Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - gln

Stran: [1] 2
1
Mobilní telefony / Re:Android - USB připojení
« kdy: Červenec 25, 2015, 20:22:28 »
Ahoj všem…  :)

Tak mi to nedalo a protože na předešlé verzi Magei, co jsem měl předtím, šel  telefon v režimu mass storage  připojit, tak jsem si stáhl LiveDVD Mageia3, KDE, 32-bit, vypálil na DVD-čko z zkusil načíst… Mageia naběhla, připojil jsem telefon kabelem a ten se v pohodě připojil (viz obrázek 32bit.png). Hmm… A proč to tedy v Magei5 nejde???
Zkusil jsem se podívat do Ovládacího centra Mageia na LiveDVD, jak je detekován HW při připojeném telefonu a objevil se tam jako úložné zařízení USB, modul usb_storage (viz obrázek andr_32.png).

Když jsem zkusil tentýž telefon připojený v Mageia5 pomocí protokolu MTP najít Ovládacím centru Mageia, tak jsem telefon našel pouze v neznámých zařízeních, kde jako modul bylo uvedeno usbfs.
Nemůže být zakopaný pes tady???

Abych eliminoval možnost problému v tom, že dřívější Mageia3, kterou jsem používal byla 32-bitová a teď mám 64-bitovou Mageiu5, tak jsem stáhnu LiveDVD, Mageia3, KDE, 64-bit, Vypálil a zkusil načíst… A telefon šel připojit i tady přes mass strorage.
Jen je zajímavé, a to bylo i dříve, že pomocí tohoto typu připojení jsem neviděl vnitřní paměť telefonu u Androidu 4.x. U starších Androidů, třeba 2.3, jsem viděl obě paměti.

Tak fakt nevím. Protokol MTP bude asi fajn, ale ještě něco to potřebuje…
Stále však nevím, čím to je, že Mageia5 si s telefony pomocí mass strorage nerozumí…

J.

2
Mobilní telefony / Re:Android - USB připojení
« kdy: Červenec 25, 2015, 16:04:05 »
Ahoj lidi… :-)

Tak už jsem se dostal k notebooku a začal zkoušet. Dík všem za podněty a nápady… Tak tedy ke mně a mému notebooku. Vybavení HW a SW viz podpis… :-)

Nainstaloval jsem zmíněné balíčky i se závislostmi: kio-mtp, libmtp9 (libudev1, libusb1), mtpfs.
Sebe jako uživatele jsem přidal do skupiny uucp. Restartoval jsem notebook.
Zkusil jsem připojit telefon (Huawei Ascend P7, Android 4.4.2.) K telefonu jsem přistupoval jak přes widget Dostupná zařízení → Otevřít ve správci souborů, tak i v mém oblíbeném  Krusaderu zadáním mtp:/  do adresního řádku.
Napoprvé se to podařilo, načetly se všechny složky jak na SDkartě (11 složek) tak i interní paměť telefonu (32 složek). Super. Pak jsem to ale zkoušel opakovat – a už to bylo nahodile, tedy u SD karty. Jednou se načetlo 5 složek, jindy jen 2, jindy 8, jindy celá… Zajímavé je, že interní paměť telefonu se celá načetla vždy.
Tak jsem dle WIKI zkusil upravit soubor /usr/share/apps/solid/actions/solid_mtp.desktop, tedy řádek Exec=kioclient exec mtp:udi=%i/ nahradit řádkem Exec=dolphin "mtp:/". Nic se však zásadně nezměnilo, připojování karty probíhalo stejně – jednou tak, jindy tak.

Ještě, jen tak pro zajímavost… Jako root jsem si zkopíroval soubor /usr/share/apps/solid/actions/solid_mtp.desktop, přejmenoval ho na  solid_mtp_krusader.desktop a  v sekci [Desktop Action open] provedl následné úpravy:

Kód: [Vybrat]
Exec=krusader "mtp:/"
Icon=krusader_user
Name=Open with Krusader
Name[cs]=Otevřít v Krusaderu

Při připojení telefonu k PC přes protokol MTP přibyla ve vyskakovacím widgetu  Dostupná zařízení ikonka „Otevřít v Krusaderu“. Po kliknutí se otevře Krusader s načteným telefonem. Bohužel, stále platí jednou v pohodě, jindy chybí složky…

Tož tak, budu laborovat dál… :-)   Jirka.

3
Mobilní telefony / Re:Android - USB připojení
« kdy: Červenec 21, 2015, 11:16:01 »

Ale MTP můžeš z návodu otestovat... Feedback vítán!

Ahoj lidi... :-)

Diky moc za navody a doporuceni... Jsem ted na dovolene, a notebook tu nemam (pisi z mobilu). Vyzkousim a dam vedet jakmile se vratim... J.

