Hardware > Zvukové karty

nefunkční zvuk po instaslaci

(1/2) > >>

Atropos:
Nainstaloval jsem si Mageiu 2 z Live cd,mám notebook Acer Aspire 3003LM,zvukový chip SIS SI7012.
Na ploše v pravo dole jak je ikona zvuku mám vše jakoby funkční hlasitost na sto procent přesto z notebooku nevyjde ani hlásek,zkoušel jsem spustit Mageiu pouze z cd bez instalace a zvuk stejně nefunguje,taky skouším změnit v nastavení změnit ovladač ručně jejich tam tedy opravdu hodně ale žádný není funkční,mám vyzkoušené i ovladače které mi doporučí přímo sám systém ale opět nic.Nyní mám v nastavení tuto hlášku připadá mně to v pořádku ale bohužel zvuk nejde.

Zde si pro vaši zvukovou (Silicon Integrated Systems [SiS]|SiS7012 AC'97 Sound Controller) kartu můžete vybrat alternativní ovladač (buď OSS nebo ALSA)

Vaše karta používá ovladač ALSA "snd_intel8x0" (výchozí ovladač pro vaši kartu je "snd_intel8x0")

Pokud kliknu na ikonu zvuku vedle hodin a dám vybrat hlavní kanál zak tam mám označeno prázdný výstup tady tedy asi bude problém ale nevím co s tím dál v nastavení jsem ještě našel toto okno ale opět nevím jak dál a co s tím jsem v Linuxu uplný začátečník.


Prosím pomozte mi s tímto problémem tento systém se mně velice zamlouvá a nechci od něho zpátky k windows jen kvůli nefunkčnímu zvuku,za odpověd všem předem opravdu moc děkuji.

Atropos:
tady připojuji ještě obrázky z nastavení


ještě jednou děkuji za případnou odpověd.

Yullaw:
Ahoj,

zdroje softwaru pro MGA2 nonfree a tainted jsou přidané a povolené? Systém aktualizován ?

Pročti si také http://wiki.mandrivalinux.cz/hardware:zvukove_karty:problemy a vyzkoušej to.

Prosím, obrázky screenshotů přikládej k příspěvku pod oknem v "Rozšířené možnosti..."

Atropos:
Děkuji za odpověd,no skusil jsem to opravit podle toho návodu zadal jsem tedy příkaz cat /proc/asound/card0/codec#0 |grep Codec
vypsalo mně to místo modelu zvukovky tohle:
[root@localhost nora]# cat /proc/asound/card0/codec#0 |grep Codec
cat: /proc/asound/card0/codec#0: Adresář nebo soubor neexistuje

nemůžu tedy dále v návodu pokračovat,chtěl jsem tedy upravit soubor modprobe.conf a model dospat ručně ale já vůbec nevím kde ten soubor najít.

Atropos:
Tak už to maká po dvou dnech nervů :D vypnul jsem pulse audio a ono to už jde.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi