Autor Téma: Skype  (Přečteno 17445 krát)

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 469
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Skype
« Odpověď #15 kdy: Leden 23, 2012, 20:10:39 »
tím, že jsi stáhl Peťošův repozitář, myslíš, že sis jej přidal ke zdrojům, že?

jak přidat příkaz do spouštěče je popsané na wiki, na kterou jsem dával odkaz, pokud tam něčemu nerozumíš, tak napiš na čem jsi se zasekl, možná poradíme

pro otočení obrazu zkus spustit skype s tímto příkazem:
Kód: [Vybrat]
LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype
možná by to mohl vyzkoušet i Pavel alias Paur, i když on to určitě už zkoušel  ;)
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

ladn

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Skype
« Odpověď #16 kdy: Leden 23, 2012, 21:18:20 »
Spustil jsem jej, ale stále se mi překrvuje myšlení.

paur

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Skype
« Odpověď #17 kdy: Leden 23, 2012, 21:33:39 »
...pro otočení obrazu zkus spustit skype s tímto příkazem:
Kód: [Vybrat]
LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype
možná by to mohl vyzkoušet i Pavel alias Paur, i když on to určitě už zkoušel  ;)

Bohužel nezkoušel, tenhle postup neznám (= nevygooglil jsem ho), a můj ovladač se mi k převrácení přinutit nepodařilo. Nicméně jsem to neřešil na svojí mašině a už to ani není aktuální. No a postavení kamery "vzhůru nohama" sice není zrovna geekovské řešení, ale fungovalo to výborně!  ;D

ladn

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Skype
« Odpověď #18 kdy: Leden 24, 2012, 22:20:39 »
Opravdu nevím jak, ale Skype pracuje tak jak má. Můj poslední problém s převráceným obrazem se vyřešil tak, že jsem v Kopete otočil obraz do správné polohy. V Kopete jsou ovládací prvky, které nastavení obrazu umožňují. Napadlo mě to zkusit, když jsem dal hledat Skype a tam se našla jedna položka - Kopete/Skype.