Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pavelt

Stran: 1 ... 7 8 [9]
121
Software - ostatní / Re:Topological autorouter pro návrh PCB
« kdy: Červen 03, 2013, 17:55:35 »
Ještě dotaz, který se tématu dotýká okrajově. Z fóra KiCADu jsem zjistil, že v repozitářích Mageii je verze KICADu hodně stará (z roku 2011). Jak a koho je možné požádat, aby byla verze KiCADu v repech současná? (Nebo alespoň ne dva roky stará:-) )

122
Opravdu to unaveným tlačítkem není, mám to vyzkoušené. Mechanika je v pořádku. Jak jsem psal výše, nějaký bug tohoto druhu se řešil. Myslím si, že je to taky bug.

123
Software - ostatní / Re:Topological autorouter pro návrh PCB
« kdy: Červen 01, 2013, 16:06:08 »
Yullaw: Děkuju, už se stalo, přešel jsem ve velmi krátké době na KiCAD a jsem zatím velmi spokojený. U projektu GEDA bylo zajímavé, že každá část byla v podstatě samostatná a autonomní. V nějakých balících GEDA jsem zmínku o topologickém autorouteru nalezl, ale ještě nenašel čas  ho zkusit. Chtěl bych ho zprovoznit, protože jde opravdu o unikátní technologii. Našel jsem i e.mail na autora.
Takže zatím standardní KiCAD a  topological autorouter snad časem.

124
Software - ostatní / Re:Topological autorouter pro návrh PCB
« kdy: Květen 25, 2013, 19:34:29 »
Zkusil jsem to podle Tvé předchozí rady a jak vidím, nepůjde to. Zkusím napsat autorovi nebo posurfovat. V každém případě díky za rady a ochotu.
Pavel

125
Software - ostatní / Re:Topological autorouter pro návrh PCB
« kdy: Květen 25, 2013, 18:51:58 »
Tak mi konzole píše:

gcc -fPIC -shared -o toporouter.so -g -I../../pcb/src -I../../pcb -O2 `pkg-config gtk+-2.0 --cflags --libs` -std=c99 -Wall triangle.c toporouter.c -DDEBUG
Package gtk+-2.0 was not found in the pkg-config search path.
Perhaps you should add the directory containing `gtk+-2.0.pc'
to the PKG_CONFIG_PATH environment variable
No package 'gtk+-2.0' found
In file included from triangle.h:34:0,
                 from triangle.c:56:
toporouter.h:47:18: fatal error: data.h: Adresář nebo soubor neexistuje
compilation terminated.
In file included from toporouter.c:53:0:
toporouter.h:47:18: fatal error: data.h: Adresář nebo soubor neexistuje
compilation terminated.
make: *** [toporouter] Error 1

koukám, že mám nainstalovaný balíček gtk+2.0 ale požadovaný gtk+-2.0 ne a ne najít a soubor data.h v archivu nebyl. Tak to je asi konečná co?

126
Já vím, že se člověk někdy vyděsí, nepřemýšlí a zapomene třeba na to unavené tlačítko, ale po mageii2 na komp šly na chvíly windows XP a vše šlo dobře. V Mageiách se tlačítkem prázdná mechanika otevře, ale jakmile načte médioum, jakoby zamrzne.
Našel jsem cosi o bugu:
https://bugs.mageia.org/show_bug.cgi?id=4803
Vypadá to že je to ještě nějaké unresolved a unfixed.
Pavel

127
Software - ostatní / Re:Topological autorouter pro návrh PCB
« kdy: Květen 25, 2013, 16:44:14 »
Autorouter slouží k návrhu plošných spojů. Když člověk vytvoří schéma a pak rozloží součástky na desce plošného spoje, autorouter vezme předpis kterou součástku s jakou spojit, který vývod se kterým a udělá to sám. Některé autoroutery udělají tak příšerný návrh plošného spoje, že je buď pro amatéra nevyrobitelný nebo dokonce ho nedodělá do konce. Zmíněný topologický router na to jde jinak (jak přesně jinak nevím :-) a dokáže vytvořit plošný spoj třeba i jednostranný tam, kde by jiné routery udělaly dvoustranný - jednoduše řečeno. Prostě místo na desce využije až do mrtě.
Díky za info, zkusím kompilovat.
Pavel

128
Systém - ostatní / Po načtení DVD mechanika už médium nevysune
« kdy: Květen 25, 2013, 16:36:02 »
Když vložím do DVD mechaniky disk a zavřu ji, načte se a zobrazí jeho přítomnost v systému. Jakmile mačkám fyzicky, hardwarově tlačítko na mechanice k vysunutí disku, mechanika nedělá nic. Když ale spustím K3B a dám myší a pravým tlačítkem vysunout disk softwarově, mechanika se probere a šuplík s diskem vysune.
Mandriva to nedělala, Mageia2 ano a tak jsem čekal na 3. verzi a ona je tu ta chyba pořád.
Není to bug? Co s tím?
Díky Pavel

