Autor Téma: Synchromizace kontaktů dvou telefonů  (Přečteno 7648 krát)

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Synchromizace kontaktů dvou telefonů
« kdy: Leden 11, 2012, 17:05:21 »
Pro synchronizaci kontaktů  telefonů SE Elm J10i2 a Nokie 6310? musím bootovat do XP a používat  Outlook. Rád bych tuto nutnost nahradil nějakým linuxovým řešením. Můžete mi někdo poradit jak nejlépe synchronizovat? Dnes jsem se pokoušel připojit můj SE přes Wammu. Bohužel ač jsem zkusil připojení přes Bluetooth i USB, nepovedlo se mi Wammu s telefonem spojit. Je nějaké jiné řešení, nebo jen právě Wammu?
Děkuji, tom v.
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 469
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Synchromizace kontaktů dvou telefonů
« Odpověď #1 kdy: Leden 11, 2012, 18:53:36 »
mělo by to zvládnou to Wammu, zkus to nenechat na automatice a vyber připojení ručně, víc poradit nemůžu
http://cs.wammu.eu/phones/sony-ericsson/
http://cs.wammu.eu/phones/sony-ericsson/4611/
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Re:Synchromizace kontaktů dvou telefonů
« Odpověď #2 kdy: Leden 11, 2012, 19:27:27 »
Hm, už jsem s tim zabil spoustu času, leč připojit se mi nedaří. Když napíšu adresu telefonu, dostanu hlášku. viz screenshot
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma

paur

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Synchromizace kontaktů dvou telefonů
« Odpověď #3 kdy: Leden 11, 2012, 20:52:03 »
A zkusil jsi udělat to, co to po tobě chce? T.j. přidat uživatele do skupiny tty? Zdá se, že problém je v přístupových oprávněních.

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Re:Synchromizace kontaktů dvou telefonů
« Odpověď #4 kdy: Leden 12, 2012, 08:45:30 »
No to jsem sice chtěl, tak nějak jsem ale nevěděl jak, . Mohl by si mi, prosim tě,  poradit jak na to?
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 469
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Synchromizace kontaktů dvou telefonů
« Odpověď #5 kdy: Leden 12, 2012, 15:18:53 »
MCC >> Systém >> Spravovat uživatele systému a tam si u svého uživatele vše naklikáš (Upravit uživatele >> záložka Skupiny)
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 917
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Synchromizace kontaktů dvou telefonů
« Odpověď #6 kdy: Leden 12, 2012, 15:43:06 »
No to jsem sice chtěl, tak nějak jsem ale nevěděl jak, . Mohl by si mi, prosim tě,  poradit jak na to?
A proc tedy nenapises hned v prvnim dotazu "vypsalo mi to .... blabalbla... ale nevim jak."
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Re:Synchromizace kontaktů dvou telefonů
« Odpověď #7 kdy: Leden 12, 2012, 18:21:33 »
Citace
A proc tedy nenapises hned v prvnim dotazu "vypsalo mi to .... blabalbla... ale nevim jak."
No původně jsem se ptal na jiné způsoby, (aplikace), pro synchronizaci telefonů...

Bohužel ani přidáním se do skupiny tty se hláška nezměnila. Problém bude jinde. Už jen to že mám vlastně 4 možnosti pro připojení telefonu k PC se věc neskutečně komplikuje, musím vždy vyzkoušet nespočet kombinací. zkouším dál...  :-\
díky všem za  rady

NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Re:Synchromizace kontaktů dvou telefonů
« Odpověď #8 kdy: Leden 12, 2012, 22:12:11 »
Tak jsem nakonec telefon připojil, bohužel žádná data kromě čísel ze SIM načíst nejdou. Trochu podivné. Budu muset zpět Outlook...  :'(
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 469
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Synchromizace kontaktů dvou telefonů
« Odpověď #9 kdy: Leden 12, 2012, 23:07:27 »
a problém byl v čem?
diskuze ukončená ve stylu povedlo se mi to, ale bez popsání postupu nebo v čem byla chyba bude dalšímu, který bude mít stejný problém, k ničemu
nic dalšího ti ani stránky s programem Wammu neslibovaly, konkrétně ten tvůj telefon má u toho tvého typu napsáno jen info, sms, phonebook, žádná zmínka o kalendáři ...

PS: trochu Off Topic - zlatý Android, žádná dementní synchronizace přes ten bordel od MS, kompletní synchronizace přes net na gmail

Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Re:Synchromizace kontaktů dvou telefonů
« Odpověď #10 kdy: Leden 13, 2012, 17:28:23 »
Jasně, sorry. Problém je v tom že pořádně nevim jak se mi to povedlo. Sručně: Přidal jsem uživatele do skupiny tty. To nepomohlo, telefon se připojoval přes ttyACM0, což myslím je skupina dialout. Tu jsem taky přidal. Pak jsem nechal telefon hledat automaticky, což našlo zařízení právě na ttyACM0 a ttyACM1. Stačilo jen dokončit průvodce a telefon byl připojen. Typ připojení  je at, což mě mate, na wammu stránkách píšou blueat. Jde to ale jen přes příkazy AT, protokol OBEC a IrMC nefungujou.
Myslel jsem že mám vyhráno. Telefon se připojil, jenže nejdou načíst Kontakty (telefon),to napíše chyba komunikace , jdou načíst jen Kontakty (všechny) a tam se stáhnou jen kontakty ze SIM, pak hláška: chyba komunikace. 

Jinak nepotřebuji synchronizovat nic jiného než phonebook, což miyslím že by mělo wammu zvládnout. Jsem z toho samozřejmě smutný, ale navim jak dál. Doufal jsem že by mohl mít konkrétní zkušenosti s tímto softem.
 
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 469
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Synchromizace kontaktů dvou telefonů
« Odpověď #11 kdy: Leden 13, 2012, 19:11:02 »
to už je lepší  ;)

no ten blueat je pro spojení pro bluetooth, snad ti pomůže diskuze na bubuntu fóru (sice k jinému telefonu, ale principy jsou stejné) http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=19398.0
abys to mohl využít, tak musíš telefon nejdřív spárovat, pro Gnome přes Blueman, pro KDE4 přes něco jiného (nejspíš bluedevil), podrobněji jsem se tím nezabýval, snad poradí někdo jiný

ale nezdá se mi moc pravděpodobné, že by spojení přes kabel nezvládlo to co přes bluetooth, ale můžu se plést
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Re:Synchromizace kontaktů dvou telefonů
« Odpověď #12 kdy: Leden 13, 2012, 20:16:04 »
Zkoušel jsem ještě bluetooth, nepovedlo se propojit Wammu a MT. Zkusil jsem ještě jednou kabel na druhém počítači, výsledek stejný. Načíst lze pouze kontakty ze SIM. Z logu jsem nic nevyčetl.
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma