Autor Téma: Tlačítko uspat  (Přečteno 5047 krát)

michal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Tlačítko uspat
« kdy: Září 25, 2011, 15:27:36 »
Dobrý den, pomůžete mi vytvořit ikonu uspání v KDE panelu na jedno kliknutí. Používám  uspávání v notebooku často, zatím jen přes menu - opustit - uspat. Sklopením display se notebook někdy uspí a někdy ne. Rychlý start je opravdu úžasný - asi 3s. Děkuji.

z.pepa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Tlačítko uspat
« Odpověď #1 kdy: Září 25, 2011, 19:09:44 »
hoď si do lišty widget na vypnutí (červený knoflík) a ten pak nastav (klikni na tlačítko pravou myší, pak už budeš vědět co a jak). Kdyby sis přesto nevěděl rady - napiš
Mageia 2 (32bit)
KDE 4.8.2

Jsem BFU, ale mozek a tlačítko "Vyhledat" používám :)

michal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Tlačítko uspat
« Odpověď #2 kdy: Září 26, 2011, 00:25:15 »
hoď si do lišty widget na vypnutí (červený knoflík) a ten pak nastav (klikni na tlačítko pravou myší, pak už budeš vědět co a jak). Kdyby sis přesto nevěděl rady - napiš
Děkuji, již je to o kousek lepší, tlačítko uspat však nenabízí možnost přímého uspání rovnou do paměti jako v menu, nápovědový titulek má uspat na disk, po stisku se objeví další dialog chcete uspat do RAM? a n.

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 469
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Tlačítko uspat
« Odpověď #3 kdy: Září 26, 2011, 10:13:56 »
Sklopením display se notebook někdy uspí a někdy ne.
a není to zapříčiněné tím, že je někdy laptop připojený k elektrice a někdy ne?

zkus se podívat do nastavení KDE (ikona s klíčem a šroubovákem), tam najdeš položku Správa napájení, kde můžeš upravit profily pro jednotlivé možnosti - víko je přece jenom víko, nemusel bys tím pádem na nic klikat
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

michal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Tlačítko uspat
« Odpověď #4 kdy: Září 26, 2011, 14:15:58 »
a není to zapříčiněné tím, že je někdy laptop připojený k elektrice a někdy ne?

zkus se podívat do nastavení KDE (ikona s klíčem a šroubovákem), tam najdeš položku Správa napájení, kde můžeš upravit profily pro jednotlivé možnosti - víko je přece jenom víko, nemusel bys tím pádem na nic klikat
Prošel jsem Správu napájení, vše znovu nastavil a uložil, u všech profilů jsem měl sice již nastavené uspání, takže úplně přesně nevím, zda jsem něco změnil, kromě minut u jednotlivých profilů, kdy se má počítač uspat sám. Několikrát jsem restartoval a zkoušel různé profily s uzavřením víka a vždy se bezpečně uspí, takže díky, víko je asi nejlepší způsob. Tlačítko na jedno kliknutí uspat se mi sice nepodařilo, vypnout na jedno kliknutí ano.

paur

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Tlačítko uspat
« Odpověď #5 kdy: Září 27, 2011, 09:57:32 »
Další možnost je nakonfigurovat si horkou klávesu - některé notebooky mají přímo kombinaci kláves (Fn + něco), nebo by měla jít nakonfigurovat jakákoliv jiná klávesová zkratka. Nastavit se dají v nastavení KDE.

michal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Tlačítko uspat
« Odpověď #6 kdy: Září 27, 2011, 16:56:03 »
Další možnost je nakonfigurovat si horkou klávesu - některé notebooky mají přímo kombinaci kláves (Fn + něco), nebo by měla jít nakonfigurovat jakákoliv jiná klávesová zkratka. Nastavit se dají v nastavení KDE.

Zkusil jsem to. Ano, "fnf5", kde je i na klávese ikona měsíčku mě funguje jako uspání do RAM.

paur

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Tlačítko uspat
« Odpověď #7 kdy: Září 29, 2011, 12:45:04 »
Zkusil jsem to. Ano, "fnf5", kde je i na klávese ikona měsíčku mě funguje jako uspání do RAM.

Podle mě je to nejelegantnější řešení. Uspávání při zavřeném víku nepoužívám, to je zvyk z práce - často přenáším zavřený notebook na "pár kroků" a neustálé uspávání a probouzení je otravné.