4
Mobilní telefony / Re:Android - USB připojení
« kdy: Červenec 18, 2015, 15:06:05 »
Ahoj...  :)

Jsem se právě probudil po noční... děsivé spaní v tom horku...  :-\

Dík moc za radu. Protokol MTP jsem zkoušel už předtím... Balíček kio-mtp jsem nainstalovaný měl, knihovnu libmtp9 spolu se závislostmi (libudev1, libusb1) jsem doinstaloval. Nějak to ale stále není ono, resp., přijde mi připojení nespolehlivé. Je divné, že když připojím kartu v telefonu poprvé, tak vidím cca 3 - 4 složky na kartě, při druhém připojení třeba 5 složek, a až při třetím nebo čtvrtém načtení teprve celý obsah SD karty telefonu...
Zkoušel jsem tam teď z PC nakopírovat složku se čtyřmi soubory a povedlo se. Sice to chvíli trvalo ale bylo to tam... Jen zase z notebooku byly ze 4 souborů vidět pouze 3, fyzicky tam ovšem byly všechny...

Je ale fakt divné, proč šel telefon v MAG3 v pohodě připojit přes mass storage a teď ne.... Jediný rozdíl mezi systémy byl ten, že ten první byl 32-bitový, teď mám MAG5 64-bitovou...    Tak nevím... Zkusím ještě sehnat někde jiný kabel, třeba se s ním něco stalo, jak ho občas nosím v batohu...

Chladivý den všem... Jirka.

5
Mobilní telefony / Android - USB připojení
« kdy: Červenec 17, 2015, 16:26:57 »
Ahojte lidi...  :)

Před nedávnem se tu v jiném vlákně řešilo připojení mobilního telefonu s Androidem k počítači. Nějaké "rezumé" bylo v tom smyslu, že současné moderní verze OS Android už připojení pomocí mass storage nepodporují a přechází se na protokol MTP. To je ovšem pořád ne úplně spolehlivé a je doporučováno řešení pomocí SW třetích stran (AirDroid a jemu podobné). Tož tak...

Mám mobil Huawei Ascend P7, na něm běží Android ve verzi 4.4.2. A teď k pudlu problému. Tento telefon s tímto FW výrobce nějak uzpůsobil, že ho připojit k PC přes mass storage jde. Ještě nedávno jsem na notebooku používal Mageiu3, 32 bit a šlo to. Telefon jsem pomocí kabelu připojil, na telefonu naběhlo okno jak ho chci připojit, zatrhl jsem "USB flashdisk", na notebooku v tu chvíli vyběhla (grafické prostředí KDE) roletka upozornění na nové zařízení, připojil jsem a bylo...
No a teď nedávno jsem přeinstaloval na Mageiu 5, 64-bit, grafické prostředí KDE 4.14.5 (instalováno z LiveDVD) a nic. Telefon takto připojit nejde. Podotýkám, že ostatní USB zařízení připojit jdou normálně (USB flashka, externí disk, ...)
Když teď po telefon připojím tak na dispaly vyskočí okno volby připojení (viz obr1), zatrhnu USB flashdisk, vyběhne hláška o odpojení karty od telefonu a telefon se tváří, jako by byl připojen (viz obr.2). Jenže není... I roletka připojení nového zařízení je prázdná, vůbec nereaguje...
No a co teď s tím. Myslím si, že mi chybí nějaké ovladače nebo nějaká knihovna, balíček... Jenomže nevím jaké. Starou Mageiu jsem přeinstaloval novou a nemám se jak podívat... Nevíte někdo, čím to může být???
Jinak systém Magei5 o telefonu ví...část výpisu lsusb:
Kód: [Vybrat]
  Bus 002 Device 011: ID 12d1:1037 Huawei Technologies Co., Ltd. Ideos
Dík moc za radu nebo jakékoliv nakopnutí....

Jirka.

P.S. Jinak Mageia 5 64-bit je super. Nainstalováno od základu znovu, s přeformátováním disku... Vše ostatní běží, jsem s ní víc spokojen, než s MAG3. I powersaving, se kterým jsem měl dříve problémy běží v pohodě a bez nějakého upravování...

