Autor Téma: Mageia 64bit - instalace DraftSight - jak na to  (Přečteno 2475 krát)

tomyp

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Mageia 64bit - instalace DraftSight - jak na to
« kdy: Únor 03, 2014, 21:34:25 »
Právě se mi podařilo zprovoznit výše uvedený program

Kdo neví, tak se jedná o cad program pro 2D kreslení volně ke stažení pouze na registraci emailem

Je to univerzál, nakreslíte s tím elektrický obvod, tak domek, nebo strojní součástku

Ke stažení je pouze rpm balíček pro fedoru v 32 bit architektuře - poměrně často aktualizovaný

Instalace proběhne v pohodě do /opt/, ale při spuštění to bude bez odezvy (pouze skákající symbol)

Je potřeba to spustit v kozoli a tam se dovíte, že chybí knihovna xxxx. Čili následuje MCC ve vyhledávání zadat knihovnu a hledání nastavit na "v názvech souborů" - vypadne z toho, že 64bit je instalovaná a doplníme tu 32bitovou verzi knihovny

Pak znova konzole a bude chybět knihovna yyy, takže postup opakujeme - bude to asi 10x takže trpělivost - odměnou je funkční cad program - a fakt dobrý


MGA 6 64bit KDE
Smrt a daně jsou jisté, daně jistější

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:Mageia 64bit - instalace DraftSight - jak na to
« Odpověď #1 kdy: Únor 03, 2014, 21:57:15 »
Ocenil bych jiné HOW TO než to, jak jsi popsal postup instalace knihoven xxx, yyy, ... Chce to podrobněji. Toto HOW TO by mi teda moc nepomohlo  ???

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

tomyp

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Re:Mageia 64bit - instalace DraftSight - jak na to
« Odpověď #2 kdy: Únor 03, 2014, 22:30:39 »
No jo, když to byl pokus a vyšel.

Kdybych si ty balíčky poznamenal, tak bych  sem napsal jejich seznam a prostou větou bych řekl - "instalujte tyto balíčky". Teď už nevím, které mám odinstalovat, abych to celé zopakoval a žádný tam nechyběl.

Přesto si myslím, že to podle toho určitě jde zprovoznit, stačí to zkusit.

A trochu na jiné téma - proč nemůžu editovat vlastní příspěvky? Na mandriva fóru to šlo, aspoň bych to mohl případně přepsat.
MGA 6 64bit KDE
Smrt a daně jsou jisté, daně jistější