky, a některé prvky ve stránce budou špatně čitelné.. vrať tu položku tak jak má být. Změnit písmo v systému nemusí pomoct. Bude potřeba odinstalovat některá  free písma, která se použijí i přes to, že je systém nemá nastavená ale vyhovují rodině písem ve webové stránce.

serafin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:[Vyřešeno]Kostebaté písmo
« Odpověď #6 kdy: Květen 01, 2014, 13:17:04 »
_jadd: Souhlasím, že to není úplně ideální. Nicméně, radši risknu, že se mi nezobrazí některé stránky úplně správně, než aby byly všechny bez vyjímky zobrazené nekoukatelně.

Přikládám screen mého nastavení, které po dlouhém zkoušení vypadá nejlépe.