6
Zpracování zvuku / Re:Amarok - conky
« kdy: Duben 26, 2013, 18:42:27 »
Se mi to nějak nevložilo...  :( Znovu...
J.

7
Zpracování zvuku / Amarok - conky
« kdy: Duben 26, 2013, 18:37:18 »
Ahoj všichni...

Mám možná trochu hloupý dotaz. Není to úplně důleřité, ale rád bych to vyřešil... (páč jsem hračička  :D )

Používám na ploše program conky (verze 1.9.0) Mimo jiné mi conky v jednom z panelů zobrazuje pomocí skriptu právě přehrávanou skladbu + další věci týkající se dané skladby. No, a chtěl bych tam zobrazit i cover k danému albu. Na Mandriva Linuxu, který jsem používal dříve, byl tento "dočasný" obrázek" umístěn jako ~/.kde4/share/apps/amarok/tooltipcover.png. (PC už nemám,nevím už, jaká tam byla verze Amaroku) No a na Mageii 2 nemůžu najít, odkud Amarok 2.5.0 cover bere. Protože ho správně zobrazuje jak v programu samotném, tak i v panelu oznamování v systémové části.
No, kledal jsem jen v domovském adresáři, myslím, že nikde jinde by to nemělo být. V adresáři ~/.kde4/share/apps/amarok/albumcovers/cache jsou sice soubory s obrázky coverů, ale zase všechny, které jsou v paměti...

Jinak přikládám části okna conky a Amarokem tak ja se zobrazuje ve vypnutém stavu, když není přehrávána žádná skladba a když se přehrává. Tam právě chybí ten cover.

Jirka.


8
Nastavení systému / Re:vypnutí počítače
« kdy: Duben 18, 2013, 00:52:36 »
Tak už jsem zjistil, co to "nevypnutí" dělá... Je to zapnuté wifi...
Na noťasu mám čip Ralink, který nemá podporu v jádru...
Proto jsem podle návodu zde
http://forum.mageia.cz/index.php?topic=437.0
zavedl pomocí modprobe modul pro tento čip...
Wifi funguje, ale abych mohl noťas vypnout, musím ji HW tlačítkem napřed vypnout a při startu systému zase zapnout... No, tak...
Přivedlo mne k tomu, že to může býti tímto, hlášení ve /var/log/pm-powersave.log

Kód: [Vybrat]
/usr/lib/pm-utils/power.d/sched-powersave false: success.
Running hook /usr/lib/pm-utils/power.d/wireless false:
Turning powersave for ra0 off...Error for wireless request "Set Power Management" (8B2C) :
    SET failed on device ra0 ; Operation not supported.
Failed.

Takže problém je tam... 8) Teď asi nastudovat "pm-utils", aby to spolupracovalo... Nebo je problém někde jinde???
P.S. Ánebo počkat na Mageiu3, kde už je podpora Ralinku v jádru...
J.

9
Nastavení systému / Re:vypnutí počítače
« kdy: Duben 17, 2013, 22:49:29 »
Nenašel jsem, jak editovat příspěvek...  :-\

Ještě možná důležité info. Kvůli RAM používám kernel-server-3.4.34-1.mga2 a k tomu kvůli grafice fglrx-kernel-3.4.34-server-1.mga2.
J.

10
Nastavení systému / Re:vypnutí počítače
« kdy: Duben 17, 2013, 22:08:54 »
Ahoj lidi...  ;)

Nechci otevírat nové téma, i když toto téma je už trochu starší...
Mám podobný problém, no jen podobný. Mám notebook - viz podpis - a od určité chvíle, nedokážu říct, kdy k tomu přesně došlo, mi nejde vypnout. Respektive, když dám vypnout - jakýmkoliv způsobem, tak se sice vypne ale cca za 5 sekund se zase zapne a nastartuje.
Dělá to i při uspání - ať už pomocí zavření víka nebo funkční klávesou. Uspí se a vzápětí zase probudí.
Vypínat jsem zkoušel jak přes menu (opustit, vypnout), tak přes vyvolání nabídky krátkým stisknutím vypínací klávesy, stejně tak po přepnutí do konzole příkazem shutdown -h.
Výše uvedený příkaz "halt" způsobil zatuhnutí, bylo nutno natvrdo vypnout. Ale to narozdíl od předchozího tazatele nepomohlo...
Myslel jsem si, že jsem to způsobil nastavením KDE - páč jsem si v tom období s nastavením hrál. Tak jsem cvičně zavedl nového uživatele a bez jakéhokoliv nastavení vyzkoušel - nepomohlo, dělá to stejně... Zkoušel jsem i přejmenovat složku .kde4 a znovu nastavit, také to nepomohlo. BIOS jsem nastavil do nastavení default - také nic. Nastartovat systém "bez ACPI" způsobí to, že systém nenastartuje a zatuhne... Zkoušel jsem i dočasně vypnout "msec" - také nepomohlo...
No, a už nevím, co zkusit. Jsem si jistý, že po instalaci to nedělalo, ale nastavoval jsem kdeco, instaloval programy... A jak už jsem psal, nevím, kdy přesně to začalo.
Zatím mi nezbává, než to řešit tvrdým vypnutím podržením vypínací klávesy. Ale, jak říká Peťos, je to jak kamenem do hlavy...
Nenasměrujete??? Mně už nic nenapadá...

