Autor Téma: Grub2 -safe mod  (Přečteno 3152 krát)

Fras

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Grub2 -safe mod
« kdy: Duben 24, 2014, 10:14:24 »
Ahojte,
nerad obtěžuji, asi s banalitou, ale za boha nevím jak spustím system bez X serveru do recovery modu z Grubu2. Asi něco přehlížím, net jsem projel, nechápu. Prostě nemůžu na to přijít.
Mám MGA4 na dvou ntb, na obou grub2. Na jednom jsem podělal nastavení a po restartu mi system najede do grafiky, ale po pokusu přihlášení usera se to vrací na přihlašovací obrazovku.
Potřeboval bych to z řádku opravit.
Dík

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 917
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Grub2 -safe mod
« Odpověď #1 kdy: Duben 24, 2014, 11:28:25 »
Jestli to dobre chapu, tak to nastartuje, ale nejsi s to se prihlasit do X jako uzivatel. A nestaci proste Ctrl+Alt+F2 ? Prepnout se do terminalu?
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:Grub2 -safe mod
« Odpověď #2 kdy: Duben 24, 2014, 11:32:28 »
... po restartu mi system najede do grafiky, ale po pokusu přihlášení usera se to vrací na přihlašovací obrazovku.
Potřeboval bych to z řádku opravit.
Dík
Co je to za přihlačovací obrazovku? KDM? GDM? jiné? http://wiki.mageia.cz/system:graficke_prostredi#graficke_prihlasovani_kdm_gdm

V přihlašovací obrazovce si buď jist, že máš vybrané to správné desktopové prostředí. Jaké máš? KDE? Lze se přihlásit do jiného prostředí pod stejným uživatelem? Pokud ne, lze se přihlásit jako uživatel guest - heslo: (žádné) ?

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Fras

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Grub2 -safe mod
« Odpověď #3 kdy: Duben 26, 2014, 08:26:42 »
Děkuji,
Dík Peťoši,Ctrl+Alt+F2, jasně! Pořád jsem mačkal Alt+F2 a nebo hledal v grubu2 ten bezpečný mod... Takže jsem to opravil.
To Yullaw: Žádnej guest tam bohužel nebyl. Tvořil jsem bootovací flashku z ISO DVD dual kde je jediným prostředím xfce. Takže moje dm je asi xdm?
PS. "Linux a grafika", jak jsem pochopil, Tvoje práce. Pěkné!
Děkuji.