Autor Téma: Nelze spustit po instalaci  (Přečteno 9320 krát)

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Nelze spustit po instalaci
« kdy: Leden 06, 2012, 09:38:39 »
Dobrý den, mám problém... Nainstaloval jsem Mageii1 32b na nový notebook Asus X53U-SX242. Po spuštění začne nabíhat, čtu výpisy a po té co je napsáno removing generic driver se obraz rozsype a neleze nic dělat. Zkusil jsem také zavést Live CD, to fungovalo ok, zkusil jsem tedy instalaci z LiveCD, výsledek bohužel stejný - špatný. Máte někdo nápad co s tím?
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Re:Nelze spustit po instalaci
« Odpověď #1 kdy: Leden 06, 2012, 09:43:41 »
Zkoušel jsem také start v nouzovém režimu, výsledek stejný.
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma

Blasius

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 28
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Nelze spustit po instalaci
« Odpověď #2 kdy: Leden 06, 2012, 10:41:11 »
Těžko říct co to je, mohla by to být grafika.
Spusť Live CD a mrkni jakou používá grafickou kartu. Tu potom zkus použít i v Instalaci.
("Ovládací centrum Mageiau"/"Hardware"/"Nastavit grafický server"/"Grafická karta")
Mageia 1 x86_64, KDE 4.6
notebook: ASUS U53JC
* Chipset – Intel HM55
* Up to 4 GB of RAM DDR3 (1066 MHz)
* 15.6-inch display with a resolution of 1366×768 pixels
* Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD (U53Jc)
* Winchester – 640 GB
* Optical Drive DVD Super-Multi

dom

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Nelze spustit po instalaci
« Odpověď #3 kdy: Leden 06, 2012, 10:41:24 »
Podle mého několikaletého trápení s grafikou NVidia na notebooku Compal FL90 bych to tipoval opravdu na ovladač grafiky. Nedávno jsem dělal čistou instalaci Mageii a podobně jsem se s tím trápil. Pokus se nabootovat s ovladačem VESA - přidat při spuštění parametr xforcevesa. To mi pomohlo dostat se do grafiky. Pak odinstalovat stávající ovladač - já měl po instalu Nouveau. Potom si stáhni nejnovější ovladač ze stránek výrobce a nainstaluj. Pak uprav soubor /etc/X11/xorg.conf (v sekci Device přepsat na Driver "nvidia"). Vše je popsáno na foru Mandrivy mnohokrát. Mám zkušenost, že až poslední dobou originální ovladače mi fungují dobře, (někdy od verze 2.75.xxx) včetně efektů. Před rokem mi dokonce daleko lépe fungovaly ovladače Nouveau - bohužel nepodporují 3D blbostičky.
Notebook Compal FL90, Mageia 2, KDE 4.8.5, NVidia GeForce 8600M GT.

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Nelze spustit po instalaci
« Odpověď #4 kdy: Leden 06, 2012, 10:53:12 »
Podle mého několikaletého trápení s grafikou NVidia na notebooku Compal FL90 bych to tipoval opravdu na ovladač grafiky. Nedávno jsem dělal čistou instalaci Mageii a podobně jsem se s tím trápil. Pokus se nabootovat s ovladačem VESA - přidat při spuštění parametr xforcevesa. To mi pomohlo dostat se do grafiky. Pak odinstalovat stávající ovladač - já měl po instalu Nouveau.
Az potud je to spravne. Ale dale pokracuj tim, ze nastavis zdroje a doinstalujes -devel verzi kernelu. (uname -a > jmeno kernelu > balik kernel-desktop-devel-latest nebo spise kernel-desktop586-devel-latest ).
Potom spustis MCC>Hardware> Nastavit graficky server. Klepnes na Graficka karta. System ti nabidne instalaci propriet. driveru. Klepnes na Ano. Pockas a... restart.  Chvilku to bude trvat, bude se kompilovat novy modul. Ale pak by to melo jet.

PS: V mem repozitari (http://petos.cz/rpms) je i nejnovejsi driver pro nVidie.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Re:Nelze spustit po instalaci
« Odpověď #5 kdy: Leden 06, 2012, 11:29:24 »
Nevim jak zadat při  spuštění parametr xforcevesa. Navíc má NtB grafiku Radeon HD6320 a  jak jsem čet na zahraničních  fórech, tak tam lidi taky měly problémy.
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Nelze spustit po instalaci
« Odpověď #6 kdy: Leden 06, 2012, 11:35:18 »
Nevim jak zadat při  spuštění parametr xforcevesa.
V nabidce GRUBu u jadra zvol F3 a potom to dopis na konec radku.