Jirka.

11
Připojení k síti / Re:Ralink
« kdy: Duben 09, 2013, 20:52:10 »
Jj... S tou podporou máš pravdu, souhlasím s Tebou. Tohle řešení je určitě takové čistější...
Mageia3 má vyjít za chvíli, takže to liveDVD už stahuju a uvidím... Třeba to pořeší další problémy, se kterými budu bojovat...  :D Teď mne třeba čeká grafika - viz podpis... Zatím mi korektně jede jen ta "intelácká" a přepínání za běhu nefunguje. Radeonku mám v BIOSu vypnutou... Ale, to půjde...  ;D
J.

12
Připojení k síti / Re:Ralink
« kdy: Duben 09, 2013, 19:39:10 »
Jooooo.... :D

Yullaw: Díky moc za radu... Udělal jsem to podle postupu, co jsi poslal. Podařilo se a funguje... Nějak mne to pořád táhlo k tomu ndiswraperu - takhle jsem to dělal kdysi dávno na starém notebooku, když ještě nebyla pro čipy Broadcom podpora v jádru. 
Teď už píšu přes WiFi...
Jirka

13
Připojení k síti / Re:Ralink
« kdy: Duben 09, 2013, 18:22:03 »
Zatím nezkoušel, i když jsem se na tuto stránku díval... Zkusím to...

Jinak jsem teď vyzkoušel ten rfkill. Reaguje na HW talčítko zapnutí wifi na notebooku, které sice pořád svítí oranžově (mělo by svítit modře), ale přepíná, resp zapíná a vypíná hw wifi...
Jdu tu stránku prozkoumat.
Trochu dýl to trvá, protože musím chodit k dětem do pokoje na kabel...  :D
Dík za rady...  ;) J.

14
Připojení k síti / Re:Ralink
« kdy: Duben 09, 2013, 18:00:56 »
Ahoj... Tady jsou:

Kód: [Vybrat]
# lspci -nn | grep Network
03:00.0 Network controller [0280]: Ralink corp. Device [1814:3290]

Kód: [Vybrat]
# lsmod | grep rt
xt_addrtype            12564  4
xt_multiport           12695  4
x_tables               22030  49 xt_physdev,xt_pkttype,xt_DSCP,xt_dccp,xt_dscp,xt_iprange,xt_mark,xt_time,xt_helper,xt_length,xt_comment,ipt_ULOG,xt_policy,xt_recent,ip_tables,xt_tcpmss,xt_tcpudp,ipt_MASQUERADE,ipt_ah,ipt_REDIRECT,xt_AUDIT,xt_NFQUEUE,xt_NFLOG,xt_limit,xt_owner,xt_realm,xt_state,xt_connlimit,xt_conntrack,xt_LOG,xt_mac,xt_set,ipt_IFWLOG,ipt_CLUSTERIP,xt_hashlimit,xt_multiport,iptable_filter,ipt_NETMAP,xt_CLASSIFY,xt_TPROXY,xt_connmark,ipt_REJECT,iptable_mangle,ipt_ECN,ipt_psd,ip6_tables,xt_addrtype,iptable_nat,iptable_raw
iTCO_vendor_support    13503  1 iTCO_wdt

A k tomu ještě:

Kód: [Vybrat]
# iwconfig
lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

Kód: [Vybrat]
# rfkill list
0: hp-wifi: Wireless LAN
        Soft blocked: no
        Hard blocked: yes
1: hp-bluetooth: Bluetooth
        Soft blocked: no
        Hard blocked: yes

A to je zajímavé, páč před malou chvílí mi rfkill hlásil Hard blocked jako no... Jdu se na to podívat....

15
Připojení k síti / Re:Ralink
« kdy: Duben 09, 2013, 13:02:40 »
Ahojte všichni, děkuji za reakce...  ;)

Peťoš: Jojo, nějak to zkusím... Uvidíme, co půjde... Budu zkoušet na "staříčkovi" s Mandrivou...

Yullaw: No, zdroje mám samozřejmě nastavené a aktualizované, co se týká dotčeného balíčku, tak mám nainstalovaný právě balíček ralink-firmware-20121030-1.mga2.nonfree.rpm v architektuře noarch...
Tento balíček opravdu obsahuje ovladač v /lib/firmware/rt3290.bin - což by měl být ten správný, ale systém ho asi nějak nevidí - anebo mu něco brání a při nastavení wifi vytrvale nabízí poze cestu přes ndiswrapper... Nevím, budu zkoušet.

J.

Stran: [1] 2