Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Josef Kadleček

Stran: [1] 2 3 ... 9
1
Grafická prostředí / LXQt
« kdy: Leden 08, 2018, 23:44:41 »
Vážení přátelé, máte někdo zkušenosti s grafickým prostředím v nadpisu? Jakého má správce přihlášení? Přiznávám bez mučení, že to chci zkusit na Fedoře (doporučil mi ho Jirka Sešívaný), ale klucí fedorácí jsou teď všici asi někde na lyžích.
Dík
Pep

2
Síť a Internet / Hry pro děti
« kdy: Prosinec 29, 2017, 13:15:27 »
Zdar, teď jsem u známého, mám s sebou flashku s MGA6, ale jejich mládě hrává hry z http://decko.ceskatelevize.cz/hry
Budou chodit na MGA?

3
Instalace softwaru, aktualizace / Re:Po aktualizaci už MGA6 nenaběhne
« kdy: Prosinec 28, 2017, 22:57:53 »
Grafika je Nvidia. Ale při minulé instalaci jsem si dával většího majzla, ale páč je to ten starej krám a kolega-geront chce automatický přihlášení a já muto chtěl maximálně zjednodušit, zaklikal jsem kde co a po několikerém restartu grafika opět zkolabovala. Takže holt bude muset kolega psát při přihlášení heslo. Tedy chyba je v tuhle chvíli zatím (snad) spíš u mě. Kdyžtak se ještě ozvu.
Zatím díkes.

4
Instalace softwaru, aktualizace / Po aktualizaci už MGA6 nenaběhne
« kdy: Prosinec 28, 2017, 20:36:11 »
Navazuji na toto vlákno:
http://forum.mageia.cz/index.php?topic=864.0
Stalo se mi to samé, po instalaci a asi po druhé či třetí aktualizaci hned po instalaci (kde se měnil i kernel a chtělo to reboot) nenaběhla grafika. Postup z výše uvedeného vlákna od Yullawa ani mě nepomohl, teď do toho přes deset let starého krámu mastím z flashky opět další čistou instalaci (a děsím se, že se to bude opakovat).
Nicméně po nenastartované grafice (systém evidentně jel) jsem se prokousal (Ctrl+Alt+F2 či kolik a přihlášení pod rootem) až k povídání, že je cosi v /var/log/Xorg.0.log a že mám jít pro pomoc na bugs.mageia.org ale tam jsem jako anglicky nehovořící lama ztracen.
Přikládám fotky z monitoru daného případu.

5
Grafické a televizní karty / Re:Pomalý běh prohlížeče
« kdy: Prosinec 12, 2017, 08:03:55 »
Jj, to jsem fatálně smlčel. Používám všude FF. Doufám, že je to případně odinstalovatelné bez následků ;)

6
Grafické a televizní karty / Pomalý běh prohlížeče
« kdy: Prosinec 10, 2017, 17:26:15 »
Vážení přátelé,
teď jsem přes USB nainstali MGA, na prehistorickou mašinu (screenshot), uname - a:
Linux localhost 4.9.56-desktop-1.mga6 #1 SMP Thu Oct 12 22:53:48 UTC 2017 i686 i686 i686 GNU/Linux
rozchodil multifunkci Canon Pixma MG2550S i se skenerem (!),
ale na YB nelze shlédnout videa ani v malém okně (fullscreen nelze vůbec), Aukro tam reaguje na klávesnici se zpožděním třeba 10sec, prostě děs.
Připojení mám viz druhej screenshot, NB mám taky prehistorickej, takové to domácí PC víceméně taky, ale na obou jedou videa i na fullscreen.
Z externího DVD(USB) jede na téhle zlobivé mašině video normálně (Kaffeine).
Nenapadá, co bych dalšího mohl/měl poskytnout za info, aby bylo možno poradit, kde by mohl být zakopaný pes.
Děkuji velmi zdvořile

7
Jj, to názvosloví někdy dokáže věci!
Takže - jestli jsem to dobře pochopil. A teď rekapituluju svůj stav:
Na oddíle /home (struktura mého disku je vidět na obrázku v úplně úvodním postu tohoto vlákna) mám pouze symlink s názvem .thunderbird, který odkazuje na můj (kdysi dávno vytvořený) oddíl s názvem /data a v něm na fyzický adr .thunderbird. S oddílem /data při čisté instalaci nehodlám jakkoli hýbat. Vše důleřité si samozřejmě ještě pro sichr zazálohuju někam (HDD, DVD, flash)

Takže podle Tvé rady:

