Autor Téma: [Vyřešeno] MGA7 + Xfce 4.14 při uspání nedojde k uzamčení obrazovky  (Přečteno 933 krát)

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 469
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
S aktuální verzí Xfce 4.14 v Mageia 7 nedojde při zvolení ve Správci napájení pro Xfce >> záložka Zabezpečení >> Uzamknout obrazovku při přechodu do režimu spánku k uzamčení obrazovky při uspání. K tomuto nastavení se dá proklikat taky přes Nastavení >> Screensaver >> záložka Lock Screen >> Lock Screen with System Sleep.

Xfce 4.14 bylo nainstalováno jako meta balíček přes task-xfce, task-xfce-plugins, možná byla tato chyba i v předchozí verzi, to jsem ale používal xcreensaver, takže jsem uzamykání řešil přes něj.

Řešením je doinstalovat balíček light-locker, restartovat a pak vše funguje jak má.

edit: označeno jako vyřešeno
« Poslední změna: Prosinec 08, 2019, 19:57:55 od Joelp »
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 469
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:MGA7 + Xfce 4.14 při uspání nedojde k uzamčení obrazovky
« Odpověď #1 kdy: Listopad 12, 2019, 13:34:01 »
musím poupravit své původní tvrzení, po updatu (nejsem schopný určit kterém) se vše spravilo, notebook se mi následně zamykal 2x, proto jsem light-locker zase odinstaloval
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 584
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:MGA7 + Xfce 4.14 při uspání nedojde k uzamčení obrazovky
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 06, 2019, 17:25:23 »
Dobrá zpráva. :)

Mě po update KDE Plasma vůbec nefunguje nastavení chování po zavření víka. Měl jsem hibernovat. Nereaguje to na jakékoliv změny. Jen čekám na update Plasmy až to zase začne fungovat, jako tobě.

edit: Vyřešeno. Problém byl v BIOS. Po jeho update vše funguje :)
« Poslední změna: Prosinec 06, 2019, 19:06:27 od Joelp »
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64