Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - tomyp

Stran: [1] 2 3 ... 6
1
Nastavení systému / Re:Spuštění openvpn po startu
« kdy: Prosinec 02, 2019, 20:46:46 »
Ahoj a nastavoval jsi to přímo přes iptables? Protože jestli jo tak se asi děje tohle ...http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?topic=12861.0

Zkrátka shorewall při bootu přepisuje(přepisoval?) tebou vytvořená pravidla. Proto i mě se stalo : pustím počítač. Nastavím VPN v bashi přes iptables. Otestuju, funguju. Sem borec. restartuju a nic. Co se kwa děje?

Tak to otestuj, jestli to tak je pořád. Já byl za kverulanta. ;D

2
Instalace Mageii / Re:Problém se sítí po přechodu na Mageia 7
« kdy: Prosinec 02, 2019, 20:30:44 »
Aldo dikes, wi-fi už připojím, ale... viz další vlákno.

3
Instalace Mageii / Re:Dnešní aktualizace na Mageia 7
« kdy: Prosinec 02, 2019, 20:29:16 »
Ahoj,
musím konstatovat, že sdílím tvé pocity ze 7. Tohle se fakt nějak nepovedlo. Nebo mám blbou karmu  :o. Instalace tiskárny: detekována, naimstalována.  Ale použití je katastrofa. Pošlu tisk nic. HPlip hlásí: čekám až bude tiskárna dostupná  ???
Po restartu nebo manualním probuzení tiskárny se úloha  laskavě vytiskne. O vlákno dřív jsem řešil připojení wi-fi. alda poradil dobře. Jenom jaksi systém přemýšlí za mě, k jaké síti se připojí. Ikdyž kliknu na jednu konkrétní, tak vybere jinou. Podle umístění routrů evidentně vybírá tu se silnějším signálem a ne tu co chci. OMG, WTF...

Mám podezření, že na tom začali spolupracovat borci z Redmodu  ;D ;D

No snad to dají dokopy.

Přeju pevný nervy.

4
Instalace Mageii / Re:Problém se sítí po přechodu na Mageia 7
« kdy: Listopad 24, 2019, 19:19:00 »
dik za reakci. Ethernet se teď připojí, ovšem nejsem schopný se připojit k wi-fi. K žádné. :'(

5
Instalace Mageii / Problém se sítí po přechodu na Mageia 7
« kdy: Listopad 19, 2019, 21:10:59 »
Ahoj,
tak 7 docela zklamání. Teď jsem to přeinstaloval s 6 na 7.1 - čistá instalace. Po aktualizacích jádro 5.3 kolaps xserveru, 5.1 jádro - xserver po nastavení přes drakconf už funguje. Netaplet respektive připojování do sítě: WTF? Mám t-mobile modem v 6 pohoda standard. V 7 se přednostně připojí WI-FI, přitom kabl zapojený. ručně zhodit wi-fi a pak připojit ethernet. bez odpojení wifi ethernet nereaguje. To, že to nepřepíná ikony, to už nějak neřeším to blblo často.
64-bit systém
grafika NV 1060
monitor LG 4k rozlišení - nedetekuje se korektně
ssd disk samsung
msi deska

Blbne to ještě někomu?

6
Sorry, i3 má grafiku v sobě, takže jsem to bral automaticky. Ale byl problém i s tou deskou. Nenaběhla ani ethernetová karta, až v 7 to bylo OK.

7
Dík aspoň za jednu odpověď. Kupodivu pomohla  ;D
MGA6.1 na ten HW nedostanete. MGA7 už má potřebné ovladače v sobě. Takže pak už to byl  fofr.

8
jeden konkrétní dotaz: na desce je 8pin napájení cpu. Je nutné to zapojit v 8pinu? zdroj má 4+4 ale pasuje jen polovina, ta druhá už nepasuje tvarem. Po rebootu to hlásí chybu acpi

ACPI exception: AE_not_found

tak jestli desce nechybí šťáva pro další periferie. Na netu jsem dočetl, že by to mělo být jedno, ale nějak se mi to nezdá.

9
Tak doplnění: instalace proběhne zcela standardně, ovšem po rebootu je kernel panic a poslední hláška je "fixing recursive fault, reboot is needed"
na netu je toho dost, ale nějaké rozumné řešení jsem z toho ještě nevydumal.