0. Fyzický adr .thunderbird na oddíle /data pouze přejmenuju (i když se mi to na oddíle, kterého se přeinstalace vlastně nedotkne nezdá důležité)
1. Udělám čistou instalaci MGA5, přičemž obvykle nechám zformátovat systémový oddíl - / a můžu vlastně zformátovat i oddíl /home (nechme stranou můj úmysl zlikvidovat oddíl s widlows a nějak rozprostřít jejich prostor mezi oddíl systémový a oddíl /home - kdoví, kam se mi pak vrtne /swap??? Můžu zkusit GParted?).
2. Doinstaluju Thunderbird + češtinu, ALE NESPUSTÍM ho!
3. .thunderbird, který si instalace v /home vytvoří smažu
4. V /home vyrobím symlink, který bude odkazovat na fyzický adresář .thunderbird na oddíle /data
5. Spustím Thunderbird

Jestli tam mám chybku, vinou mé špatné chápavosti, prosím edituj body. Systém step by step teď považuju za dost klíčový.
Díky Pep

8
Právě to jsem já nikdy nedokázal; on si TB vyrobí v /home adr .thunderbird a maily jsou, pokud se nepletu, schované v podadr. s pokaždé jiným jménem (a to myslím nějak náhodně vygenerovaném; můj se momentálně jmenuje 0ztnvu4w.default). Při pokusu o zálohování jsem ho zkopíroval. A do něj po čisté instalaci vložím tu svou poštu, tak jí, lumpík, ignoruje. Pak se mi i povedlo, že si TB vyrobil (nepopírám, že mou vinou) více účtů a stal se mi v tom trošku chaos. Jediné, co jsem kdysi dávno provedl je, že jsem adr .thunderbird přesunul na oddíl /data a udělal mu v /home jen symlink. To mi funguje, ale i tak, myslím, jen od toho okamžiku, starší maily byly a jsou fuč. Ani si už nepamatuju, zda jsem náhodou nemusel ručně přepisovat i celý adresář (to je soubor abook.mab ?).
Jestli máš funkční návod na převedení TB do nového systému po čisté instalaci, budu Tě provždy velebit!   :) Dosud z toho mám stále kopřivku, stačí jen pomyslet. To stejné bylo v dávnu u OutlookExp pod widlema, taky jsem ho nikdá nepokořil.

9
No, dlouho jsem nepsal; to víš, co funguje, se neopravuje. Opravoval a tvořil jsem úplně jiné věci ;D

Inu, jediné, čeho se při čisté instalaci obávám je ztráta přístupu ke stávající poště v Thunderbirdu. Ten nemá - jako FF - zálohování vůbec žádné. I když si člověk zazálohuje všechno trochu důležité (poštu, adresář/e,), jen Ondrovi Krejčíkovi (který mě v r. 2005 převedl na břeh Svobodného softwaru/Linuxu) se povedlo to tehdy jakž takž rozchodit. Stejný problém jsem relativně nedávno řešil i s klukama z Fedořího fóra, ale taky nic moc uspokojivého. Návrh zněl - přechod na Evolution, ale ani tam si nejsem jistý možností importu dat a z externího HDD už tuplem. Doplňky a zásuvné moduly u TB nic na export/import nemají, tím méně pro linuxí verzi.
Holt mě asi ta oběť čeká. A taky si konečně koupit externí HDD  ;) Takže jak to vidím, tak ještě chvilku.

10
Vážení přátelé,
už předlouho (tři verze) se odhodlávám k nějaké formě upgrade, prosím netlučte mi hned ;) A netlučte mi i proto, že kumuluju dotaz, páč spolu jaksi souvisí.
Nejdřív jsem se bál, že musím udělat zásadně čistou instalaci, z wiki jsem totiž kdysi získal pocit, že povýšení "záměnou repozitářů" je stále jen jakési experimentální. A tak jsem to odkládal až doteď, mezi čímž jsem si na Fedoře vyzkoušel, že to jde víceméně po másle a už se tolik nebojím:

1. Mám v systému historicky WinXP, které už léta nikdo nespustil. Rád bych je zrušil a oddíl použil k rozšíření systémového, co na něj navazuje,viz obr.  (nejradši bych /home, ale to jaksi asi moc nejde, co?). Předpokládám, že stále nic lepšího než GParted není. Tím asi bude nejlepší začít, nemýlím-li se?
Teda ne, nejdřív jsem už zálohoval důležité věci, jako ostatně čas od času vždy.
2. Co že to mám za verzi - 32bit anebo 64bit? uname -a hlásí:
Kód: [Vybrat]
Linux localhost.localdomain 3.4.69-desktop-1.mga2 #1 SMP Sat Nov 16 17:42:38 UTC 2013 i686 i686 i386 GNU/Linux3. Je vůbec ještě možné z mé MGA2 postupně upgradovat až na aktuální MGA5? Jaká jsou úskalí? (Errata 2->3 přečtena, opatření provedeno; tak bych postupoval i dál)