129
Software - ostatní / Topological autorouter pro návrh PCB
« kdy: Květen 25, 2013, 16:26:57 »
Ahoj, mám prosbu na někoho zkušenějšího. Kdysi jsem četl o topologickém autorouteru pro KiCAD a GEDA, ale pak se webové stránky jaksi vytratily a místo nich je příšerně toporný TOPOR. Po létech jsem na ten autorouter narazil:
http://code.google.com/p/google-summer-of-code-2008-geda/downloads/detail?name=Anthony_Blake.tar.gz&can=2&q=
Ale nevím co s tím kódem. Je mi jasné, že bude třeba ho zkompilovat, ale co z toho vzejde? Nějaký rpm balíček pro Mageiu? Byl by někdo ochotný, prosím, se na ten zdroj podívat a pořípadě zkompilovat? Ten autorouter byl tenkrát velice chválený na diskusích, nějak zapadl a třeba by stálo za to ho znovu připomenout alespoň pro vývojáře Mageiáře :-)
Díky předem
Pavel

130
Software - ostatní / Re:com port nespolupracuje s Bitscopem
« kdy: Březen 17, 2013, 20:54:15 »
Děkuju za tip s právy. Bohužel, nezafungovalo to. Po nějaké době jsem potřeboval i AVRStudio na odladění programu k mikročipu a ten taky komunikuje pšes sériový port. Tak jsem ho taky nainstalil na Mageiu pod WINE. Sám o sobě chodí, ale i u něj mi nefunguje komunikace přes com port. AVRStudio je trochu sdílnější a tak u něj vím, že připojené zařízení na com port našlo ale nejde mu komunikovat. Polopatičtěji řečeno, když nepřipojím na com port nic, hlásí, že tam nic není, když tam připojím programátor, nehlásí nic, ale nekomunikuje s ním. Nainstaloval jsem tedy na ten PC i Windows XP a ejhle, com port jede. Zatím tedy pořád pod Linuxem nevím jak na to.

131
Software - ostatní / Re:com port nespolupracuje s Bitscopem
« kdy: Únor 12, 2013, 09:25:25 »
Děkuju, Peťoši, za radu, zase jsem se něco nového přiučil :-) Balíčky jsem nainstaloval, to se povedlo, ale Bitscope furt nic. Myslel jsem, že to může být něčím okolo vlastního COM portu a Linuxu, ale vypadá to na nějakou chybu nebo nastavení ve vlastním DSO softwaru. Takže jdu obtěžovat výrobce Bitscopu. Díky Pavel

132
Software - ostatní / Re:com port nespolupracuje s Bitscopem
« kdy: Únor 06, 2013, 09:10:16 »
Dál jsem zkoušel Bitscope DSO rozjet na dvou rozdílných PC, na obou chodí software offline v pohodě, ale jako dřív nekomunikuje přes COM port. Zkoušel jsem i USB-RS232 adaptér, ani přes něj to nejde. DSO umožňuje výběr různých portů, ať vyberu jakýkoliv COM port pro komunikaci - nekomunikuje.  Instaloval jsem DSO i na Mandrivě a žádná změna, pořád COM port ignoruje. Takže to není Mageiou jako takovou.
Nutno říct, že jedu pod KDE a v readme souboru instalace DSO je psáno:

 Nothing else needs to be done to  use it but you will need to ensure
 you have X  and Gtk2 installed on your system. If  you use Gnome all
 you need will  be installed already. If you run KDE  you may need to
 install some libraries; the complete list of library dependencies is
 libatk1.0 libc6 libglib2.0 libgtk2.0 libpango1.0 and libx11-6.

Tak jsem zkoušel zjistit, jestli můj systém obsahuje tyhle soubory, ale na to jsem jen obyčejný uživatel. Prosím o radu, odkud tyhle
libatk1.0 libc6 libglib2.0 libgtk2.0 libpango1.0 and libx11-6
vzít.
Už kdysi jsem přemýšlel, když nějaká aplikace vyžaduje určitý soubor, že ten soubor může být součástí nějakého balíčku. A jak zjistit který balíček to je, když se může jmenovat úplně jinak?
Vlastně to bylo v okamžiku, kdy jsem se chtěl naučit kompilovat. Tenkrát mi konzole vyplivla, že potřebuji soubory blablabla a já nevěděl, v jakých balíčcích je najít. Tak to tu mám zas :-(

133
Software - ostatní / Re:com port nespolupracuje s Bitscopem
« kdy: Únor 05, 2013, 04:56:10 »
Podařilo se mi zprovoznit i verzi softwaru DSO pro Linux Generic. Ale ani tahle verze s COM portem nespolupracuje.

134
Software - ostatní / com port nespolupracuje s Bitscopem
« kdy: Únor 03, 2013, 18:30:35 »
Mám postavený Bitscope (http://www.bitscope.com/) a donedávna ho používal bez potíží s jeho softwarem DSO na Windows. Widle chci ale úplně zrušit a tak jsem zkusil DSO pro Linux (http://www.bitscope.net/download/?p=download)
Použil jsem rpm pro Fedoru, protože s tím jejich Linux Generic si moc nevím rady - jak ho vůbec zprovoznit. Balíček pro tu Fedoru se mi nainstaloval a software jede bez potíží, ale vůbec nedetekuje Bitscope (harware) připojený na sériový port PC.
Kdyby se našel dobrák, který by s tímhle chtěl ztratit trošičku času, pomohlo by mi to. Přiložím případně nějaké screenshoty. Nemusí být na provoz COM portu nainstalovaný nějaký extra balíček? Nebo to může být tou verzí pro Fedoru?
Pavel

Stran: 1 ... 7 8 [9]