10
Zdravím po dlooouhe době.
Problém: po instalaci a aktualizaci systém nenaběhne.

HW i3-8100,MB MSI B360 pro,SSD Samsung 860 260GB všechno nove

Instalace v legacy módu, uefi končí černou obrazovkou. Rozdělení disku a instalace normalní,nastavení zdrojů a stažení aktualizací normal. Po restartu už systém nenaběhne.
Přitom po instalaci a nasledne při aktualizování net jede,všechno vypadá normálně.
Nějaký nápad co zkusit?Nebo kde by mohl být problém?
Dík za odpovedi

11
Grafické a televizní karty / Gf 1060 x11 fatall error
« kdy: Leden 16, 2017, 21:28:07 »
Ahoj.
Mam novy komp
Grafika Nv 1060. Mg 5 64bit
Nejde nastavit správné rozlišení. Proprietární ovladač hodí chybu a vrátí se k nuveau.
Instalace pod uefi v dualu W10. Prozatim na netu dohledáno, že se hádá proprietární ovladač s novou verzí xorg. Instalace systému je funkční až po instalaci z Live - na tom by měly být nesvobodné ovladače. Klasická instalace končila  černou obrazovkou. Blbne to jenom mě?

12
Instalace Mageii / Re:Dual boot Mageia a Win8
« kdy: Březen 30, 2016, 19:11:45 »

to therot :

Ahoj,
měl jsem s tím taky problém. Spočívá to v tom, že WIN 7 se nenainstalují korektně v efi modu. A instalátor v magei si s tím neporadí. Volbu systému musíš udělat přes boot menu uefi/biosu a předpokládám, že ti to jako mě, bude házet grub error.
 viz moje vlákno  http://forum.mageia.cz/index.php?topic=752.0

Zkontroluj si instalaci w7 pod legacy modem - budeš je muset přeinstalovat, jestli už je máš nainstalované
potom teprve instaluj MGA 5  -TAKY POD LEGACY MODEM - pak ti to bude chodit normálně

13
Podle návodu zde http://wiki.mageia.cz/software:ostatni:android_a_ostatni_os   snažím se odkliknout z firewall Ethernet: vobxnet0,  ale po odkliknutí a stisknutí OK se změna zřejmě nezapíše, protože, když se tam podívám znovu, je Ethernet: vobxnet0 znovu zaškrtnutý. V čem je může být chyba, kde je soubor, do kterého mcc tu změnu má zapsat?

tak jsem si s tím hrál a podle mě ti klikátko zapíše změnu pouze v případě, že zaškrtneš nějakou službu k použití a to do souboru rules.drakx
odškrtnutí jenom nechránění nějakého rozhraní nic nezapíše do žádného konfiguráku. Aspoň jsem to nenašel.

 u tebe bys tedy měl zjistit na jakém portu probíhá komunikace a ten povolit MCC->bezpečnost->nastavit firewall->pokročilé

14
to nejsou blbosti a nevědomky potvrzuješ co píšu.
třeba chceš zprovoznit vpn. Nastavíš nastav si pravidla pomocí iptables(protože se všude dočteš, že se filtrování paketů stará iptables) -  spustíš vpn  a funguje.
Pak dáš restart systému a vpn nefunguje. A proč? Protože to shorewall přepsal podle svých nastavení.
A problém je ten, že tohle nikdo neví a pak se ptá tady. Já to taky nevěděl, když jsem ještě v mandrivě nastavoval VPN. A stálo mě to pár hodin času, než jsem na toto přišel. A to mě tehdy nadzvedlo tak, že jsem shorewall odistaloval a upravil init skripty a fungoval jsem taky.

Debatu na téma praktičnosti zápisu do x konfiguračních souborů místo jednoho příkazu s pár parametry nebudu rozvíjet. Byl by to zbytečný flame. Každému co jeho jest a proti gustu...15
joj, další kdo narazil na shorewall.

pravidla pro pakety obsluhuje iptables a má svoje příkazy, kterými si to nastavíš.
Shorewall je ukrutný drsnokrutý skript, který se spouští při startu systému na základě konstant zapsaných v souborech z předchozího příspěvku vygeneruje a přepíše pravidla iptables, dokonce i ta, která si uděláš pomocí příkazů iptables ( iptables -N .... viz manuál iptables).

Autorům shorewallu to přijde asi ok muset se naučit iptables a potom ještě kryptologiku jejich výtvoru.

Stran: [1] 2 3 ... 6