Hardware > Digitální foto a video

Zobrazení obrazu z videokamery

(1/2) > >>

Pavel Vybíral:
Zdravím.
Měl bych problém, který je asi naprosto primitivní, ale mně se zatím nepodařil vyřešit. Mám u sebe videokameru Sony HDR-CX115E, jejíž obraz bych potřeboval nějakým způsobem přenést na monitor notebooku (nejlépe by bylo, kdyby se našla nějaká aplikace, která by dokázala do nějakého okna přenášet její obraz). Kameru lze připojit buď přes USB nebo MicroHDMI (nejlepší by byla cesta přes USB, pokud by to bylo možné). Prozatím jsem ji připojoval do notebooku přes USB, jelikož u sebe MicroHDMI kabel nemám. Už jsem zkoušel, zda-li by nešlo kameru použít jako WebKameru, jejíž obraz by se pak ukázal např. v programu Cheese. I když se mi program po 1 dni funkčnosti po startu z nepochopitelného důvodu zasekne (ať už s připojenou kamerou nebo bez ní) a žene procesor asi na 40% výkonu, stejně se k videokameře žádné zařízení jako k WebKameře nechová. Tudy tedy asi cesta nevede.

Kdyby mi někdo dokázal poradit, podělte se se mnou o své zkušenosti, prosím.

Předem všem děkuji.

Peťoš:
1.) povol SSH na firewallu na stroji s webkamerou, nainstaluj ssh-server
2.) ze stroje, kam se chces pripojit, spust

--- Kód: ---ssh -X stroj_s_webkamerou
--- Konec kódu ---
3.) pokud ted spustis cheese, obraz se objevi na tvem lokalnim stroji, nikoli vzdalenem stroji

druha moznost je pouzit VLC pro streamovani videa. Uz se to tu nekde resilo. Napis, pokud potrebujes neco blizsiho, nebo cemu nerozumis/co ti nefunguje...

Peťoš:
Moje chyba, skrtam odpoved... spatne jsem pochopil problem...

Pavel Vybíral:
I tak děkuji za snahu. :D

lukas.v1:
Zajímalo by mě, jestli máš ověřené, že kamera ve Windowsu umožňuje zobrazit video na monitoru nebo funguje pouze jako vyměnitelné médium.
Má kamera přepínatelné režimy mezi posíláním obrazu na výstupní konektory a fungováním jako vyměnitelné médium?

Hlavní je, aby vůbec systém kameru poznal. Jinak je zbytečné instalovat jakýkoli program.
Zkus v konzoli zadat příkaz:

--- Kód: ---lsusb
--- Konec kódu ---
Hledej označení tvojí kamery. Jako alternativu můžeš zkusit Prohledávání hardwaru v Ovládacím centru Mageii.


--- Citace: Pavel Vybíral  Březen 28, 2014, 17:10:51 ---Kameru lze připojit buď přes USB nebo MicroHDMI (nejlepší by byla cesta přes USB, pokud by to bylo možné). Prozatím jsem ji připojoval do notebooku přes USB, jelikož u sebe MicroHDMI kabel nemám.

--- Konce citace ---
Připojení přes HDMI by mělo jít pouze k externímu monitoru nebo TV. U monitoru případně i přes redukci do DVI.
Není HDMI na PC a NTB pouze výstup? Nevím, HDMI jsem nikdy nepoužil.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi