Ahoj, je to pouze tim, jak mas nastaveny zobrazovani v jednotlivych nastrojich. Napr. pro zobrazeni galaxii potrebujes jinou skalu nez pro zobrazeni hvezd. FITS je skvely format, je to vlastne kontejner, obsahujici surova data a metainformace. Muzes do nej narvat tedy i napr. k jednomu objektu nekolik pozorovani, pricemz budes mit dany objekt (napr.) v H-alpha, Fe, R, G, B, darkframe a jeste k tomu spektrum a to vse v jednom souboru (jo, vetsinou se to dava do vicero, ale... jde to, spektra jsou takto velmi casto).
Takze tva otazka je vlastne,... uplne spatne
Je to podobne, jako kdyz fotis do RAWu ve fotografii a mas vzdycky jinak upravenou bilou (v kazdem programu je jina defaultni barevna matice, ze) a ptas se, proc mas vzdy jine barvy. Tady je to podobne.
Nevim, co presne chces s temi FITSy delat, jestli jen fotit obrazky, tak doporucuji bakalarku Jany Polednikove (Spektrální syntéza astronomických snímků --
http://is.muni.cz/th/211890/prif_b/bakalarka2.pdf?zpet=%2Fvyhledavani%2F%3Fsearch%3Djana%20polednikova%20agenda:th%26start%3D1 ). Pokud s tim chces delat i neco vic (fotometrie, astrometrie), tak doporucuji hodne postudovat
Ne, ze by to neslo, ale... chce to hodne, hodne vedet o tom, co vlastne chces delat, jak a proc a jaka jsou jednotliva uskali. Ja to studoval na vysoke (napr.
http://physics.muni.cz/~petos/f3190/index.html), kdybys potreboval poradit, napis a muzeme se o tom pobavit.