11
Zpracování zvuku / Re:K3b a *.wav, který mu nechutná
« kdy: Říjen 01, 2014, 12:51:23 »
Tak se probouzím k odpovědi:

Jde o audioCD.
libwavpack1  a  kde4-audiocd byly nainstalovány
gstreamer0.10-wavpack doinstalován

Pokud chci vypálit obraz, K3b patrně chce soubor=obraz (*.iso?). Ten nemám a mít nikdy nebudu.
Buď chci po K3b režim "AudioCD" (a se žádným obrazem se mi nebude zabývat) anebo zvolím "Vypálit obraz" a chce iso. Nic mezi tím.
Všechno ostatní K3b vypálí, tedy i *.mp3.
Já ale NECHCI na AudioCD pálit zmršené, degradované mp3 (které chápu, že si pak K3b sám pro sebe klidně jako mezikrok převede na wav, což mě žíly netrhá), ale chci pálit surové, kvalitní, nekomprimované wav (tedy dejme tomu o tři řády kvalitnější). Což se podivuju, že nedokážu.

12
Zpracování zvuku / K3b a *.wav, který mu nechutná
« kdy: Září 26, 2014, 21:12:41 »
Vážení přátelé,
mám ještě jako starý lenoch MAG2, což je myslím pro následující problém fuk.
Jedna dost známá nejmenovaná kapela se rozhodla vydat album už jen na netu. Zřejmý obecný trend. Na výběr je stažení wav a mp3. I volím wav, protože je oproti mp3 méně degradován (vzorkování 44kHz je dejme tomu použitelné, ale stejně...). OT- dá se flame-ovat o tom, jak je lidské ucho proti této degradaci pořád ještě řádově méně dokonalé. Ale wav je zkrátka bezeztrátový = v nejvyšší kvalitě.

Při pokusu origální wav-y vypálit na CD mi však K3b hlásí:
Nelze zpracovat následující soubory kvůli nepodporovanému formátu:
Tyto audio soubory lze ručně převést na wave formát použitím jiné aplikace, posléze je přidat do projektu.
/home/joe/Hudba/Lanugo 2014/Lanugo2014WAV/01 nachovy kridla.wav
...
/home/joe/Hudba/Lanugo 2014/Lanugo2014WAV/10 at zustanou.wav


Tak jsem zkusil převést pomocí SoundConverteru převést stažené *.wav na jiné *.wav, protože K3b to takhle - jak výše píše - chce.
Beze změny. Wave decoder je v K3b implementován a řádně fungující, jak říká "Nastavení" K3b.
Dělám někde nějakou zásadní systémovou chybu? Nebo se prostě z *.wav vytvořit normálně hrající CDčko nejde? Originální CD má formát *.cda, i kdyby se mi nějak povedlo *.wav-y na *.cda převést, K3b je taky neskousne.
Napadá někoho něco?
Dík

13
Buďte zdrávi, drazí přátelé,
tak to já jsem zatím na MAG2, si mezi vámi připadám jako dinosaur. Mě patrně nezbude nic jiného, než konečně přeinstalit na aktuální verzi, což?
Mě totiž od Micro$oftu přišel včera regulérní mail, že si mám downloadnout novou verzi, páč ta stará přestane co nevidět fungovat - jak koukám jsem ani nepostřehl, že nefunguje, ale ta kravaťácká hovádka z Redmontu sice připustili, že GNU/Linux existuje, ale jen *.deb a *.rpm, takže se bojím roubovat fedoří balíček, co mi cpou.

Off Topic: Dávného mandriváka, tak řečeného "Karla Kudrnu" jsem vyčmuchal na debianím fóru potom, co jsem se osmělil, a po odskoku k Fedoře nainstalil na zbývající mašinku Debian. Halt jsme všichni (linuxáci) jedné krve...
Doufám, že za to nedostanu od Admina po čuni ;)

14
Grafická prostředí / Re:Ikony v KDE4 - VYŘEŠENO
« kdy: Duben 04, 2014, 08:45:17 »
Ha!
Tak další omluva! Měl`s samozřejmě pravdu, jen jsem se zalekl složitého vysvětlení; méně je někdy více!

Takže po předlouhém bádání - VYŘEŠENO:

Přehodit po kliknutí pravým myšítkem do plochy poslední položku dole - "Nastavení......" a vybrat v "Rozvržení" možnost "Pohled na složku".


Nastavení na Prac.plocha či Rozvržení novin rozhází komplet celé nastavení Plochy, takže bacha na to. Jinde se to patrně přenastavit ani nedá.

Díky za trpělivost (doufám že v KDE 5 se už nevyzná vůbec nikdo a bude to ještě řádově složitější)

15
Grafická prostředí / Re:Ikony v KDE4
« kdy: Duben 03, 2014, 22:09:59 »
Sluší se poznamenat, že zas tolik špíny na KDE 4 jsem kydat nemusel.
Omlouvám se vývojářům.

Stran: [1] 2 3 ... 9