Navíc má NtB grafiku Radeon HD6320 a  jak jsem čet na zahraničních  fórech, tak tam lidi taky měly problémy.
To by mohl byt problem. Zkus ten postup, co jsem uvadel (pro ATI to plati stejne). Pokud nepomuze, tak hold budes bez akcelerace :/ -- napis, a zprovoznime to bez ni.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

dom

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Nelze spustit po instalaci
« Odpověď #7 kdy: Leden 06, 2012, 11:45:38 »
Při zprovoznění grafiky jsem neměl Peťošův repozitář přidaný, tak možná to byl důvod. Jinak mi nikdy z repozitářů žádný driver nešel. Vyjímka byla, když jsem zkoušel nainstalovat Mageia 2. Tam to fungovalo ihned a po aktualizaci se rozběhly i efekty bez jakéhokoliv nastavování. To jsem ještě nezažil. Bohužel se mi vyskytly jiné potíže, takže jsem se vrátil k MGA 1 - zatím.
Tvůj NTB jsem nestudoval, jen jsem viděl v tvém profilu NVidia, tak jsem myslel, že to platí.
Notebook Compal FL90, Mageia 2, KDE 4.8.5, NVidia GeForce 8600M GT.

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Re:Nelze spustit po instalaci
« Odpověď #8 kdy: Leden 06, 2012, 13:19:44 »
Tak se mi povedlo nabootovat s vesa ovaldačem. Pak jsem nainstaloval ATI driver který to nabídlo. Všechno funguje skvěle, dokonce i akcelerace, jen se v pravém dolním rohu objevilo Unsupported hardware. Je to poloprůhledný obdelníček. Nevim proč to tam je, když jede ovladač fglrx dobře. Na fórech jsem kloudnou radu nenašel.
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 471
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Nelze spustit po instalaci
« Odpověď #9 kdy: Leden 06, 2012, 13:58:46 »
jen se v pravém dolním rohu objevilo Unsupported hardware. Je to poloprůhledný obdelníček.
tato značka se objevuje o ovladačů, které ještě oficiálně nepodporují grafickou kartu, zmizí to s novější verzí ovladačů (za předpokladu, že v nich bude ofic. podpora), pokud popátráš na webu ATI/AMD tak by ses to měl ostatně dozvědět - viděl jsem to asi před rokem na pc od kolegy
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Re:Nelze spustit po instalaci
« Odpověď #10 kdy: Leden 06, 2012, 14:11:23 »
Takže nezbývá než čekat až bude k mání novější ovladač? Taková nepříjemnost  >:(
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 471
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Nelze spustit po instalaci
« Odpověď #11 kdy: Leden 06, 2012, 14:21:24 »
můžeš zkusit pohledat v testing repozitářích jestli se tam nepovaluje novější kernel na který budou navázány i balíčky s novějšími ovladači, případně zkusit stáhnout a nainstalovat ovladač přímo ze stránek ATI/AMD ...
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Re:Nelze spustit po instalaci
« Odpověď #12 kdy: Leden 06, 2012, 14:35:41 »
Do testing repozitářů raději nepudu, obávám se že bych nadělal víc škody než užitku. Na stránce AMD bohužel ovaldače pro tento počítač nejsou, tam jsem začínal...Nejde mi do hlavy proč tam někdo takovou hlášku vložil, když to vlastně ani neni pravda  ???
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 471
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Nelze spustit po instalaci
« Odpověď #13 kdy: Leden 06, 2012, 18:21:02 »

Na stránce AMD bohužel ovaldače pro tento počítač nejsou, tam jsem začínal...
no do ATI nedělám, ale přes jejich průvodce jsem se proklikal k těmto ovladačům, které by měly být pro tu tvou kartu http://support.amd.com/us/gpudownload/linux/Pages/radeon_linux.aspx
to je Catalyst ve verzi 11.11, ty máš nejspíš nainstalovanou verzi z repo ve verzi 11.8
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Re:Nelze spustit po instalaci
« Odpověď #14 kdy: Leden 06, 2012, 18:36:00 »
sorry, to mi halva nebere. Na stránce AMD jsem hledal dle typu GK, a tato (HD6320) tam neni. Pak taky nevim jak použít ten soubor run a navíc se mi dle jména zdá že je pro 64b verzi systému. ati-driver-installer-11-12-x86.x86_64.run
vim že nic nevim  :-[
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma