Hardware > Tiskárny a skenery

Multifunkce HP LaserJet Pro MFP M28w nejde scaner...

(1/2) > >>

Petr Chromec:
Instalace hplip-3.19.10 sice zprovozni tisk ale scan skonci s problemem V/V zarizeni...

Nevime si s tim rady. Dik za info, Petr.

V priloze je log pri instalaci HPLIP.

alda81:
ahoj, měl bych několik otázek

1) proč neinstaluješ hplip přímo z repozitáře? vycházím z toho, že máš Mageiu 7, ta je v současné době už jediná podporovaná, je tam sice starší verze než tam zkoušíš nacpat, ale dle tohoto https://developers.hp.com/hp-linux-imaging-and-printing/supported_devices/index i ta splňuje minimální verzi hplip nutnou pro funkčnost tiskárny a skeneru
respektive, proč nevyužiješ Ovládací centrum Mageia >> Hardware >> Nastavit tiskárny, řazení tiskových úloh + Nastavit skener

2) dle logu co jsi dal k dispozici si volíš, že používáš Debian 9.8, to opravdu nevypadá na Mageiu, pokud máš Mageiu, jdi cestou popsanou v bodu 1, pokud máš Debian jsi ve špatném fóru

Petr Chromec:
Samozrejme ze HPLIP z repozitare jsem instaloval jako prvni. Tisk slapal ale skener ne. Tak jsem hledal dal a z podpory HP jsem stahl novejsi verzi. Vzdy ten samy vysledek. Jako distro jsem prvne pouzil tu Mandrivu co tam maji a postupne zkousel dalsi distra dle aktualnosti. Vzdy stejny vysledek.

alda81:
To, že jsi "samozřejmě" použil HPLIP z repozitáře je chválihodné, ale to je takový problém to napsat ke svému dotazu? Věšteckou kouli tady nikdo nemá. To ostatně vysvětluje to, proč ti to vůbec něco dělá.

budu se opakovat

--- Citace: alda81  Listopad 03, 2019, 19:25:02 ---proč nevyužiješ Ovládací centrum Mageia >> Hardware >> Nastavit tiskárny, řazení tiskových úloh + Nastavit skener

--- Konce citace ---
zkoušel jsi Nastavit skener? co si matně vzpomínám, tak pokud je multifunkce od HP podporována v Mageii, tak díky tomuto se doinstalují potřebné balíčky a xsane, přes který se pak skenuje, program je graficky na úrovni WinXP ale funguje

Petr Chromec:
Kdyby si me zabil tak si nevzpomenu jestli jsem tu tiskarnu instaloval pres Ovladaci centrum ale predpokladam ze jsem to tak delal takze i xsane a vsechno co to potrebovalo se nainstalovalo samo... Vsechno se snazim delat tak jak by se to melo delat. Po tom co neslo skenovat sem badal dal. S kamosem jsme dosli az sem:

https://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=84136.0

Pak jsme zacali laborovat s instalaci HPLIP v jine verzi a pro jina distra. Krupkaj badal nad temi linky ale uz si nepamatuju jaky byl zaver. Ted jsem do konce mesice venku a pokracovat v pokusech muzu az budu doma.

PeTr

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi