Autor Téma: nefunkční zvuk po instaslaci  (Přečteno 9203 krát)

Atropos

  • Host
nefunkční zvuk po instaslaci
« kdy: Duben 28, 2013, 14:45:43 »
Nainstaloval jsem si Mageiu 2 z Live cd,mám notebook Acer Aspire 3003LM,zvukový chip SIS SI7012.
Na ploše v pravo dole jak je ikona zvuku mám vše jakoby funkční hlasitost na sto procent přesto z notebooku nevyjde ani hlásek,zkoušel jsem spustit Mageiu pouze z cd bez instalace a zvuk stejně nefunguje,taky skouším změnit v nastavení změnit ovladač ručně jejich tam tedy opravdu hodně ale žádný není funkční,mám vyzkoušené i ovladače které mi doporučí přímo sám systém ale opět nic.Nyní mám v nastavení tuto hlášku připadá mně to v pořádku ale bohužel zvuk nejde.

Zde si pro vaši zvukovou (Silicon Integrated Systems [SiS]|SiS7012 AC'97 Sound Controller) kartu můžete vybrat alternativní ovladač (buď OSS nebo ALSA)

Vaše karta používá ovladač ALSA "snd_intel8x0" (výchozí ovladač pro vaši kartu je "snd_intel8x0")

Pokud kliknu na ikonu zvuku vedle hodin a dám vybrat hlavní kanál zak tam mám označeno prázdný výstup tady tedy asi bude problém ale nevím co s tím dál v nastavení jsem ještě našel toto okno ale opět nevím jak dál a co s tím jsem v Linuxu uplný začátečník.


Prosím pomozte mi s tímto problémem tento systém se mně velice zamlouvá a nechci od něho zpátky k windows jen kvůli nefunkčnímu zvuku,za odpověd všem předem opravdu moc děkuji.

Atropos

  • Host
Re:nefunkční zvuk po instaslaci
« Odpověď #1 kdy: Duben 28, 2013, 15:00:41 »
tady připojuji ještě obrázky z nastavení


ještě jednou děkuji za případnou odpověd.

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:nefunkční zvuk po instaslaci
« Odpověď #2 kdy: Duben 28, 2013, 15:29:18 »
Ahoj,

zdroje softwaru pro MGA2 nonfree a tainted jsou přidané a povolené? Systém aktualizován ?

Pročti si také http://wiki.mandrivalinux.cz/hardware:zvukove_karty:problemy a vyzkoušej to.

Prosím, obrázky screenshotů přikládej k příspěvku pod oknem v "Rozšířené možnosti..."

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Atropos

  • Host
Re:nefunkční zvuk po instaslaci
« Odpověď #3 kdy: Duben 28, 2013, 16:41:22 »
Děkuji za odpověd,no skusil jsem to opravit podle toho návodu zadal jsem tedy příkaz cat /proc/asound/card0/codec#0 |grep Codec
vypsalo mně to místo modelu zvukovky tohle:
[root@localhost nora]# cat /proc/asound/card0/codec#0 |grep Codec
cat: /proc/asound/card0/codec#0: Adresář nebo soubor neexistuje

nemůžu tedy dále v návodu pokračovat,chtěl jsem tedy upravit soubor modprobe.conf a model dospat ručně ale já vůbec nevím kde ten soubor najít.

Atropos

  • Host
Re:nefunkční zvuk po instaslaci
« Odpověď #4 kdy: Duben 28, 2013, 16:49:41 »
Tak už to maká po dvou dnech nervů :D vypnul jsem pulse audio a ono to už jde.

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:nefunkční zvuk po instaslaci
« Odpověď #5 kdy: Duben 28, 2013, 16:55:11 »
No super  ;)

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Honza Hanusek

  • Host
Re:nefunkční zvuk po instaslaci
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 20, 2013, 09:00:09 »
Ahoj, to byl problém skoro všech distribucí, které jsem zkoušel cca před 6ti měsíci (S tím puse audio jsem se popral taky) a dnešní novější verze už mají asi tuto chybu odstraněnou. Ubuntu, Fedora, Debian (zrovna stahuji 2Beta Mageia 4) na všech už zvuk makal hned po instalaci. Už se těším na víkendové testování...Děkuji vývojářům a šiřitelům.

PUMUCLEE

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:nefunkční zvuk po instaslaci
« Odpověď #7 kdy: Únor 06, 2014, 15:39:18 »
Viete mi niekto poradit co mam urobit ked mi nejde zvuk po nainstalovani mageia 4

PUMUCLEE

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:nefunkční zvuk po instaslaci
« Odpověď #8 kdy: Únor 06, 2014, 15:40:14 »
Momentalne este nemam internet v pc a to je ten problem mal som v pc windows 7 ultimatum nelegal a dal som si toto a nejde mi zvuk

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:nefunkční zvuk po instaslaci
« Odpověď #9 kdy: Únor 06, 2014, 19:45:01 »
No, najprv napíš, čo máš za počítač, aká verzia systému, aká zvukovka... Viac viac viac informácii: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru
Mageia 9/64 bit
Plasma5