Autor Téma: Jak vytvořit intalaci-live_usb  (Přečteno 28843 krát)

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 917
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Jak vytvořit intalaci-live_usb
« Odpověď #60 kdy: Říjen 31, 2012, 14:41:52 »
jsem chtěl použít flashdisk s vytvořenou instalací live-usb. Bohužel to však absolutně nefunguje a počítač z ní nebootuje.

http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Informacni hodnota - nula. Ja z flasky bootuji i instaluji. Nevim, jestli je chyba v Mageia...
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:Jak vytvořit intalaci-live_usb
« Odpověď #61 kdy: Říjen 31, 2012, 16:14:15 »
Nevim, jestli je chyba v Mageia...
Není. Teď jsem si to ověřoval tak, že jsem znovu stáhl Mageiu 2 KDE4 live CD pomocí odkazů pro stažení z wiki, spustil program unetbootin, nainstaloval do USB a systém po restartu naběhl přímo z vytvořeného live USB...

Bohužel to však absolutně nefunguje a počítač z ní nebootuje.
Stejně jak napsal Peťoš výše, absolutně chybí informace!
  • Má disk odpovídající kapacitu? viz. http://wiki.mageia.cz/instalace-live_usb nahoře v zeleném rámečku
  • Není USB flash disk poškozen? → vyzkoušet jiný
  • Je disk prázdný? unetbootin nesmaže žádná stávající data na USB disku! Je možné, že bez varování překopíroval data, ale ne všechna → to by odpovídalo i tvému "absolutně nefunguje a počítač z ní nebootuje" za předpokladu, že první boot po startu počítače byl zvolen USB disk

Proto tyto pokusy nikomu NEDOPORUČUJI, je to zbytečná škoda času.
:o  :o  :o

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Steve

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 94
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Jak vytvořit intalaci-live_usb
« Odpověď #62 kdy: Říjen 31, 2012, 17:42:16 »
Přátelé, nezlobte se na mne, vážím si Vaší snahy mi i v tomto případě pomoci, ale já tento problém prostě vzdávám a nadále ho nebudu řešit - přenechám experimentování jiným. Jen pro informaci:
1) Před vytvořením live-usb instalace byl Flashdisk prázdný a zformátoval jsem ho
2) Flashdisk má kapacitu 2 GB (čili dostatečná)
3) Byl nový, při vytváření live-usb unetbootin nehlásil žádnou chybu, vše proběhlo korektně
4) Samozřejmě před pokusem z něj provést instalaci jsem v BIOSu přepnul na bootování z usb (žádný jiný externí disk nebyl připojen)
Jinou flashku nemám a novou kupovat nebudu. Děkuji Vám za ochotu.
OS: MAGEIA-4 / 32 bit, KDE4
HW: NTB ASUS EEE PC 1002 HA, CPU Intel-Atom 1,6 GHz, RAM 1 GB

Steve

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 94
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Jak vytvořit intalaci-live_usb
« Odpověď #63 kdy: Listopad 15, 2012, 18:07:43 »
Přátelé, nedalo mi to, a přece jen jsem udělal další pokus a myslím, že teď už se mi to podařilo. Flashdisk jsem znovu zformátoval dle návodu Yullaw a pomocí unetbootinu jsem na něm vytvořil instalační live-usb. Tentokrát vše proběhlo bez jediného problému. Prozatím jsem z flashky nezkoušel instalovat, protože mi OS zatím funguje perfektně, ale myslím, že live-usb bude fungovat (až bude potřeba).
Omlouvám se Vám všem za ty nervy, co jste se mnou měli a děkuji Vám mnohokrát za pomoc, která vedla k úspěchu!
OS: MAGEIA-4 / 32 bit, KDE4
HW: NTB ASUS EEE PC 1002 HA, CPU Intel-Atom 1,6 GHz, RAM 1 GB

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:Jak vytvořit intalaci-live_usb
« Odpověď #64 kdy: Listopad 15, 2012, 18:34:17 »
Tak to jsme určitě rádi, že naše rady pomohly :)

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

modo

  • Host
Re:Jak vytvořit intalaci-live_usb
« Odpověď #65 kdy: Únor 14, 2014, 01:25:12 »
Vobec sa necudujem ze sa nevie linux poriadne rozsirit medzi ludmi. To je normalne o drzku toto nainstalovat. To sa fakt nenajde jeden jediny programator z tisicok co by spravil program, ktory stiahnes, spustis pod windows a ten nainstaluje na USB kluc live alebo instalacku Mageia 4 ? To je fakt tak kurevsky problem ?

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:Jak vytvořit intalaci-live_usb
« Odpověď #66 kdy: Únor 14, 2014, 08:09:55 »
Vobec sa necudujem ze sa nevie linux poriadne rozsirit medzi ludmi. To je normalne o drzku toto nainstalovat. To sa fakt nenajde jeden jediny programator z tisicok co by spravil program, ktory stiahnes, spustis pod windows a ten nainstaluje na USB kluc live alebo instalacku Mageia 4 ? To je fakt tak kurevsky problem ?

  • Příspěvky viz. výše se týkají vytvoření USB flash disku pro MGA2. Nyní je MGA4, takže logicky za tu dobu se změnila spousta věcí, jelikož Linux, jako takový, se stále vyvíjí, tak i podružný software musí být uzpůsoben vývoji. Od verze MGA3 jsou obrazy hybridní (i tak je tomu u dalších linuxových distribucí), tudíž hold uživatel musí sledovat, jaký aktuální program použít k vytvoření USB flash disku.
    Aktuálně pro MGA4 by mělo fungovat:
  • od toho je také http://wiki.mageia.cz/instalace-live_usb, že? Je tam přehled softwaru jak pro Linux, tak i pro Windows. Zatím neaktuální pro MGA4.
  • byl bych rád, kdyby jsi spíše popsal o jaký problém se konkrétně jedná, jaké všechny programy byly vyzkoušeny, jaký systém, atd. Než zde vulgárně nadávat!

EDIT: škrt
« Poslední změna: Únor 14, 2014, 20:12:03 od Yullaw »

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 917
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Jak vytvořit intalaci-live_usb
« Odpověď #67 kdy: Únor 14, 2014, 09:35:33 »
Yullaw, ze na tady toho reagujes...
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru